5 dividendových akcií na nákup v januári

Akcie Banky Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor Technológie

Na začiatku nového roka je správny čas urobiť analýzu toho, čo fungovalo vo vašom portfóliu v minulom roku – a rovnako dôležité je aj to, zanalyzovať, čo môžete urobiť lepšie.

Avšak prudko stúpajúce ceny akcií sú vždy ľahšie rozpoznateľné spätne a investori si musia pamätať na dôležitosť vyváženého portfólia. To znamená, že zdravá dávka dividendových akcií generujúcich príjmy bude fungovať ako spoľahlivý zdroj výnosov, ak bude rast do roku 2020 slabší – alebo ešte horšie, ak sa trh posunie smerom nadol. 

Ak hľadáte akcie na január, tu je päť nápadov, čo pridať do svojho portfólia:

– KeyCorp (KEY)

– Southern Co. (SO)

– General Mills (GIS)

– Southern Copper Corp. (SCCO)

– AT&T (T)

KeyCorp (KEY)

Aktuálny výnos: 3,72%

Regionálne banky sú teraz vo všeobecnosti dobrou stávkou, keďže silné americké hospodárstvo dvíha spotrebiteľské i malé obchodné pôžičky.

Na rozdiel od mega-bánk sú akcie ako KeyCorp oveľa citlivejšie na tieto trendy miestneho požičiavania a vidia priamejší prínos.

ročný graf KEYCORP, zdroj: GOOGLE

Okrem toho nedávno navrhovaná fúzia medzi spoločnosťami SunTrust Banks (STI) a BB&T Corp. (BBT) naznačuje, že priaznivé regulačné prostredie by mohlo v roku 2020 ustúpiť ďalším aktivitám v oblasti fúzií a akvizícií. To dodáva ďalšiu úroveň záujmu vedúcim regionálnym bankám, ako je KeyCorp – samozrejme okrem silného výkonu a veľkorysých dividend.

Southern Co. (SO)

Aktuálny výnos: 3,9%

Pokiaľ ide o hru s pevným príjmom, úžitkové akcie sú veľmi príťažlivé. Sú to vysoko regulované a často regionálne monopoly, čo znamená malú konkurenciu alebo riziko narušenia.

A keďže elektrická energia je pre amerických spotrebiteľov a podniky rovnako dôležitá ako jedlo a voda, dopyt bude pretrvávať bez ohľadu na širšie ekonomické pozadie.

ročný graf SOUTHERN COMPANY, zdroj: GOOGLE

Akcie oxidu uhličitého za posledný rok stabilne rastú a vďaka dobre fungujúcim operáciám a bezkonkurenčnému rozsahu dosahujú lepšie výsledky ako S&P 500. S 9 miliónmi zákazníkov elektrickej energie a zemného plynu a trhovou kapitalizáciou 66 miliárd dolárov je Southern jednou z najväčších a najstabilnejších spoločností na Wall Street. To z tejto spoločnosti robí skvelého kandidáta, ak hľadáte dividendové akcie na nákup počas januára.

General Mills (GIS)

Aktuálny výnos: 3,7%

Určite ste oboznámení s výrobkami General Mills a jej značkami cerálií „Big G“, medzi ktoré patrí Cheerios a Cinnamon Toast Crunch. Portfólio spotrebiteľských výrobkov v tejto spoločnosti je však oveľa hlbšie ako iba raňajky, ktoré zahŕňajú jogurt Yoplait, pečivo Pillsbury, organické potraviny Annie a polievky Progresso.

ročný graf GENERAL MILLS, zdroj: GOOGLE

Vďaka rozsiahlym operáciám je GIS jednou z najuznávanejších spotrebiteľských značiek na planéte a ponúka rozmanité ponuky, ktoré zabezpečujú stabilný výnos – a stabilný výnos na podporu konzistentných dividend.

V apríli spoločnosť General Mills práve uskutočnila 15 – ročné zvýšenie dividend a do roku 2020 by akcionári mali mať v priebehu tohto trendu ešte väčšie výplaty.

Southern Copper Corp. (SCCO)

Aktuálny výnos: 3,8%

Možno sa nebudete chcieť ponoriť do ťažobnej spoločnosti len kvôli dividendám. Koniec koncov, tieto podniky môžu byť cyklické na základe priemyselného dopytu ako aj na základe širších trendov stanovovania cien komodít.

ročný graf SOUTHERN COOPER CORP., zdroj: GOOGLE

SCCO však nie je typický „baník“. Operácie, vo výške 33 miliárd dolárov, zahŕňajú hlavne meď, ale aj zlato, striebro, zinok, olovo a ďalšie kovy. To prispieva k diverzifikovanej ťažbe, ktorá je plynulejšia ako niektoré firmy, ktoré rastú a klesajú na základe ceny jedného kovu.

Ďalej je meď čo najbližšie k priemyselnej spotrebe vzhľadom na jej široké využitie v elektrických drôtoch, inštalatérskych prácach a mnohých ďalších možnostiach aplikovania. Vďaka tomu je táto stávka bezpečnejšia ako ostatní „baníci“ so spoľahlivým príjmovým potenciálom.

AT&T (T)

Aktuálny výnos: 5,3%

S 150 miliónmi predplatiteľov bezdrôtových sietí v USA generujú telekomunikačné služby AT&T spoľahlivý príjem na podporu štedrých dividend.

Ale s akvizíciou obsahu Time Warner v roku 2018 vo výške 85 miliárd dolárov, spolu s  akvizíciou poskytovateľa satelitnej televízie DirecTV vo výške 49 miliárd dolárov v roku 2014, je AT&T oveľa viac ako len bezdrôtový dopravca.

ročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

13. decembra spoločnosť AT&T oznámila svoj 36.rok, v ktorom sa dividendy posunuli vyššie. Je to obrovský rekord, ktorý by si investori mali všimnúť, najmä preto, že výplata je už dvojnásobná v porovnaní s bežnou americkou akciovou kapitalizáciou.

So stabilnými obchodnými operáciami a svetlou budúcnosťou je to dividendová akcia, ktorá sa oplatí sledovať či kúpiť v roku 2020.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár