4 vysoko rizikové akcie, ktoré za to nestoja

Akcie Americké akcie Priemysel Ropa Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Prvá časť

Pre dobre diverzifikované portfólio má vždy zmysel kombinovať vysoké a nízke beta akcie. Ak sú trhy na vzostupe, vysoké beta akcie pomáhajú maximalizovať výnosy. Na druhej strane, keď sú trhy na ústupe, nízke beta akcie pomáhajú pri zachovaní kapitálu. Zároveň môžu existovať vysoko rizikové akcie, ktoré môžu potenciálne poškodiť výnosy portfólia. Malé spoločnosti preto potrebujú vyššiu hĺbkovú kontrolu. Je potrebné vyhnúť sa zdanlivo atraktívnym vysoko rizikovým akciám.

V tomto článku vám predstavíme štyri vysoko rizikové akcie, ktoré v nedávnej minulosti dosiahli nízku výkonnosť. Je pravdepodobné, že tieto akcie budú aj naďalej nedostatočne výkonné.

Pozrieme sa na tieto vysoko rizikové akcie:

  • Transocean (NYSE: RIG)
  • Canopy Growth Corporation (NYSE: CGC)
  • American Airlines (NASDAQ: AAL)
  • NewAge (NASDAQ: NBEV)
päťročný graf Transocean, zdroj: GOOGLE

Transocean (RIG:NYSE)

Pri udržaní ceny ropy na relatívne nízkych úrovniach je jedným z najviac zasiahnutých subsektorov v energetickom priestore ťažba na mori. Akcie RIG klesli za posledný rok o 83% a mohli by vyzerať zaujímavo na hodnote 1,10 dolárov. Celkové riziko je výrazne vysoké aj na súčasnej úrovni.

Federálny rezervný systém nedávno oznámil, že takmer nulové úrokové sadzby zostanú zachované až do fiškálneho roku 2023. Je zrejmé, že oživenie ekonomiky bude pravdepodobne pomalé. Ak vezmeme do úvahy tento faktor, je nepravdepodobné, že ropa bude smerovať od súčasnej úrovne významne vyššie. To je negatívna správa pre odvetvie vrtov.

Stojí za zmienku, že spoločnosti ako Seadrill a Diamond Offshore už podali návrh na vyhlásenie konkurzu. Spoločnosti v odvetví ťažby na mori bojujú o prežitie. Aj keď Transocean prežije, očakáva sa, že pákový efekt a zriedenie kapitálu udržia akciu v depresii.

Spoločnosť Transocean má objednávky spoločností s investičným stupňom na úrovni 8,9 miliárd dolárov. Nevybavené položky sú však rozložené na niekoľko rokov a je pravdepodobné, že spoločnosť bude naďalej hlásiť straty na prevádzkovej úrovni. Nové zmluvy ďalej prichádzajú s nižšou dennou sadzbou, čo bude mať negatívny vplyv na maržu EBITDA a peňažné toky.

RIG je celkovo padlým anjelom a je riskantné pokúsiť sa chytiť padajúci nôž. Investorom je lepšie bez toho, ako by boli vystavení odvetviu vrtného prieskumu na mori.

päťročný graf Canopy Growth Corp., zdroj: GOOGLE

Canopy Growth Corporation (CGC:NYSE)

Akcie kanabisu boli začiatkom fiškálneho roka 2019 svedkami iracionálnej bujnosti. Väčšina akcií kanabisu dosiahla vrchol do apríla 2019. Za posledný rok akcie CGC klesli o takmer 40%.

Z dlhodobého hľadiska je tu stále relatívne optimistický výhľad pre toto odvetvie. Aurora Cannabis (NYSE: ACB) je však lepšou stávkou ako akcie CGC. Za zmienku stojí, že CGC má beta 2,27 v porovnaní s beta 1,33 pre akcie ACB. Keď sú trhy blízko maxima všetkých čias, má zmysel zvážiť expozíciu voči týmto menám.

Pokiaľ ide o rast a tvorbu hodnoty, sú tu tieto výzvy:

  • Spoločnosť je stále na prevádzkovej úrovni straty. Keďže pozitívny EBITDA nie je na obzore, očakáva sa, že zriedenie akcií bude mať negatívny dopad na akcie CGC.
  • Priemyslu liečivého kanabisu sa nepodarilo získať trakciu. Rast je nepravdepodobný, pokiaľ ide o liečivé konope, kým tvrdenia nebudú podložené výskumom. Canopy Growth vykonáva klinické skúšky. Môže to však trvať roky, kým sa kanabis ako liek schváli.
  • V segmente rekreačného kanabisu sa spoločnosť Canopy Growth snaží zvýšiť portfólio produktov s pridanou hodnotou a zlepšiť tak marže. Aurora Cannabis má však podobnú stratégiu. Uvidí sa, či tieto produkty môžu podporiť špičkový rast a marže uprostred konkurencie. 

Vzhľadom na tieto faktory je lepšie vyhnúť sa akciám CGC.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 


Ohodnoť článok

Pridaj komentár