5 lítiových akcií podporujúcich budúcnosť technológií

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Technológie Základné materiály

Druhá časť

Lítium-iónová batéria predstavuje technologický prielom, ktorý môže zmeniť všetky aspekty nášho života. Nie je prekvapením, že sa lítiovým akciám mimoriadne darí.

Vysoký dopyt po elektrických vozidlách viedol k tomu, že sa lítium stalo jednou z najvyhľadávanejších komodít. Koncept je tak vysoko cenený, že pomohol jeho tvorcom získať Nobelovu cenu za chémiu.

Kráľovská švédska akadémia vied uviedla: „Lítium-iónové batérie spôsobili revolúciu v našich životoch od ich prvého vstupu na trh v roku 1991. Založili základ bezdrôtovej spoločnosti bez fosílnych palív a sú najväčší prínos pre ľudstvo. “

Takáto veľká pochvala je oprávnená, najmä vzhľadom na vplyv technológie na EV. Kvantové sklenené batérie sú typom polovodičových batérií využívajúcich sklenený elektrolyt a lítiové alebo sodné kovové elektródy. Predstavujú „svätý grál“ pre sektor elektromobilov. Jeho cieľom je vyriešiť dva najnaliehavejšie problémy, ktoré bránia elektromobilom v širšej adopcii, obmedzenej výdrži batérie a pomalom nabíjaní.

Investovanie do lítiových akcií sa stáva efektívnym spôsobom, ako hrať tento rozpálený trend. Nasledujúci zoznam obsahuje päť spoločností, ktoré sú priekopníkmi v tejto oblasti:

  • Albemarle  (NYSE: ALB )
  • Piedmont Lithium Limited  (NASDAQ: PLL )
  • Energizer Holdings  (NYSE: ENR )
  • Lithium Americas  (NYSE: LAC )
  • Livent  (NYSE: LTHM )

päťročný graf Lithium Americas, zdroj: GOOGLE

Lithium Americas (LAC:NYSE)

Téma tohto článku o akciách lítia je potenciálna. A ak je z nejakého dôvodu na zmapovanie akcií potenciál, potom by mala byť na vrchole zoznamu Lithium Americas.

So zvyšujúcou sa elektrifikáciou prepravy má z projektu Thacker Pass v Nevade čo získať. Podľa spoločnosti sa má s výrobou začať v druhej polovici roku 2022. Jeden ďalší projekt má v Argentíne, výroba sa má začať v polovici roku 2022.

Začiatkom tohto roka spoločnosť vydala akcie, ktoré dosiahli tržby 400 miliónov dolárov . To jej dáva veľa peňazí na financovanie ďalšieho rastu. Akcionári nikdy neocenia zriedenie. 

TipRanks sleduje päť analytikov ponúkajúcich 12-mesačné cenové ciele pre Lithium Americas. Priemerná cieľová cena je 23,10 dolárov, čo predstavuje 65%-ný nárast oproti súčasnej cene.

dvojročný graf Livent, zdroj: GOOGLE

Livent (LTHM:NYSE)

Spoločnosť Livent začala obchodovať v októbri 2018 po vyčlenení zo skupiny FMC (NYSE:FMC). Spoločnosť má výrobné závody v USA, Veľkej Británii, Indii, Číne a Argentíne, čo jej dáva veľkú geografickú diverzifikáciu.

Aj keď sú finančné prostriedky filadelfskej spoločnosti neatraktívne, jej dodávateľské partnerstvo so spoločnosťou Tesla udržuje stály záujem investorov.

Počas komentára k tržbám v treťom štvrťroku finanční riaditeľ Gilberto Antoniazzi uviedol: „Pokračujeme v diskusii o rámci dlhodobého dodávateľského partnerstva so spoločnosťou Tesla po roku 2021 a považujeme to za dôležitý krok, ktorý pomôže prekonať priepasť, keď sme posilňovali našu dlhodobú spoluprácu a stály vzťah. “

Spoločnosť tiež uzavrela dohodu so spoločnosťou BMW (ETR:BMW) o objeme 335 miliónov dolárov na získavanie lítia na výrobu batériových článkov.

Napriek tomu všetkému poklesli akcie za posledné tri mesiace o 25%. Je to hlavne kvôli nevýrazným príjmom za štvrtý štvrťrok. Ale korekcia ceny pridáva ďalšiu motiváciu, čo z nej robí jednu z najatraktívnejších lítiových akcií.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár