5 lacných rastových akcií s atraktívnymi dividendovými výnosmi

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie Telekomunikácie

Prvá časť

Pri uvažovaní o akciách, na ktoré by mal byť kladený dôraz, prinášame zoznam rastových akcií, ktoré nielen platia atraktívne dividendy, ale majú aj nadpriemerné vyhliadky. Aby však bol tento zoznam zaujímavý, tieto rastové akcie musia byť tiež primerane lacné pomocou základných metrík. Ide o to, že získate to najlepšie z oboch svetov – lacný nákupný bod a vysoké očakávané výnosy.

Napríklad akcie, ktoré sa v tomto zozname nachádzajú, majú v budúcom roku očakávané zisky alebo voľné peňažné toky, ale stále sa predávajú za menej ako šestnásť až sedemnásťnásobné zárobky. Výnosy z dividend sú navyše vyššie ako priemerné hodnoty od 3% do 5%.

Takže v istom zmysle získate rastové a relatívne lacné akcie. V skutočnosti je na to termín: akcie GARP (Growth At a Reasonable Price = rast za rozumnú cenu; je to investičná stratégia, ktorá kombinuje princípy rastu a investovania do hodnoty tým, že nájde spoločnosti, ktoré vykazujú trvalý rast výnosov, ale nepredávajú príliš vysoké ocenenia).

Akcie GARP, ich cenové ciele a potenciál nárastu

Akcie GARP sú akýmsi stredobodom filozofie rastu a hodnoty cenných papierov. Sú lacné, a ich zisky rýchlo rastú. Taktiež platia atraktívne dividendové výnosy.

Rastové akcie majú tiež dobré vyhliadky. Tento zoznam je vytvorený pomocou merania hodnoty každej akcie pomocou troch rôznych metód a tie sú potom vypriemerované. Prvým je cenový cieľ založený na jeho priemernom dividendovom výnose.

Druhá cieľová cena bola odvodená pomocou historického pomeru cena k zisku a jej použitím na forwardový zisk na akciu.

Posledná metóda používa porovnateľné pomery kolegov a uplatňuje tieto opatrenia na odvodenie cieľovej ceny. Potom sú spriemerované všetky tri metódy. Rastúci potenciál všetkých týchto rastových akcií je medzi 12% a 62%. Ako skupina majú v priemere asi 38%-ný potenciál nárastu.

Päť lacných rastových akcií, ktoré z toho vyšli sú:

  • Shaw Communications (NYSE: SJR)
  • NetApp (NASDAQ: NTAP)
  • Anheuser-Busch InBev (NYSE: BUD)
  • Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)
  • Kinder Morgan (NYSE: KMI)

Poďme sa na tento zoznam pozrieť.

päťročný graf Shaw Communications, zdroj: GOOGLE

Shaw Communications (SJR)

Trhová kapitalizácia: 8,3 miliárd dolárov
Forwardový pomer P/E: 17,1x
Výnos z dividend: 5,1%
Cieľová cena: + 14,7%

Spoločnosť Shaw Communications (SJR:NYSE) je poskytovateľom širokopásmového internetového pripojenia, televízie a mobilných telefónov v Kanade. Spoločnosť tvrdí, že je v západnej Kanade „vedúcou spoločnosťou v oblasti sietí a obsahu“. Slúži pre Britskú Kolumbiu, Albertu a južné Ontário s balíkom mobilných a televíznych služieb.

Zisky spoločnosti Shaw Communications boli veľmi stabilné. V štvrťroku končiacom sa februárom 2020 spoločnosť v skutočnosti dosiahla o niečo viac čistého príjmu ako v minulom roku. Zisk bol 24 centov na akciu oproti 23 centom v minulom roku.

Podľa analytikov by spoločnosť mala do augusta 2021 vyrobiť 99 centov na akciu. To ju stavia na primeraný 17-násobok zárobku.

Podľa výpočtov na základe historického výnosu z dividend cieľ na akcie je 18,24 dolárov na akciu. Rovnaká metóda, ktorá používa historický pomer P / E za posledných päť rokov, má za cieľ 21,79 dolárov na akciu.

Napokon jej cieľová cena je 18,34 za akciu. Priemerný cenový cieľ je teda 19,46 dolárov za akciu. To poskytuje veľmi pekné potencionálne zhodnotenie a to 14,7%.

Medzitým sa investorom do akcií SJR vyplatí veľmi atraktívny 5,1%-ný dividendový výnos. Stručne povedané, dostanú zaplatené, aby počkali, kým sa objaví ich hodnota. Dividenda je viac ako pokrytá očakávaným ziskom. Jedná sa o atraktívnu akciu GARP.

päťročný graf NetApp, zdroj: GOOGLE

NetApp (NTAP)

Trhová kapitalizácia: 9,4 miliárd dolárov
Forwardový pomer P/E: 10,5x
Výnos z dividend: 4,5%
Cieľová cena: + 61%

NetApp (NTAP:NASDAQ) je fyzická spoločnosť na ukladanie údajov typu cloud. Jej príjmy za štvrťrok a fiškálny rok končiaci sa 24. apríla 2020 boli hitom ako u väčšiny technologických spoločností. V tomto roku prosperuje vďaka vyšším výnosom a ziskom, čo signalizuje očakávané oživenie. Spoločnosti si napriek recesii stále musia uchovávať svoje dáta.

Medzitým spoločnosť NetApp v minulom roku vytvorila solídne ziskové marže a vysoké voľné peňažné toky. V skutočnosti je NetApp jednou z mála spoločností, ktoré napriek ekonomickému poklesu stále platia dividendy a odkupujú akcie.

Analytici očakávajú zisk na akciu za rok (končiaci v apríli 2022) 4,05 dolárov. Očakáva sa, že to bude 22% plus, v porovnaní so ziskom 3,31 dolárov očakávaným v roku končiacom sa v apríli 2021. 

Okrem toho je dividenda veľmi atraktívna s dividendovým výnosom 4,5%. Okrem toho bola použitá rovnaká 3-bodovú metódu na odvodenie očakávanej cieľovej ceny akcie vo výške 68,35 dolárov za akciu. Výsledkom je, že akcie NTAP majú atraktívny + 61%-ný pozitívny potenciál.

päťročný graf Anheuser-Busch InBev, zdroj: GOOGLE

Anheuser-Busch InBev (BUD)

Trhová kapitalizácia: 111 miliárd dolárov
Forwardový pomer P/E: 16,1x
Výnos z dividend: 2,1%
Cieľová cena: + 46,2%

Anheuser-Busch InBev (BUD:NYSE) vyrába pod značkou Budweiser, Bud Light aj ďalšie populárne pivá. Spoločnosť zaznamenala v prvom štvrťroku končiacom v marci vzácnu čistú stratu. To, čo spoločnosť nazýva „základný zisk“, však medziročne kleslo o 30% zo 73 centov na 51 centov na akciu.

Dobrou správou však je, že ľudia pijú viac alkoholu teraz, keď sa obmedzenia uvoľnili. Spoločnosť tvrdí, že jej príjmy z USA boli v skutočnosti vyššie. Nedá sa obísť fakt, že objemy sa v apríli výrazne znížili (viac ako 33% medziročne).

AB InBev informovala, že celkový predaj alkoholu medziročne vzrástol o 22% za týždeň končiaci sa 30. mája. Zisk, ktorý bude nasledovať po 2. štvrťroku, by mal vykazovať dobrý rast.

Napríklad analytici očakávajú, že do decembra 2021 dosiahne EPS 3,2%. To je o 77% viac, ako sa očakávalo v tomto roku. To tiež znamená, že akciové obchody BUD sa obchodujú iba na 16-násobku, čo je veľmi dobrá cena.

Okrem toho sa očakáva, že čoskoro bude ukončená akvizícia spoločnosti Craft Brew Alliance (NASDAQ: BREW) vo výške 321 miliónov dolárov, ktorá bola oznámená koncom minulého roka. Tým sa zvýšia príjmy spoločnosti BUD v nasledujúcom roku.

Okrem toho je dividendový výnos AB InBev na úrovni 2,1% stále atraktívny. Odhaduje sa, že cieľová cena skutočnej hodnoty je 75,26 dolárov pomocou troch vyššie uvedených metód. Výsledkom je, že akcie BUD majú v budúcom roku stúpajúcu tendenciu viac ako + 46%.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár