5 akcií s mesačnými dividendami na kúpu

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Reality

Druhá časť

Väčšina akcií vypláca svojim akcionárom dividendy štvrťročne, ale niekoľko akcií ponúka mesačnú distribúciu.

Skupina je malá – je ich menej ako 100, pričom viaceré sú fondy obchodované na burze (ETF) alebo uzavreté aktívne spravované fondy. A tak investori, ktorí hľadajú mesačné dividendové akcie na nákup, majú dosť obmedzený výber. 

Existuje ale pomerne veľa atraktívnych akcií s výnosmi z dividend, ktoré sa vyplácajú mesačne. Niekoľko z nich ponúka presvedčivé faktory pre svoje výhodné a bezpečné dividendy s atribútmi, ktoré idú nad rámec jednoduchého načasovania ich distribúcie.

Všetky tieto akcie zodpovedajú danému tvrdeniu a ponúkajú nielen mesačné dividendy, ale aj potenciálne zhodnotenie ceny akcií a rozumné výplatné pomery.

päťročný graf Pembina Pipeline, zdroj: GOOGLE

Pembina Pipeline

Pembina Pipeline (NYSE:PBA) je najväčšou spoločnosťou na tomto zozname a zároveň je aj najrizikovejšou. Potrubné spoločnosti majú v ropnom a plynárenskom priestore spravidla menšie riziko, ale Pembina „ponúka“ aj určité obavy.

Rovnako ako v prípade zvyšku energetického sektoru, aj kanadské akcie ropy sa v poslednej dobe trápili a Pembina minulý rok podporila akvizíciu spoločnosti Veresen. V marci akcie spoločnosti PBA dostali „výprask“. Aj keď sa trochu spamätali, majú hodnotu o niečo menšiu ako je polovica februárových maxím.

Tržby sa v minulom roku zvýšili dvojciferne, hlavne vďaka akvizícii. PBA vypláca solídne 8,9%-né dividendy. Ocenenie je relatívne primerané voči americkým rivalom, ako sú Kinder Morgan (NYSE:KMI) a Plains All American Pipeline (NYSE:PAA).

Ak bude Pembina pokračovať v raste, akonáhle bude akvizícia spoločnosti Veresen úplne integrovaná, mal by byť na vrchole výnosu pekný rast.

päťročný grtaf STAG Industrial, zdroj: GOOGLE

STAG Industrial

STAG Industrial (NYSE:STAG) nemusí byť nevyhnutne veľkolepá akcia, ale je taká, ktorá dokáže dosiahnuť stabilné dlhodobé výnosy spolu s mesačnými výplatami.

Spoločnosť prenajíma priemyselné budovy jednotlivým nájomcom a má pekne diverzifikované portfólio z hľadiska zákazníka aj z geografického hľadiska. Priemerná dĺžka prenájmu je v súčasnosti takmer päť rokov, čo by malo udržať nedotknutý nedávny rast dividend.

Z dlhodobého hľadiska existujú menšie obavy. Ocenenie nie je lacné, s forwardovým P / E vyšším ako 40. Hospodársky pokles by mohol viesť k zrušeniu lízingu alebo dokonca k bankrotom zákazníkov. Investori zameraní na hodnotu možno budú chcieť počkať, až kým nedosiahnu maximálnu hodnotu 34 dolárov.

Investori, ktorí hľadajú rastúce mesačné výplaty dividend, však nemajú veľa možností a STAG môže byť najlepšia voľba.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár