4 filmy na tému: finančná kríza, ktoré musíte vidieť 5/5 (1)

všetky články

Stávka na neistotu (The Big Short, 2015)
Príbeh štyroch outsiderov, ktorí dokázali všetkých vlkov z Wall Street premeniť na obetných baránkov. Boli jediní, ktorí si spočítali, že svetová ekonomika nemôže rásť donekonečna. Stavili na jednu kartu, zrazili banky a nekresťansky na tom zarobili. Film je natočený podľa knihy Michaela Lewisa a podľa mnohých je jedným z najlepších pokusov o vysvetlenie toho, čo sa v roku 2008 stalo.

Deň pred krízou (Margin Call, 2011)
Thriller je časovo zasadený do roku 2007. Mapuje posledných 24 hodín pred krachom fiktívnej investičnej banky. Je evidentné, že sa tvorcovia nechali inšpirovať krachujúcim finančným domom Lehman Brothers. Podrobne ukazujú procesy, ktoré viedli k jej pádu.

Finančná kríza (Inside Job, 2010) Globálna finančná kríza z roku 2008 milióny ľudí po celom svete pripravila o prácu i strechu nad hlavou. Dokumentárny snímok amerického režiséra Charlesa Fergusona pomocou analýz a rozhovorov s poprednými finančnými odborníkmi, politikmi a novinármi hľadá stopy vzostupu zhubného priemyslu a odhaľuje vzťahy, ktoré korumpovaly politikov, zákonodarcov aj akademikov.

Veľká kríza (Too Big to Fail, 2011)
Predlohou filmu bola kniha Andrewa Sorkina „Too Big to Fail: The Inside Story of How Wall Street and Washington Fought to Save the Financial System – and Themselves“. Zameriava sa na „príbeh ukrytý za príbehom“. S vtedajším ministrom financií Henrym Paulsonom nahliada kamera aj za inokedy zatvorené dvere a ukazuje na symbiózu medzi Wall Street a Washingtonom.

Zdroj: investicniweb.cz

Ohodnoť článok

Pridaj komentár