4 kalifornské akcie, ktoré by ste mali držať až do konca pandémie

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa Spotrebiteľský sektor Technológie

Druhá časť

Ste jedným z investorov, ktorí trávia čas analýzou ročného zoznamu Fortune 500? Tých 500 spoločností na zozname nedávno zverejnilo kombinovaný príjem vo výške 14 biliónov dolárov, čo sú zhruba dve tretiny hrubého domáceho produktu v USA (HDP). Okrem toho má súčasný zoznam viac ako 100 spoločností, ktoré majú ústredie v štáte Kalifornia. Preto sa dnes podrobnejšie pozrieme na štyri akcie v Kalifornii, ktoré budú zaujímavé najmä po pandémii.

Kalifornia je navyše hostiteľom 40 miliónov obyvateľov a mnohých najlepších spoločností. Pôsobia v širokom spektre priemyselných odvetví, od technológií cez finančné služby až po zdravotnú starostlivosť. Dôležitosť odvetvia, ako sú špičkové technológie pre produktivitu a konkurencieschopnosť špičkových vynálezcov, je však celkom dobre známa.

Podľa výskumu Enrica Morettiho z Kalifornskej univerzity v skutočnosti „Región San Francisco-Silicon Valley má najväčšiu aglomeráciu inovatívnych firiem v USA s dôležitými zoskupeniami vo väčšine oblastí výskumu.“ Okrem toho v San Diegu existujú zoskupenia biotechnologických zoskupení a zoskupení zdravotníckych pomôcok.

Keď sa Kalifornia znovu otvorí podnikaniu uprostred obáv z druhej vlny pandémie koronavírusu, mnohí investori sa pýtajú, či by sa mali držať svojich akcií alebo ich predať, aby investovali neskôr.

Napriek tomu, nasledujúce štyri spoločnosti si zaslúžia vašu pozornosť, pretože akcie v Kalifornii si budú udržiavať hodnoty až do po-koronavírusového stavu: 

  • Amgen (NASDAQ: AMGN)
  • Apple (NASDAQ: AAPL)
  • Chevron (NYSE: CVX)
  • eBay (NASDAQ: EBAY)

Celkovo sa počas výsledkovej sezóny pravdepodobne prejaví volatilita ich cien akcií. Dlhodobí investori však môžu považovať akýkoľvek pokles ceny týchto akcií v Kalifornii za príležitosť na dlhú trať. Takže, bez ďalších okolkov, poďme na to.

päťročný graf Chevron, zdroj: GOOGLE

Chevron (CVX:NYSE)

Integrovaný ropný gigant Chevron je jednou z najväčších ropných spoločností na svete. Jej najvýznamnejšie oblasti činnosti sú západné pobrežie Severnej Ameriky, americké pobrežie Mexického zálivu a juhovýchodná Ázia.

Začiatkom mája spoločnosť Chevron zverejnila výsledky za prvý kvartál. V prvom štvrťroku 2020 vykázala zisk 3,6 miliardy dolárov (1,93 dolárov na akciu) v porovnaní so ziskom 2,6 miliardy dolárov (1,39 dolárov na akciu) v prvom štvrťroku 2019.

Aj keď boli výsledky robustné, generálny riaditeľ Michael Wirth zdôraznil, že „ceny komodít v marci výrazne poklesli a to pokračovalo aj v druhom štvrťroku, najmä v dôsledku zníženého dopytu v dôsledku pandémie COVID-19“.

Napriek výrazným ziskom od marca, akcie CVX medziročne klesli o viac ako 26%. Skupina však využíva odborné znalosti na svetových energetických trhoch. Bude teda pravdepodobne schopná čeliť ekonomickým a zdravotným výzvam, ktoré priniesla pandémia. Manažment preto očakáva, že „finančné výsledky sa v budúcich obdobiach budú znižovať, pokiaľ budú pretrvávať súčasné trhové podmienky.“

Od historických minimálnych cien zaznamenaných v apríli sa však ceny ropy neustále zvyšujú – čo je prínosom pre akcie energie – ako je CVX. Takže, očakávajú sa zisky.

Na druhej strane však dlhodobí investori, ktorí sa domnievajú, že dopyt po rope by v druhej polovici roka mohol naďalej stúpať vyššie, môžu túto kalifornskú akciu zvážiť.

päťročný graf eBay Inc., zdroj: GOOGLE

eBay (EBAY:NASDAQ)

Rok 2020 je doposiaľ skvelým rokom pre investorov do akcií EBAY. Akcie EBAY sú medziročne vyššie o 55%. Spoločnosť profitovala z trendu „pobyt doma a práca z domu“.

Koncom apríla zverejnila zisk za prvý kvartál. Výnosy vo výške 2,4 miliardy dolárov medziročne poklesli o 2%, zatiaľ čo GAAP EPS dosiahol 64 centov a spoločnosť mala na celom svete 174 miliónov aktívnych kupujúcich. Počas tohto štvrťroka skupina e-commerce vrátila akcionárom 4,1 miliardy dolárov prostredníctvom spätného odkúpenia akcií a dividend v hotovosti.

Pred koronavírusovými dňami bola akcia EBAY z väčšej časti akcia pod 40 dolárov. Začiatkom júna spoločnosť eBay upravila svoj výhľad týkajúci sa druhého kvartálu nahor a akcie prekonali rally. To znamená, že EBAY je jednou z pevných akcií v Kalifornii.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár