4 filmy na tému: futures a deriváty, ktoré musíte vidieť

všetky články

Zámena (Trading Places, 1983)
Asi najvtipnejší film z prostredia Wall Street. Komédia s Eddiem Murphym a Danom Akroydom. Tí si jedného dňa vymenia svoje životné role úspešného obchodníka s komoditami na Wall Street a pouličného podvodníka. Štýl, ktorým Murphy smiešne hovorí o futures a trhoch, stojí za pozretie.

Maklér (Rogue Trader, 1999)
Rogue Trader je príbeh o obchodníkovi Nickovi Leesonovi z Barings Bank natočený podľa skutočnosti. Ewan McGregor odviedol skvelý herecký výkon, keď napodobňoval závislosť britského génia na sladké. Hoci film nakoniec nebol príliš úspešný, je zábavný a možno ho považovať za „rýchlejšiu“ verziu filmu Wall Street.

Voľný deň Ferrisa Buellera (1986)
Dobre, 99% filmu s obchodovaním na finančných trhoch nijako nesúvisí. Krátka scéna, v ktorej sú zachytení traderi na parkete pre obchodovanie s futures kontraktmi, je ale legendárny a je skvelým zaznamenaním toho, ako tiež kedysi trading vyzeral.

Floored (2009)
Dokumentárny snímok z chicagského parketu zachytáva to, ako sa traderi vyrovnávali s nástupom nových technológií. Pohľad do sveta, ktorý už neexistuje, je jedinečným a dnes vlastne už historickým svedectvom.

Zdroj: investicniweb.cz

Ohodnoť článok

Pridaj komentár