4 dividendy s vysokými výnosmi

Akcie Americké akcie Priemysel Ropa Telekomunikácie

Druhá časť

Dobre diverzifikované portfólio je portfólio, ktoré je rozložené do rôznych tried aktív. V rámci akciových segmentov môže byť diverzifikácia portfólia z hľadiska vysoko rastúcich a dividendových akcií.

Vo všeobecnosti sú spoločnosti so silnými peňažnými tokmi a stabilným rastom dividend považované za pilier trhu. Tieto dividendové akcie majú relatívne nízku beta a sú dobrou obrannou stratégiou na trhu.

Tu sú 4 dividendové akcie s vysokými výnosmi, ktoré môžete aktuálne kúpiť:

  • Altria Group (NYSE: MO)
  • 3M Company (NYSE: MMM)
  • Chevron (NYSE: CVX)
  • AT&T Inc (NYSE: T)

Okrem vysokého dividendového výnosu sa tieto akcie obchodujú aj za atraktívne ocenenia. To poskytuje ďalšie príjmy popri bežných príjmoch z dividend.

päťročný graf Chevron, zdroj: GOOGLE

Chevron (CVX:NYSE)

Aktuálny rok bol pre ropné a plynárenské spoločnosti jedným z najnáročnejších období vôbec. Po poklese ceny ropy došlo k relatívne prudkému oživeniu. Dohody o obmedzení výroby medzi členmi OPEC a nečlenskými krajinami OPEC pomohli stabilizovať ceny ropy.

Jedným z najatraktívnejších mien v energetickom sektore je Chevron. S nízkym dlhom, kvalitnými ropnými aktívami a vysokými dividendami sa akcie oplatí zvážiť pre dividendové portfólio.

Akcie CVX majú v súčasnosti výplatu 5,16 dolárov čo je aktuálny dividendový výnos 5,84%. Spoločnosť uprednostnila dividendy a so súvahou bez stresu tu nie je dôvod na obavy.

Čo sa týka aktív, má 71 barelov ekvivalentu oleja zo zdrojov 6P. Zabezpečí sa tým stabilný rast výroby v nasledujúcich rokoch a zvýšia sa peňažné toky. Ďalej, s celkovou likvidnou pozíciou 30 miliárd dolárov, je spoločnosť v nasledujúcich 12 – 24 mesiacoch plne financovaná z investícií.

V nasledujúcich troch až piatich rokoch je možné, že akcie CVX budú vyplácať vyššie dividendy, pretože voľný cash flow sa zväčšuje z aktív, ako je napr. oblasť ťažby Permian. Celkovo sa akcie oplatí držať. S rastúcimi trendmi v oblasti ropy a rastom marže EBITDA sa budú zvyšovať aj akcie CVX.

päťročný graf AT&T, zdroj. GOOGLE

AT&T Inc (T:NYSE)

AT&T je ďalšou kvalitnou spoločnosťou. Počnúc dividendami má aktuálna výplata dividend 2,08 dolárov, z čoho vyplýva dividendový výnos 6,94%.

Za zmienku tiež stojí, že akcie T za rok klesli o 23,3%, a to je dobrá príležitosť na nákup. Pri súčasnom pomere P / E 9,4 je táto akcia skutočne atraktívna pre dlhodobých investorov.

Pokiaľ ide o udržateľnosť výnosov, spoločnosť oznámila 14,1 miliárd dolárov vo voľnom peňažnom toku po dividendách vo fiškálnom roku 2019. V súčasnosti má spoločnosť 10 miliárd dolárov v hotovosti a 15 miliárd dolárov v nevyčerpaných úverových nástrojoch. Z tohto dôvodu neexistujú obavy týkajúce sa dividend. Dôležité je, že likvidita umožňuje spoločnosti investovať do technológie a obsahu pre HBO Max.

Celkovo je mobilita spoločnosti stabilná.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár