4 „výpredajové“ akcie vhodné na nákup

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Spotrebiteľský sektor

Americkí spotrebitelia sa teraz cítia celkom dobre. Dôvera spotrebiteľov sa podľa indexu University of Michigan Consumer Sentiment Index zvýšila od minulého leta na maximum. A to z dobrého dôvodu – miera nezamestnanosti je zriedka nižšia, ceny aktív sa zvyšujú a prezident Trump hovorí o ďalšom kole daňových škrtov.

Priemerný nakupujúci sa teda musí cítiť dobre. Výsledkom je, že množstvo zľavnených maloobchodných akcií rastie a pohybuje sa vyššie.

Tu sú štyri mená, ktoré stoja za bližší pohľad.

ročný graf Walmart, zdroj: GOOGLE

Walmart (WMT:NYSE)

Akcie spoločnosti Walmart rastú a sú nad 50-dňovým kĺzavým priemerom a uzatvárajú sa na predchádzajúcej maximálnej hodnote dosiahnutej v decembri po zotavení sa z 200-denného priemeru. Prichádza to napriek hláseniu slabších výsledkov za štvrtý kvartál, čo sa neočakávalo a čím sa prelomil reťazec siedmich po sebe idúcich štvrťrokov prekvapení. Veľkým vrcholom bol fakt, že predaj v obchodoch v USA vzrástol iba o 1,9%, čo je prvé číslo pod 2,0% za deväť štvrťrokov.

Prečo prebieha rally u akcií tejto spoločnosti? Zdá sa, že ľudia sa sústreďujú na priemyslové faktory, ktorým čelia počas sviatočných nákupov, napríklad skutočnosť, že v kalendári bolo o šesť dní menej.

Vedenie taktiež zvýšilo štvrťročnú dividendu o 2% na 54 centov na akciu. Nový výnos je okolo 1,9%. Investori stavajú na to, že investície spoločnosti do jej webových stránok a možností doručenia jej pomôžu bojovať proti Amazonu (NASDAQ: AMZN), ktorý pokračuje v prenikaní do sviatočnej nákupnej sezóny.

ročný graf Target, zdroj: GOOGLE

Target (TGT:NYSE)

Akcie Targetu stúpajú, aby spochybnili odpor voči ich 50-dňovému kĺzavému priemeru, čím sa v decembri nastavili na najnižšiu hodnotu – okolo 130 dolárov. Rovnako ako Walmart, Target tiež nedávno oznámil výsledky, ktoré mierne sklamú investorov, v oblastiach ako elektronika, hračky a kategória domov. Išlo o veľký pokles oproti predchádzajúcemu štvrťroku, ktorý prekonal odhady a vyústil do zvýšenia celoročného výhľadu vedenia.

Vrátenie pomoci pomohlo vynulovať niektoré obavy z ocenenia, ktoré v polovici januára zaznamenali obchodovanie s akciami za 26%-nú prémiu z ceny na zisk na päťročný priemer.

Napriek vlažnému štvrtému kvartálu spoločnosť stále držala svoj jedenásty štvrťrok v raste predaja v obchode.

ročný graf Dollar Tree, zdroj: GOOGLE

Dollar Tree (DLTR:NASDAQ)

Akcie tejto spoločnosti stúpajú a klesajú z trojmesačného rozsahu konsolidácie, keď sa pohybujú nad svojím 50-denným kĺzavým priemerom a pripravujú sa tak na rally na 200-dňový priemer – blízko 102 dolárov.

Akcie nedávno znížili ratingy analytikov z Bank of America Merrill Lynch a KeyBanc Capital Markets, sentiment sa však zdá byť pripravený na zvrat, keď spotrebitelia znovu otvoria svoje peňaženky, najmä na dolnom konci sociálno-ekonomického spektra, kde nedávne zvýšenie miezd skutočne posilnilo kúpnu silu.

Spoločnosť v decembri oznámila obavy zo zisku z dovozu z Číny. Zatiaľ čo spoločnosť v čase vypuknutia vírusu COVID udržiava expozíciu voči Číne, manažment presunul svoj dodávateľský reťazec z Číny a Pekingu, ktorý bol tiež agresívny pri získavaní pracovnej sily späť do tovární.

ročný graf Dollar General, zdroj: GOOGLEl

Dollar General (DG:NYSE)

Akcie spoločnosti Dollar General stúpajú späť a testujú predchádzajúce maximá stanovené v októbri, čím sa pripravuje pôda na posun k novým historickým maximám. Analytici v Telsey Advisory Group zvýšili svoje cenové ciele už v decembri, pretože na ne zostal ohromene dlhý zoznam iniciatív v oblasti riadenia a solídna správa o príjmoch za 3. štvrťrok. Spoločnosť zaznamenala takmer 5% -ný nárast predaja v rovnakom obchode a vydala aj usmernenie.

Iní analytici boli konštruktívni aj po decembrovom oznámení výnosov. Guggenheim zopakoval rating „buy“, Morgan Stanley zdvihol svoj cenový cieľ a zopakoval svoje hodnotenie „buy“ a Wells Fargo si udržal rating „neutral“. Celkovo priradilo 18 analytikov rating „buy, päť ratingov „hold“ a jeden odporúča „sell“.

Tento článok vznikal v čase 25.2.2020 a vzhľadom k poklesom za posledné týždne sú niektoré číselné údaje použité v tomto článku neaktuálne a sú viazané ku dátumu vzniku tohto článku a nie jeho uverejnenia. 

Zdroj: investorplace 

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár