4 vysoko rizikové akcie, ktoré za to nestoja

Akcie Americké akcie Doprava Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Pre dobre diverzifikované portfólio má vždy zmysel kombinovať vysoké a nízke beta akcie. Ak sú trhy na vzostupe, vysoké beta akcie pomáhajú maximalizovať výnosy. Na druhej strane, keď sú trhy na ústupe, nízke beta akcie pomáhajú pri zachovaní kapitálu. Zároveň môžu existovať vysoko rizikové akcie, ktoré môžu potenciálne poškodiť výnosy portfólia. Malé spoločnosti preto potrebujú vyššiu hĺbkovú kontrolu. Je potrebné vyhnúť sa zdanlivo atraktívnym vysoko rizikovým akciám.

V tomto článku vám predstavíme štyri vysoko rizikové akcie, ktoré v nedávnej minulosti dosiahli nízku výkonnosť. Je pravdepodobné, že tieto akcie budú aj naďalej nedostatočne výkonné.

Pozrieme sa na tieto vysoko rizikové akcie:

  • Transocean (NYSE: RIG)
  • Canopy Growth Corporation (NYSE: CGC)
  • American Airlines (NASDAQ: AAL)
  • NewAge (NASDAQ: NBEV)
päťročný graf American Airlines, zdroj: GOOGLE

American Airlines (AAL:NASDAQ)

Pretože nová pandémia koronavírusu bude mať pravdepodobne trvalý dopad na cestovný ruch, bolo by lepšie vyhnúť sa vysoko rizikovým akciám, ako je AAL. Akcie sa za posledný rok prepadli o 55%. Existuje však veľa negatívnych spúšťačov, ktoré môžu akciu znížiť. Akcie AAL majú tiež vysokú beta 1,75, čo naznačuje riziko expozície, keď sa zdá, že široké trhové ocenenia sú napnuté.

Pokiaľ ide o odvetvie, Boeing (NYSE: BA) v júli 2020 varoval, že zotavenie môže trvať možno aj tri roky. Medzinárodné združenie pre leteckú dopravu sa tiež domnieva, že globálna osobná doprava sa vráti na úroveň pred COVID až po fiškálnom roku 2024. Je zrejmé, že toto odvetvie bude pravdepodobne čeliť niekoľkoročným bolestiam.

Spoločnosť American Airlines má dostatočnú likviditu na navigáciu v nasledujúcich štvrťrokoch. Súvaha je však už zdôraznená. Ďalšie využitie páky alebo zriedenie akcií spôsobí, že akcia bude stlačená. Pripomíname komentár Warrena Buffetta k leteckému priemyslu vo fiškálnom roku 2007. Buffett v liste akcionárom napísal, že investori v podnikoch, ako sú letecké spoločnosti, „nalievali peniaze do bezodnej jamy, priťahovaný rastom, keď ich mal odraziť.“

Pre letecký priemysel je to samozrejme nešťastný scenár. Budúce roky sa však budú vyznačovať skôr infúziou peňazí do podnikania ako odmeňovaním akcionárov. Uprostred neistoty je najlepšie vyhnúť sa akciám AAL.

päťročný graf New Age, zdroj: GOOGLE

NewAge (NBEV:NASDAQ)

Akcie spoločnosti NBEV nedosahujú dostatočný výkon na trhu a za posledný rok poklesli o 43%. Akcie s malou kapitalizáciou a trhovou kapitalizáciou 175 miliónov dolárov by mohli prilákať investorov. Tejto vysokej beta akcii so zdanlivo atraktívnym biznisom by bolo lepšie sa vyhnúť.

Z obchodného hľadiska spoločnosť pôsobí v segmentoch, ktoré zahŕňajú čaj pripravený na pitie, energetické nápoje, prémiovú balenú vodu a kombucha. Najväčšou výzvou pre spoločnosť v nadchádzajúcich rokoch bude pravdepodobne konkurencia, ktorej čelia -napríklad spoločnosti The Coca Cola Company (NYSE: KO) a Starbucks (NASDAQ: SBUX).

V záujme zachovania konkurencieschopnosti je pravdepodobné, že spoločnosť pôsobiaca v oblasti nápojov urobí kompromisy v oblasti marží, a teda ziskovosti. Stojí za zmienku, že prevádzkové straty spoločnosti sa za prvých šesť mesiacov rozpočtového roka 2020 v porovnaní s porovnateľným obdobím z predchádzajúceho roka zväčšili.

K vytváraniu hodnôt v dohľadnej dobe najskôr nedôjde. Ďalej sa ešte len uvidí, či NewAge dokáže trvalo dosahovať organický rast.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár