4 dividendy s vysokými výnosmi

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Dobre diverzifikované portfólio je portfólio, ktoré je rozložené do rôznych tried aktív. V rámci akciových segmentov môže byť diverzifikácia portfólia z hľadiska vysoko rastúcich a dividendových akcií.

Vo všeobecnosti sú spoločnosti so silnými peňažnými tokmi a stabilným rastom dividend považované za pilier trhu. Tieto dividendové akcie majú relatívne nízku beta a sú dobrou obrannou stratégiou na trhu.

Tu sú 4 dividendové akcie s vysokými výnosmi, ktoré môžete aktuálne kúpiť:

  • Altria Group (NYSE: MO)
  • 3M Company (NYSE: MMM)
  • Chevron (NYSE: CVX)
  • AT&T Inc (NYSE: T)

Okrem vysokého dividendového výnosu sa tieto akcie obchodujú aj za atraktívne ocenenia. To poskytuje ďalšie príjmy popri bežných príjmoch z dividend.

päťročný graf Altria, zdroj: GOOGLE

Altria Group (MO:NYSE)

Okrem dividend s vysokými výnosmi sú akcie MO atraktívne z niekoľkých dôvodov.

Po prvé, akcie ponúkajú výplatu 3,36 dolárov, čo znamená dividendový výnos 8,18%. Tieto dividendy sú udržateľné, vďaka čomu sú akcie atraktívne pre investorov zameraných na dividendový príjem.

Po druhé, akciové trhy prudko vzrástli po spomalení šírenia koronavírusu. Pred ďalším rastom je pravdepodobné, že dôjde k rozsiahlej korekcii trhu. V tomto scenári má zmysel uvažovať o expozícii akcií s nízkou beta hodnotou 0,46.

Ďalším faktorom, ktorý zvyšuje atraktivitu akcií MO, je ocenenie spoločnosti. Akcie sa obchodujú pri pomere cena / zisk 9,67. Akcie môžu mať tendenciu k vyššiemu hodnoteniu.

Z hľadiska rastu firmy je spoločnosť v štádiu transformácie, ktorá prinesie výsledky v nasledujúcich rokoch. Spoločnosť sa zameriava na nehorľavé výrobky vrátane vlhkého bezdymového tabaku, orálnych nikotínových vreciek, zahrievaného tabaku a elektronických cigariet. Spoločnosť okrem toho využíva zavedené značky, ako je Marlboro, aby zabezpečila stabilné peňažné toky.

Je potrebné poznamenať, že spoločnosť sa zaviazala k cieľu výplaty dividend vo výške 80% zriedeného zisku na akciu. S rastom ziskov v nasledujúcich rokoch sa dividenda tiež zvýši.

päťročný graf 3M Company, zdroj: GOOGLE

3M Company (MMM:NYSE)

Akcie MMM sú ďalšie meno, ktoré by investori mali zvážiť pre svoje portfóliá. V súčasnosti má spoločnosť výplatu dividend vo výške 5,88 dolárov, čo znamená dividendový výnos 3,71%. Akcie MMM majú tiež nízku beta hodnotu 0,99, a preto sú vhodné pre investorov s nízkym rizikom.

Pokiaľ ide o rast výnosov, je pravdepodobné, že v sektore zdravotníctva a spotrebiteľa dôjde k zmene hry. S novou pandémiou koronavírusu bude zdravotná starostlivosť pre spotrebiteľa pravdepodobne rásť. Súčasne je pravdepodobné, že v segmente zdravotnej starostlivosti budú stimulovať podsegmenty, ako je dodávka liekov, bezpečnosť potravín a zdravotnícke riešenia.

Ďalším faktorom, ktorý by mohol byť hnacou silou dlhodobého rastu, je prítomnosť spoločnosti v krajinách ako Čína, India a Brazília. V týchto krajinách existuje obrovský potenciál rastu naprieč odvetviami. V blízkej budúcnosti bude dopyt po respirátoroch pravdepodobne stimulovať rast spoločnosti.

Celkovo má spoločnosť 3M silný obchodný model, vysoké investície do výskumu a rastúcu prítomnosť na rozvíjajúcich sa trhoch. Tieto faktory zabezpečia v nasledujúcich rokoch silné peňažné toky a dividendy, ktoré naďalej rastú.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár