4 kalifornské akcie, ktoré by ste mali držať až do konca pandémie

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie Zdravotníctvo

Prvá časť

Ste jedným z investorov, ktorí trávia čas analýzou ročného zoznamu Fortune 500? Tých 500 spoločností na zozname nedávno zverejnilo kombinovaný príjem vo výške 14 biliónov dolárov, čo sú zhruba dve tretiny hrubého domáceho produktu v USA (HDP). Okrem toho má súčasný zoznam viac ako 100 spoločností, ktoré majú ústredie v štáte Kalifornia. Preto sa dnes podrobnejšie pozrieme na štyri akcie v Kalifornii, ktoré budú zaujímavé najmä po pandémii.

Kalifornia je navyše hostiteľom 40 miliónov obyvateľov a mnohých najlepších spoločností. Pôsobia v širokom spektre priemyselných odvetví, od technológií cez finančné služby až po zdravotnú starostlivosť. Dôležitosť odvetvia, ako sú špičkové technológie pre produktivitu a konkurencieschopnosť špičkových vynálezcov, je však celkom dobre známa.

Podľa výskumu Enrica Morettiho z Kalifornskej univerzity v skutočnosti „Región San Francisco-Silicon Valley má najväčšiu aglomeráciu inovatívnych firiem v USA s dôležitými zoskupeniami vo väčšine oblastí výskumu.“ Okrem toho v San Diegu existujú zoskupenia biotechnologických zoskupení a zoskupení zdravotníckych pomôcok.

Keď sa Kalifornia znovu otvorí podnikaniu uprostred obáv z druhej vlny pandémie koronavírusu, mnohí investori sa pýtajú, či by sa mali držať svojich akcií alebo ich predať, aby investovali neskôr.

Napriek tomu, nasledujúce štyri spoločnosti si zaslúžia vašu pozornosť, pretože akcie v Kalifornii si budú udržiavať hodnoty až do po-koronavírusového stavu: 

  • Amgen (NASDAQ: AMGN)
  • Apple (NASDAQ: AAPL)
  • Chevron (NYSE: CVX)
  • eBay (NASDAQ: EBAY)

Celkovo sa počas výsledkovej sezóny pravdepodobne prejaví volatilita ich cien akcií. Dlhodobí investori však môžu považovať akýkoľvek pokles ceny týchto akcií v Kalifornii za príležitosť na dlhú trať. Takže, bez ďalších okolkov, poďme na to.

päťročný graf Amgen, zdroj: GOOGLE

Amgen (AMGN:NASDAQ)

Amgen je jednou z vedúcich biotechnologických spoločností na svete. Jej história siaha až do roku 1980, kedy bola založená v Thousand Oaks v Kalifornii. Skupina sa zameriava na šesť terapeutických oblastí: kardiovaskulárne ochorenia, onkológia, zdravie kostí, neuroveda, nefrológia a zápal.

Koncom apríla skupina vykázala vysoké príjmy za prvý štvrťrok. Celkové výnosy sa v porovnaní s prvým štvrťrokom 2019 zvýšili o 11% na 6,2 miliárd dolárov. V skutočnosti spoločnosť uvádza, že tento nárast bol „ťahaný vyšším jednotkovým dopytom, čiastočne kompenzovaným nižšími čistými predajnými cenami“. Okrem toho sa predaj výrobkov celosvetovo zvýšil o 12%, čo bolo spôsobené rastom objemu v mnohých jej novších výrobkoch vrátane lieku proti psoriáze Otezla a Repatha (u pacientov s vysokým obsahom cholesterolu a kardiovaskulárnych ochorení, u ktorých sa dokázalo, že znižujú infarkty a mozgové príhody). Blockbuster protizápalové liečivo Enbrel tiež zaznamenalo silný obrat – 1,15 miliárd dolárov počas tohto obdobia.

Keď spoločnosť nahlási výsledky za druhý kvartál, Wall Street by uvítala pokračovanie pozitívneho trendu z prvého kvartálu. Spoločnosť tiež spolupracuje s celým radom biotechnologických spoločností, akademických inštitúcií a vládnych subjektov pri celkovom úsilí o identifikáciu účinných spôsobov liečby COVID-19.

Napríklad sa zúčastňuje partnerstva Národných zdravotníckych inštitútov (NIH) a Nadácie pre NIH (FNIH) na urýchlenie partnerstva terapeutických intervencií a vakcín COVID-19 (ACTIV). Ďalej bude Otezla skúmaná ako potenciálna imunomodulačná liečba u dospelých pacientov s COVID-19 v nadchádzajúcich štúdiách. Napokon, Amgen spolupracuje s Adaptive Biotechnologies na objavení a vývoji plne ľudských neutralizačných protilátok na potenciálnu prevenciu alebo liečbu nového koronavírusu.

Takže v prípade ďalšieho pozitívneho vývoja ktoréhokoľvek z týchto krokov je pravdepodobné, že akcie AMGN budú mať ďalší úžitok. Je pravdepodobné, že akýkoľvek pokles cien by spôsobil, že akcie Amgen by sa mali stať akciami Kalifornie, ktoré by ste mali zvážiť.

päťročný graf Apple, zdroj: GOOGLE

Apple (AAPL:NASDAQ)

Začiatkom apríla spoločnosť vykázala utlmený zisk za druhý kvartál. Zverejnila štvrťročné príjmy vo výške 58,3 miliárd dolárov, medziročný nárast o 1% a štvrťročné zisky na akciu o 2,55 dolárov, čo sú až 4%. Okrem toho medzinárodný predaj predstavoval 62% z tržieb za štvrťrok.

Wall Street zase poznamenala, že rast tržieb sa spomalil, pretože spoločnosť zaznamenala vplyv koronavírusu na ponuku a dopyt. Okrem toho skupina na rozdiel od predchádzajúcich vydaní zisku nevydala výhľad za štvrťrok končiaci sa v júni.

V posledných dňoch spoločnosť Apple uzavrela maloobchodné predajne v mnohých štátoch, kde sa vyskytol zvýšený počet prípadov koronavírusu. V takom prípade, ak sa uzávery rozšíria ako v štáte, tak aj v zámorí, akcie AAPL môžu byť ľahko nepriaznivo ovplyvnené.

Širšie indexy, ako aj veľa akcií, ako je AAPL, zostávajú takmer na historicky najvyšších úrovniach. Akcie spoločnosti Apple sú v skutočnosti medziročne vyššie o 27%. Pravdepodobne sa zvýši volatilita akcií spoločnosti Apple. Dlhodobí investori však môžu považovať akýkoľvek pokles cien za príležitosť investovať do silnej kalifornskej skupiny. Má dlhodobé katalyzátory aj príležitosti.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár