5 podhodnotených akcií liečiv s vysokým výnosom

Akcie Americké akcie Dividendy Európske akcie Zdravotníctvo

Prvá časť

Týchto päť vysoko výnosných farmaceutických akcií vypláca dividendy s atraktívnymi výnosmi a zároveň sú podhodnotené. Výsledkom je, že tieto akcie ponúkajú investorom dobrý pozitívny potenciál. Ako skupina sú lacné. Napriek tomu majú solídne príjmy, ktoré pokrývajú ich dividendy a taktiež dobré vyhliadky na rast.

Prichádza veľa správ o farmaceutických spoločnostiach, ktoré sa snažia nájsť vakcínu a preto je to aktuálna téma. Niektoré z týchto väčších farmaceutických spoločností môžu byť inovatívne a tiež majú rôznorodú úroveň príjmu.

To pomáha farmaceutickej spoločnosti splniť ciele návratnosti jej existujúcich investorov. Ponúkajú však aj dostatok vyhliadok na rast, aby poskytli rastúci potenciál novým investorom.

Napríklad, priemerná pozitívna hodnota tejto skupiny je vyše 38%. Priemerný dividendový výnos je zatiaľ 4,1% a priemerný pomer ceny k výnosu (P/E) je len 12,5. Je to zatiaľ odhad na fiškálny rok 2021.

To znamená, že päť vysoko výnosných akcií liekov je:

  • AbbVie (NYSE: ABBV)
  • GlaxoSmithKline (NYSE: GSK)
  • Novartis (NYSE: NVS)
  • Pfizer (NYSE: PFE)
  • Sanofi (NASDAQ: SNY)

So zreteľom na toto všetko sa teda poďme pozrieť na tieto spoločnosti.

päťročný graf AbbVie, zdroj: GOOGLE

AbbVie (ABBV:NYSE)

Trhová hodnota: 170 miliárd dolárov
Forward P/E: 8,3x
Výnos z dividend: 4,8%
Cieľová cena (smer nahor): 87%

AbbVie je farmaceutický gigant na trhu s kapitalizáciou vo výške 170 miliárd dolárov. Akcie sú lacné a majú veľmi atraktívny dividendový výnos. Vyhliadky rastu sú navyše vysoké. V skutočnosti nedávno uzavrela akvizíciu spoločnosti Allergan v hodnote 63 miliárd dolárov.

Allergan je dobre známa pre svoje výrobky Botox a ďalšie kozmetické výrobky. Dohoda zase pomôže spoločnosti AbbVie diverzifikovať svoje zisky a „kúpi si čas“ skôr, ako jej liek na artritídu – Humira – stratí patent v roku 2023.

Celkovo je preto spoločnosť AbbVie taká lacná. V prvom štvrťroku fiškálneho roka 2020 predstavovala viac ako 54% predaja spoločnosti. Trh predpokladá, že generické lieky nakoniec prekonajú tento tok príjmov pre spoločnosť AbbVie, ale veci nie sú také zlé.

V spoločnosti Allergan bude Humira predstavovať 38,4% tržieb. A vzhľadom na to, že iné lieky v portfóliu spoločnosti AbbVie pravdepodobne rastú rýchlejšie ako Humira, nebude táto časť naďalej klesať.

Akcie ABBV majú okrem toho históriu výplaty konzistentných štvrťročných dividend, ktoré sa každý rok zvyšujú. 

Napríklad historický výnos spoločnosti za posledné štyri roky je 4,22%. Vzhľadom na dnešný výnos 4,8% to znamená, že hodnota spoločnosti AbbVie má hodnotu takmer o 15% vyššiu ako v súčasnosti.

Na základe svojho historického pomeru P / E je cena akcií vyššia ako dvojnásobok dnešnej ceny. A nakoniec, na základe porovnania s kolegami by akcie mali mať o 80% vyššiu cenu. Pri priemerovaní týchto troch metód má hodnota spoločnosti AbbVie hodnotu 182,30 dolárov, čo je o 87% viac ako v súčasnosti.

Akcie ABBV sú preto jednou z najlepších dostupných akcií na trhu s liečivami.

päťročný gtraf GlaxoSmithKline, zdroj: GOOGLE

GlaxoSmithKline (GSK:LON)

Trhová hodnota: 100 miliárd dolárov
Forward P/E: 13,8x
Výnos z dividend: 4,5%
Cieľová cena (smer nahor): 24%

GlaxoSmithKline je najväčší výrobca vakcín na svete a spoločnosť so sídlom vo Veľkej Británii sa spolieha na overené metódy výroby vakcíny. Reuters tvrdí, že uprednostňuje „pomalý a stabilný prístup zamerania sa na zavedenú technológiu, ktorá má najlepšiu šancu na dosiahnutie čo najširšieho demografického hľadiska.“

Uvedomujú si, že svet bude potrebovať miliardy dávok, a preto sa nemusia báť, ak budú ako prvý na trhu s vakcínou. Mnoho ďalších výrobcov vakcín nebude mať schopnosť rýchlo sa vyrovnať tomu, čo dokáže GlaxoSmithKline. Akonáhle bude vakcína hotová – skúšky a testy začali už v júni -môže vyrobiť veľké množstvo.

GlaxoSmithKline sa navyše domnieva, že jej vakcína bude mať lepšiu účinnosť a vydrží dlhšie. To môže znamenať, že môže lepšie fungovať aj pri starších ľuďoch.

Ako zdôrazňuje spoločnosť Barron, spoločnosť má obrovské množstvo liekov vrátane liekov na prevenciu rakoviny a HIV. Spoločnosť GlaxoSmithKline plánuje aj vyčlenenie divízie ochrany spotrebiteľa, ktorá vyrába Advil a Panadol.

Akcie GSK majú navyše históriu výplaty konzistentných štvrťročných dividend, ktoré majú tendenciu každoročne dosahovať vyššiu dividendu na konci roka. 

Takže na základe analýzy akcií má hodnotu najmenej o 24% vyššiu cenu ako je súčasná cena.

Napríklad historické P/E za posledné štyri roky je 25-násobok. Vzhľadom na dnešný pomer P/E 14 – násobok tento rok a 13,8 budúci rok to znamená, že akcie GSK majú hodnotu takmer o 84% vyššiu ako dnes.

A nakoniec, na základe porovnania s kolegami by mali byť oveľa vyššie. V priemere na tri metódy oceňovania má GSK hodnotu 51,51 dolárov, čo je o 24% viac ako v súčasnosti.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár