5 akcií s mesačnými dividendami na kúpu

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Telekomunikácie

Prvá časť

Väčšina akcií vypláca svojim akcionárom dividendy štvrťročne, ale niekoľko akcií ponúka mesačnú distribúciu.

Skupina je malá – je ich menej ako 100, pričom viaceré sú fondy obchodované na burze (ETF) alebo uzavreté aktívne spravované fondy. A tak investori, ktorí hľadajú mesačné dividendové akcie na nákup, majú dosť obmedzený výber. 

Existuje ale pomerne veľa atraktívnych akcií s výnosmi z dividend, ktoré sa vyplácajú mesačne. Niekoľko z nich ponúka presvedčivé faktory pre svoje výhodné a bezpečné dividendy s atribútmi, ktoré idú nad rámec jednoduchého načasovania ich distribúcie.

Všetky tieto akcie zodpovedajú danému tvrdeniu a ponúkajú nielen mesačné dividendy, ale aj potenciálne zhodnotenie ceny akcií a rozumné výplatné pomery.

päťročný graf Realty Income, zdroj: GOOGLE

Realty Income

Realty Income (NYSE:O) je najznámejšia z platiteľov mesačných dividend a to až do tej miery, že si dala ochrannú známku pod heslom „The Monthly Dividend Company“.

Pokiaľ ide o výkon v minulosti, mesačné výplaty boli iba čerešničkou na torte lahodného pohára. Podľa prezentácie pre investorov sa akcie O vrátili – vrátane dividend – v priemere 15,8% ročne od roku 1994. Bol to jeden z najvýkonnejších trustov na investovanie do nehnuteľností na trhu v tomto období.

Aj po „výprasku“, ktorý akcie dostali začiatkom roka kvôli koronavírusu, sa Realty Income pomaly vracia späť.

Portfólio vyzerá bezpečne a je pekne diverzifikované, pričom jeho dvoma najväčšími nájomcami sú spoločnosti Walgreens Boots Alliance (NASDAQ:WBA) a FedEx (NYSE:FDX). Má tiež dividendový výnos 4,6%. Vzhľadom na doterajšie výsledky spoločnosti Realty Income stojí za to mať ju dlhodobo.

päťročný graf LTC Properties, zdroj: GOOGLE

LTC Properties

Rovnako ako v prípade akcií O, stále existuje solídny býk v oblasti bývania pre seniorov a zdravotnícke nehnuteľnosti REIT – LTC Properties (NYSE:LTC).

So starnutím generácie „baby boomu“ by mal dopyt ostať silný. LTC má stále výnos nad 6%.

Teraz existujú určité riziká – investori sa obávajú, že zmena politiky preplácania poistného na zdravotnú starostlivosť bude mať vplyv na nájomcov LTC. Výsledkom bolo, že akcie začiatkom tohto roka skutočne dosiahli päťročné minimum. Sentiment sa však zlepšil – a mal by v tom pokračovať.

Ak by sa LTC stále obchodovala za prijateľných 12,6 P / E, mohli by akcie zažiť rally. Ak k tomu pripočítate jej výnos vyplácaný mesačne, určite to stojí za zváženie.

päťročný graf Shaw Communications, zdroj: GOOGLE

Shaw Communications

Kanadská telekomunikačná spoločnosť Shaw Communications (NYSE:SJR) za posledných pár rokov nezaznamenala mimoriadne silné výkony, ale SJR pred marcom skutočne pridala asi 12%. Teraz to vyzerá, že by tieto čísla mohli zotrvať dlhšie.

V Kanade panujú určité obavy z bezdrôtového priemyslu, podobne ako v USA.

Dividendový výnos je 4,76% a P/E je 18,9. S 5G, ktoré je v strednodobom horizonte potenciálnym katalyzátorom, existuje predpoklad pre rastúci trend akcie SJR.

Dividendy sa vypácajú v kanadských dolároch, čo môže mať vplyv na výplaty prijaté americkými investormi. Napriek tomu tu predstavuje príjemnú kombináciu mesačná dividenda, takmer 5%-ný výnos a potenciálny rast.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár