5 lacných vysoko výnosných dividendových akcií na rok 2020 5/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor Verejné služby

Pokiaľ ide o dnešný článok, prinášame v ňom jednoduchý zoznam vysoko výnosných dividendových akcií do roku 2020. Ale nielen to – ďalším kritériom je, že akcie musia byť lacné. 

Budú to hlavne dividendy s vysokými výnosmi, ktorých výplaty predstavujú 5% alebo viac. Pre tento zoznam sme nevybrali rastúce dividendy, nakoľko sú už aj tak dosť veľké. Dôležité je, že spoločnosť si môže dovoliť výplatu dividend s vysokým výnosom. Investor navyše nebude musieť za tento vysoký výnos platiť draho.

Pomer výplaty je nastavený na menej ako 100%. Inými slovami, spoločnosť musí byť schopná si dividendy pohodlne dovoliť. Na vyplatenie dividend by nemal vzniknúť žiadny dlh.

Okrem toho je tu aj ďalšia podmienka a to – pomer cena / zisk je pomerne nízky. Znamená to, že akcie boli prehliadané.

Hodnotoví Investori sa domnievajú, že historicky nízkym akciám s pomerom ceny k zisku sa časom primerane dobre darí. Ale to môže chvíľu trvať. Na oplátku chcú dostať zaplatené. Chcú, aby mali akcie dividendový výnos, aby sa čakanie oplatilo.

Týchto päť akcií má práve všetky tieto vlastnosti.

Gap (GPS)

Výnos z dividend: 5,6%
Cena / zisk: 10,5x

Akcie Gap (NYSE: GPS) majú trhovú hodnotu 6,8 miliárd dolárov. GAP má viac ako 3 396 obchodov s odevmi vo vlastníctve spoločnosti a 542 franšíz. Medzi značky tejto spoločnosti patria Gap, Banana Republic, Old Navy, Athleta, Intermix a Hill City.

Predpokladané výnosy podľa analytikov za rok 2019 (do konca januára 2020) budú 1,75 dolárov. To dáva akcii The Gap o niečo viac ako 10-násobok pomeru cena / zisk. To tiež znamená, že zárobky presahujú 97-percentnú dividendu. Výnos z dividend 5,6% teda vyzerá primerane bezpečne.

ročný graf GAP INC., zdroj: GOOGLE

V roku 2020 bude Old Navy oslobodené od daní pre akcionárov ako samostatná verejná spoločnosť. Zostávajúca spoločnosť Gap bude mať všetky ostatné značky. Bude mať príjmy 9 miliárd dolárov a Old Navy bude mať približne 8 miliárd dolárov.

Kapitálová štruktúra oboch spoločností zatiaľ nie je stanovená. Počet akcií Old Navy, ktoré sa majú prijať na akciu Gap, ešte nie je stanovený. Načasovanie spin-off ešte nie je nastavené.

Akcia Gap je stále vnímaná ako „obchod“, so všetkými negatívnymi konotáciami. Spoločnosť nezverejňuje svoj internetový predajný mix. Kým sa Gap nevráti k „rastu“ predaja, pravdepodobne nebude mať vyššie ocenenie.

Podobne ako iné vysoko výnosné dividendové akcie investori čakajú na návrat k rastu. 

Power Financial (POFNF)

Výnos z dividend: 5,1%
Cena / zisk: 9,9x

Power Financial (TSE: PWF, OTCPK: POFNF) je životná a zdravotná poisťovňa s trhovou kapitalizáciou 13 miliárd kanadských dolárov. Spoločnosť tiež ponúka podielové fondy a investičné a poradenské služby.

Jedným z dôvodov, prečo je spoločnosť Power Financial tak lacná, je skutočnosť, že je vo väčšinovom vlastníctve inej verejnej spoločnosti: Power Corporation (TSE: POW, OTCPK: PWCDF). Spoločnosť Power Corp obchoduje iba s 10-násobným výnosom z forwardu.

ročný graf Power Financial, zdroj: GOOGLE

Nedávno sa však objavili dobré správy. 13. decembra sa obe spoločnosti dohodli na zlúčení. Akcionári spoločnosti Power Financial dostanú 1,05 akcií spoločnosti Power Corporation za každú akciu spoločnosti Power Financial, ktorú vlastnia. Dostanú tiež jeden cent kanadského dolára v hotovosti na akciu.

Táto dohoda preto prináša niekoľko výhod pre akcionárov spoločnosti Power Financial. Zjednoduší to spoločnosť. Pomôže to tiež reštrukturalizácii spoločnosti Power Corp s následným znížením nákladov. Po tretie, spoločnosť Power Corp má vyššiu NAV ako Power Financial, ale nižší pomer ceny k zisku.

Napokon, spoločnosť Power Corp očakáva zvýšenie dividend v druhom štvrťroku 2020. Spoločnosť Power Financial má dividendový výnos 5,1%. Vyššia dividenda spoločnosti Power Corp prinesie výnosy blízko výnosnosti spoločnosti Power Financial.

Vyhľadajte tieto iniciatívy na zvýšenie hodnoty akcií spoločnosti Power Corp počas druhého kvartálu 2020 po ukončení fúzie.

Meredith Corporation (MDP)

Výnos z dividend: 7,3%
Cena / zisk: 4,8x

Meredith Corporation (NYSE: MDP) je číslo jedna v USA, ktorá vydáva časopisy People, In-Style, Better Homes and Gardens a Martha Stewart Living. Vlastní tiež 17 televíznych staníc.

Spoločnosť Meredith Corp je veľmi lacná a na základe poučenia spoločnosť MDP predáva približne 5-násobok svojho očakávaného zisku bez GAAP z júna 2020.

ročný graf Meredith Corporation, zdroj: GOOGLE

Okrem toho dividenda MDP na akciu 2,34 dolárov na akciu je viac ako pokrytá očakávaným ziskom. Očakáva sa, že zisk na akciu za jún 2020 bude 6,20 dolárov na akciu.

Výnos z dividend MDP je 7,3%. Akcionári preto zarábajú vysoké výnosy, zatiaľ čo čakajú na zvýšenie akcií MDP.

The Chemours Company (CC)

Výnos z dividend: 5,9%
Cena / zisk: 7,3x

Spoločnosť Chemours (NYSE: CC) vyrába chemikálie vrátane fluórovaných produktov, ako sú chladivá. Vyrába tiež špeciálne chemikálie na výrobu zlata, elektroniky a ropy a plynu. Tretia divízia vyrába titánové pigmenty pre výrobcov plastov a nábytku.

V dnešnej dobe nikto nemá rád chemické spoločnosti. Napríklad vo filmoch sú vykreslené ako zlé korporácie. Preto je táto akcia tak lacná. 

ročný graf Chemours Company, zdroj: GOOGLE

Chemours obchoduje len s 7,3-násobným ziskom a má 5,9% dividendový výnos. Navyše jej pomer EV / EBITDA, ukazovateľ peňažných tokov, je len 7,2-násobok.

Nedávno spoločnosť Chemours zverejnila príjmy, ktoré prekonali očakávania. Niektorí analytici očakávajú v budúcnosti nižšie príjmy. Seeking Alpha však ukazuje, že analytici odhadujú zisk na akciu 3,28 dolárov do roku 2020. To znamená, že akcie CC dosahujú neuveriteľne lacný pomer cena / zisk – iba 5,3-násobok.

Rio Tinto (RIO)

Výnos z dividend: 9,8%
Cena / zisk: 9x

Rio Tinto (NYSE: RIO) je globálna spoločnosť, ktorá ťaží a vyrába hliník, striebro, molybdén, meď, diamanty, zlato, boritany, oxid titaničitý, soľ, železnú rudu a urán. Rio Tinto má sídlo v Londýne.

Analytici očakávajú, že táto dividendová akcia s vysokým výnosom získa tento rok do konca decembra 6,57 dolárov za akciu. Preto sa akcie RIO dostanú k pomeru cena / zisk iba 9x.

To znamená, že akcie sú pre hodnotových investorov veľmi lacné, ak sú ochotní čakať na vyššie ocenenie.

ročný graf Rio Tinto, zdroj: GOOGLE

Rio tiež vypláca svoje dividendy dvakrát ročne, spolu so špeciálnymi dividendami v závislosti od príjmu. Napríklad v roku 2019, vrátane špeciálnych dividend, spoločnosť RIO vyplatila dividendy vo výške 6,35 dolárov.

Na základe tradičných polročných a ročných dividend je výnos okolo 5,4%. Ale vrátane špeciálnych dividend je celková dividendová sadzba 5,74 dolárov, čo je založené na tradičnom vysokom výnose spoločnosti Rio. Z toho vyplýva, že akcie RIO poskytujú potenciálnym investorom takmer 10%-ný dividendový výnos.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár