4 maloobchodné akcie, ktorým sa treba vyhnúť počas vianočnej rally

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Spotreba môže byť počas tejto sviatočnej sezóny veľmi silná, ale nie všetky maloobchodné akcie sú pripravené profitovať.

Akcie sa zastavili na maximách, zobrazujú pozitívne ekonomické čísla a výnosy. Zdá sa, že investori sú zasiahnutí optimizmom z toho, čo štvrtý štvrťrok predstavuje pre spotrebiteľov a nehľadia na rastúce riziko, že USA nie sú imúnne voči globálnemu spomaleniu.

Existuje veľa spôsobov, ako argumentovať za aj proti silnému štvrtému štvrťroku. V súčasnosti je isté, že takmer v každom článku sa hovorí o sile amerického spotrebiteľa a o tom, ako udržuje tento trh nažive.

V tomto článku sa pozrieme na niekoľko maloobchodných akcií, ktorým by sme sa podľa analytikov mali zrejme vyhnúť. Jedná sa o akcie, ktoré nedokážu držať krok s konkurenciou. Nech je dôvod už akýkoľvek, jedná sa o všetky akcie s ratingom „F“ a nesú isté riziká v portfóliách investorov.

Tile Shop Holding

Tile Shop Holdings (TTS:NASDAQ) by teraz mali byť na skvelom mieste. Spotrebitelia sú presvedčení, že ceny sú nízke a trh s bývaním trpí skôr nedostatkom ponúk, ako nedostatkom záujmu.

Akcie Tile Shop Holdings (TTS:NASDAQ) za posledných 12 mesiacov klesli o 75%. Čiastočne to bolo kvôli minulému roku, keď úrokové sadzby rástli. Ale aj za posledný mesiac je akcia na 45%-ách, čo nie je veľmi trendové.

ročný graf TILE SHOP HOLDINGS, zdroj: GOOGLE

Koncom októbra spoločnosť Tile Shop Holdings (TTS:NASDAQ) oznámila, že sa dobrovoľne delí, čo je nezvyčajný krok pre každú akciu a určite to nie je pre spoločnosť dobré. 

Stein Mart

Stein Mart (SMRT:NASDAQ) bol založený pred 111 rokmi v Jacksonville na Floride mužom menom Sam Stein. V súčasnosti má okolo 280 obchodov v 30 štátoch.

Každá spoločnosť, ktorá existuje už viac ako sto rokov, sa dokázala prispôsobiť, prekonať svetové vojny, recesie a mnoho ďalších problémov. Zdá sa však, že elektronický obchod ničí SMRT, ale ešte nie je čas konca. Akcie sú za posledných 12 mesiacov na 63%, medziročne iba na 27%.

ročný graf STEIN MART, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť Stein Mart (SMRT:NASDAQ) nedávno oznámila, že bude prevádzkovať Amazon Lockers vo svojich obchodoch (bezpečné miesto na vyzdvihnutie tovaru, ktorý si objednáte od Amazonu), aby pomohla zvýšiť návštevnosť. Mohlo by jej to pomôcť, aby nenasledoval zánik ako napr. spoločnosť Sears a iné obchodné domov.

Walgreens

Walgreens Boots Alliance (WBA:NASDAQ) je jedným z vedúcich obchodných reťazcov v USA a Veľkej Británii.

Časť straty Dow Jones Industrial Average v minulých týždňoch bola spôsobená práve na účet WBA. Začiatkom týždňa vykázala fiškálne príjmy za štvrtý štvrťrok.

Jednou z výziev pre Walgreens Boots Alliance (WBA:NASDAQ) je skutočnosť, že sa bude musieť vysporiadať s kurzom svojich európskych operácií, najmä slabosťou britskej libry, ako aj neistotou okolo Brexitu.

ročný graf WALGREEN BOOTS ALLIANCE, zdroj: GOOGLE

Je tu tiež skutočnosť, že USA ešte nerobí nič so svojim zdravotníctvom. To je však pre WBA v pohode, ale tento stav pravdepodobne nebude trvať dlho.

Akcie Walgreens Boots Alliance (WBA:NASDAQ) v minulom roku klesli o 25%, takže jej 3,3%-ná dividenda je príliš lákavá. Najlepším nápadom je ísť správnym smerom a čakať na niečo, čo zmení súčasný pomalý rast a existenčné riziká. 

Signet Jewelers

Signet Jewelers (SIG:NYSE) je klenotnícka spoločnosť, ktorá prevádzkuje značky Zales, Kay, Jared a Piercing Pagoda. Má tiež medzinárodný segment, ktorý vykazuje v britských librách.

Jej najväčším problémom sú nákupné strediská.

Väčšina obchodných operácií v USA je založená na nákupných centrách. A ak ste si to nevšimli, tak veľké obchodné domy bojujú a miznú, ale sú aj nákupné strediská, ktoré sú tu stále.

ročný graf SIGNET JEWELERS, zdroj: GOOGLE

Obchody Signet Jewelers (SIG:NYSE) zápasia. A navyše prichádza vzostup elektronického obchodu, čo tiež znamená, že menšie spoločnosti môžu súťažiť bez toho, aby museli mať obrovské režijné náklady.

Medzinárodné operácie sú postihnuté silným dolárom, najmä britská libra, ktorú ovplyvňuje Brexit. To trhu veľmi nepomôže.

Akcie Signet Jewelers (SIG:NYSE) za posledný rok klesli o 71%, a jej obrovská dividenda 9,2% nerobí pre vytrhnutie z tejto straty veľa, ba práve naopak.

Maloobchod sa stal zložitým biznisom, v ktorom je ťažké dosiahnuť zisky, ako aj prevádzkové marže.

„Matka všetkých technológií“

Doteraz technológie určite uľahčili a zefektívnili náš život, ale spôsobujú aj nešťastné situácie. Ľudia zakopávajú o šnúry, rozlievajú kávu a sú unavení.

Umelá inteligencia však nie.

Ak to znie futuristicky, potom je budúcnosť už dávno tu. Ak používate aplikácie ako Netflix, TurboTax, QuickBooks, Zillow alebo dokonca e-mailový spamový filter, umelá inteligencia pomáha ku hladšiemu priebehu vášho dňa. A keďže vedci nachádzajú ešte viac aplikácií pre umelú inteligenciu – od zdravotníckej starostlivosti, cez maloobchodný predaj až po vozidlá s vlastným riadením – je neuveriteľné si predstaviť, koľko toho ešte bude vymysleného.

Na vytvorenie programov umelej inteligencie v prvom rade musia technické spoločnosti zhromažďovať obrovské množstvo údajov o ľudských rozhodnutiach. Údaje sú to, čo poháňa každý systém umelej inteligencie.

Každá spoločnosť, ktorej môže umelá inteligencia pomôcť so zbieraním údajov o zákazníkoch, je tá, do ktorej sa oplatí investovať.  (toto by som tu ale asi nedával, či?)

Zdroj: investorplace

Ohodnoť článok

Pridaj komentár