5 lacných rastových akcií s atraktívnymi dividendovými výnosmi

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa Zdravotníctvo

Druhá časť

Pri uvažovaní o akciách, na ktoré by mal byť kladený dôraz, prinášame zoznam rastových akcií, ktoré nielen platia atraktívne dividendy, ale majú aj nadpriemerné vyhliadky. Aby však bol tento zoznam zaujímavý, tieto rastové akcie musia byť tiež primerane lacné pomocou základných metrík. Ide o to, že získate to najlepšie z oboch svetov – lacný nákupný bod a vysoké očakávané výnosy.

Napríklad akcie, ktoré sa v tomto zozname nachádzajú, majú v budúcom roku očakávané zisky alebo voľné peňažné toky, ale stále sa predávajú za menej ako šestnásť až sedemnásťnásobné zárobky. Výnosy z dividend sú navyše vyššie ako priemerné hodnoty od 3% do 5%.

Takže v istom zmysle získate rastové a relatívne lacné akcie. V skutočnosti je na to termín: akcie GARP (Growth At a Reasonable Price = rast za rozumnú cenu; je to investičná stratégia, ktorá kombinuje princípy rastu a investovania do hodnoty tým, že nájde spoločnosti, ktoré vykazujú trvalý rast výnosov, ale nepredávajú príliš vysoké ocenenia).

Akcie GARP, ich cenové ciele a potenciál nárastu

Akcie GARP sú akýmsi stredobodom filozofie rastu a hodnoty cenných papierov. Sú lacné, a ich zisky rýchlo rastú. Taktiež platia atraktívne dividendové výnosy.

Rastové akcie majú tiež dobré vyhliadky. Tento zoznam je vytvorený pomocou merania hodnoty každej akcie pomocou troch rôznych metód a tie sú potom vypriemerované. Prvým je cenový cieľ založený na jeho priemernom dividendovom výnose.

Druhá cieľová cena bola odvodená pomocou historického pomeru cena k zisku a jej použitím na forwardový zisk na akciu.

Posledná metóda používa porovnateľné pomery kolegov a uplatňuje tieto opatrenia na odvodenie cieľovej ceny. Potom sú spriemerované všetky tri metódy. Rastúci potenciál všetkých týchto rastových akcií je medzi 12% a 62%. Ako skupina majú v priemere asi 38%-ný potenciál nárastu.

Päť lacných rastových akcií, ktoré z toho vyšli sú:

  • Shaw Communications (NYSE: SJR)
  • NetApp (NASDAQ: NTAP)
  • Anheuser-Busch InBev (NYSE: BUD)
  • Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)
  • Kinder Morgan (NYSE: KMI)

Poďme sa na tento zoznam pozrieť.

päťročný graf Johnson & Johnson, zdroj: GOOGLE

Johnson & Johnson (JNJ)

Trhová kapitalizácia: 142 miliárd dolárov
Forwardový pomer P/E: 15,8x
Výnos z dividend: 2,8%
Cieľová cena: + 12%

Johnson & Johnson (JNJ:NYSE) je jednou z piatich najväčších spoločností s potenciálnou vakcínou Covid-19. Nedávno posunula svoj vývoj do fázy 2 a ten sa začne koncom júla.

JNJ je large-cap akcia so ziskami, o ktorých sa očakáva, že budú rásť o 17% o 9,05 dolárov za rok končiaci v decembri 2021. To dáva akciám JNJ primeraný pomer P/E tesne pod 16.

Okrem toho sa odhaduje jeho skutočná hodnota pomocou metódy dividendového výnosu, metódy P / E a metódy comp na 159,09 dolárov za akciu. To predstavuje nárast o 12% v budúcom roku bez toho, že by to zahŕňalo 2,8%-ný dividendový výnos.

Zamyslite sa nad tým ako nad akciou GARP s opciou alebo opciou na obrovskú návratnosť v budúcom roku.

päťročný graf Kinder Morgan, zdroj: GOOGLE

Kinder Morgan (KMI)

Trhová kapitalizácia 35 miliárd dolárov
Forwardový pomer P/E: 17x
Výnos z dividend: 6,8%
Cieľová cena: + 58%

Kinder Morgan (KMI:NYSE) je spoločnosť na skladovanie ropy a zemného plynu, vrátane skvapalneného zemného plynu, so sídlom v Houstone. Kinder Morgan je obrovská ropná a plynárenská spoločnosť v midstreame. Spoločnosť prevádzkuje 83 000 míľ plynovodov a 147 terminálov.

Akcie KMI priniesli výnosy 6,8% s ročnou dividendou na akciu stanovenou na 1,05 dolárov na akciu. Okrem toho sa v poslednej správe spoločnosti o hospodárení za prvý kvartál 2020 diskutovalo o možnom zvýšení dividendy. Vedenie spoločnosti očakáva, že v januári 2021 zvýši dividendu na akciu na 1,25 dolárov.

KMI má na pokrytie tejto dividendy veľa free cash flow. Jej výnos voľného  peňažného toku k 1. štvrťroku 2020 bol 8%. Je to viac ako 6,8%-ný dividendový výnos, a preto je dividenda dobre krytá. Vyzerá to ako solídny fond s vysokými dividendami.

Odhaduje sa, že hodnota akcie je 24,49 dolárov za akciu alebo + 58% v porovnaní s dnešnou cenou akcií. Opäť je to založené na historickej dividende spoločnosti 4%, jej historickom priemere P / E 35,9x a 16-násobku comp P/E. Pre väčšinu investorov sa to javí ako dobrá dlhodobá investícia.

Nasledujúca tabuľka ukazuje, že priemerný P / E za skupinu ako celok je niečo vyše 15-násobný zisk a dividendový výnos 4,3%. Je to lepšie ako priemerné akcie, najmä ak vezmeme do úvahy priemerný rast skupiny.

Akcie GARP ponúkajú to najlepšie zo sveta rastových akcií (rast výnosov) a cenných papierov (lacné ceny). Z tohto dôvodu majú investori tendenciu postupovať týmto smerom.

Okrem toho dostaneme zaplatené za čakanie, kým sa objaví hodnota. Dividendový výnos viac ako 4,3% ročne predstavuje omnoho lepšiu ponuku, akú môžeme dosiahnuť, ak ponecháme svoje peniaze len tak na bežnom účte. Okrem toho získame všetok potenciál nárastu týchto akcií.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár