4 akcie v ohrození, pre návrat do práce po pandémii

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Technológie

Prvá časť

Je zriedkavé, že otázky o tom, kde sú zamestnanci, keď pracujú, môžu ohroziť akcie, ale návrat do práce po pandémii sa stal v americkej spoločnosti veľmi dôležitým problémom.

Podľa prieskumu spoločnosti Morning Consult takmer polovica (40%) pracovníkov v USA tvrdí, že by zvážili ukončenie súčasnej práce, ak by neboli schopní trvale pracovať na diaľku.

Problém odchodu zamestnancov zo zamestnania, a nie návratu do kancelárie, sa stal natoľko rozšíreným, že médiá tento trend nazvali „Veľkou rezignáciou“. Mnoho spoločností sa prispôsobuje, aby vyhoveli zamestnancom.

Poradenská agentúra v oblasti riadenia McKinsey & Co. uskutočnila prieskum medzi riadiacimi pracovníkmi spoločností, podľa ktorého deväť z 10 organizácií plánuje v budúcnosti využívať určitú formu práce na diaľku.

Niektoré spoločnosti však stoja pevne na zemi a nariaďujú, aby sa všetci do kancelárie vrátili, pričom kritizujú pracovníkov a médiá. V priebehu zúriacej diskusie sa pozrieme na štyri rizikové akcie, pretože zamestnanci čoraz viac odmietajú plány zamestnávateľov na ich návrat do práce.

  • Apple (NASDAQ: AAPL)
  • JPMorgan Chase (NYSE: JPM)
  • Facebook (NASDAQ: FB)
  • Goldman Sachs (NYSE: GS)

Dividendový výnos: 0,60%

päťročný graf Apple, zdroj: GOOGLE

Apple (AAPL:NASDAQ)

Výkonný riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook dostal začiatkom júna list podpísaný asi 80 zamestnancami, v ktorom vyjadrili svoju nespokojnosť s plánom spoločnosti, aby sa na jeseň vrátili do kancelárie.

V e-maile pre všetkých zamestnancov Cook uviedol svojej globálnej pracovnej sile (takmer 140 000 zamestnancov), že sa očakáva, že sa po septembrovom sviatku práce vrátia späť do kancelárií spoločnosti. Cook uviedol, že sa od všetkých zamestnancov bude očakávať, že strávia tri dni v týždni prácou v kancelárii a ďalšie dva dni prácou z domu alebo na vzdialenom mieste.

Nie všetci zamestnanci boli spokojní s mandátom na návrat do práce. V otvorenom liste Cookovi, ktorý bol zdieľaný s médiami, nespokojní zamestnanci uviedli:

„Cítime, že súčasná politika nie je dostatočná na riešenie mnohých našich potrieb … Máme pocit, že existuje nesúlad medzi tým, ako výkonný tím myslí na prácu flexibilnú z hľadiska miesta, a skúsenosťami mnohých zamestnancov spoločnosti Apple.“

Niekoľko ľudí ho podpísalo a opustili spoločnosť Silicon Valley.

Z krátkodobého hľadiska to nepoškodilo akcie spoločnosti Apple. Akcie AAPL vzrástli za posledný mesiac o 13% na 146,84 dolárov. Uvidíme, či v septembri dôjde v spoločnosti Apple k ďalšej nevraživosti, keď sa od zamestnancov očakáva, že budú opäť v kancelárii.

Dividendový výnos: 2,37%

päťročný graf JPMorgan, zdroj: GOOGLE

JPMorgan Chase (JPM:NYSE)

Jamie Dimon, generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan Chase, najväčšej americkej banky s takmer 3 biliónmi dolárov aktív, bol jedným z najhlasnejších kritikov práce z domu.

Dimon pri niekoľkých príležitostiach verejne vyhlásil svoju nenávisť k dohodám o práci na diaľku a uviedol: „Chystám sa zrušiť všetky svoje stretnutia cez Zoom. Som z toho hotový. “

Dimon prejavil malé znepokojenie nad pocitmi zamestnancov bánk, ktorí by radšej pracovali z domu, a uviedol: „Chceme, aby ľudia späť pracovali, a môj názor je, že niekedy v septembri, októbri to bude vyzerať rovnako ako predtým … Ľudia nemám rád dochádzanie, ale tak čo. “

Pri získavaní zamestnancov späť do kancelárie sa spoločnosť JPMorgan skutočne pohybovala rýchlejšie ako väčšina spoločností v Amerike. V New Yorku otvoril začiatkom júla všetky svoje kancelárie v USA pre zamestnancov s 50%-nou obsadenosťou.

Spoločnosť má teraz všetkých zamestnancov späť v kancelárii podľa rotačného plánu, pričom polovica je v kancelárii jeden deň a druhá polovica v kancelárii nasledujúci deň. Banka tvrdí, že do jesene chce mať 100% zamestnancov späť v kanceláriách päť dní v týždni. Do dnešného dňa boli plány JPMorgan len málo verejné.

Banka práve vykázala lepšie výsledky za druhé štvrťroky, ako sa očakávalo, s čistým ziskom o 155% viac, v dôsledku uvoľnenia rezerv na straty z úverov a nárastu výnosov z investičného bankovníctva. Akcie JPM sa medziročne zvýšili o 22% na 154,19 dolárov.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár