5 lítiových akcií podporujúcich budúcnosť technológií

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Technológie Základné materiály

Prvá časť

Lítium-iónová batéria predstavuje technologický prielom, ktorý môže zmeniť všetky aspekty nášho života. Nie je prekvapením, že sa lítiovým akciám mimoriadne darí.

Vysoký dopyt po elektrických vozidlách viedol k tomu, že sa lítium stalo jednou z najvyhľadávanejších komodít. Koncept je tak vysoko cenený, že pomohol jeho tvorcom získať Nobelovu cenu za chémiu.

Kráľovská švédska akadémia vied uviedla: „Lítium-iónové batérie spôsobili revolúciu v našich životoch od ich prvého vstupu na trh v roku 1991. Založili základ bezdrôtovej spoločnosti bez fosílnych palív a sú najväčší prínos pre ľudstvo. “

Takáto veľká pochvala je oprávnená, najmä vzhľadom na vplyv technológie na EV. Kvantové sklenené batérie sú typom polovodičových batérií využívajúcich sklenený elektrolyt a lítiové alebo sodné kovové elektródy. Predstavujú „svätý grál“ pre sektor elektromobilov. Jeho cieľom je vyriešiť dva najnaliehavejšie problémy, ktoré bránia elektromobilom v širšej adopcii, obmedzenej výdrži batérie a pomalom nabíjaní.

Investovanie do lítiových akcií sa stáva efektívnym spôsobom, ako hrať tento rozpálený trend. Nasledujúci zoznam obsahuje päť spoločností, ktoré sú priekopníkmi v tejto oblasti:

  • Albemarle  (NYSE: ALB )
  • Piedmont Lithium Limited  (NASDAQ: PLL )
  • Energizer Holdings  (NYSE: ENR )
  • Lithium Americas  (NYSE: LAC )
  • Livent  (NYSE: LTHM )

Dividendový výnos: 0,83

päťročný graf Albemarle, zdroj: GOOGLE

Albemarle (ALB:NYSE)

Albemarle je spoločnosť so sídlom v Severnej Karolíne, ktorá podniká v troch segmentoch: lítium, brómové špeciality a katalyzátory.

Akcie popredného svetového výrobcu lítia prekonali v uplynulom roku výkonnosť indexu S&P 500 o 111%. A hybnosť neprestane brať do úvahy pozitívny prevádzkový výkon spoločnosti.

V posledných štyroch štvrťrokoch spoločnosť prekonala odhady konsenzuálnych výnosov analytikov z Wall Street zakaždým na základe údajov CNBC. Svoje služby ponúka na niekoľkých koncových trhoch, všetko od rafinácie ropy a skladovania energie, bezpečnosti potravín a chemických služieb na zákazku.

Jediným problémom je oceňovanie. Ak vezmeme do úvahy pozíciu v tomto sektore a jej prevádzkovú výkonnosť, akcie sa momentálne obchodujú s prémiovým výnosom, čo predstavuje 43,4-násobný forwardový výnos z ceny. Aj keď akcia za posledné tri mesiace stratila 15% svojej hodnoty, pred nákupom by sbolo dobré počkať, kým poklesne o niečo viac.

päťročný graf Piedmont Lithium, zdroj: GOOGLE

Piedmont Lithium (PLL:NASDAQ)

Mnoho investorov ešte pred minulým rokom nepoznalo Piedmont Lithium. V októbri 2020 však podpísala dohodu o dodávke 33% svojej plánovanej ročnej výroby – 160 000 metrických ton – z baní v Severnej Karolíne spoločnosti Tesla (NASDAQ: TSLA).

Je pochopiteľné, že v súčasnosti je čokoľvek, čo súvisí s Teslou, trendové. Po oznámení akcia vystrelila na svoje 52-týždňové maximum 88,97 dolárov na akciu.

Okrem tejto dohody, Piedmont Lithium  podpísal aj dohodu  so spoločnosťou  Sayona Mining  (OTCMKTS: DMNXF) s cieľom rozšíriť jej výrobné kapacity a dosah.

Pred týmito dvoma dohodami sa akcie zvyčajne obchodovali medzi 7 až 8 dolárov. Vo štvrtom štvrťroku spoločnosť využila situáciu a vydala 2,3 milióna amerických depozitných akcií (ADS), z ktorých každá predstavovala 100 akcií PLL, za 25 dolárov.

Spoločnosť PLL sa zameriava na ročnú produkciu 22 700 ton hydroxidu lítneho v kvalite batérie. Ak sa jej podarí tento cieľ dosiahnuť do konca roku 2022, budú akcionári ochotní zmierniť tento problém. Momentálne je akcia trochu drahá.

PLL korigovala svoje historické maximum, ale predtým, ako sa stane atraktívnou možnosťou, musí zhodiť viac hodnoty.

Dividendový výnos: 2,79%

päťročný graf Energizer, zdroj: GOOGLE

Energizer Holdings (ENR:NYSE)

Energizer Holdings je jednou z najznámejších značiek batérií na svete, ktorá vo svojich výrobkoch používa lítium. Spoločnosť pôsobí v Severnej Amerike, Európe, ázijsko-pacifickej oblasti, Latinskej Amerike, na Strednom východe a v Afrike, pričom prevažná časť výnosov pochádza z USA

Výrobky sa predávajú pod značkami Energizer a Eveready. 

Spoločnosť Energizer Holdings vo svojom poslednom štvrťroku vykázala EPS na úrovni 1,17 dolárov v porovnaní s 85 centami v predošlom štvrťroku a prekonala očakávania analytikov o 31,5% . Výnosy fiškálneho prvého štvrťroka vykázali čistý predaj 848,6 milióna dolárov, čo je nárast o 15,2%.

V minulom roku sa zaznamenané príjmy spoločnosti zvýšili o približne 10%, čo je 250 miliónov dolárov na takmer 2,75 miliárd dolárov, čo je vynikajúce vzhľadom na novú pandémiu koronavírusu. Môžete pridať dividendový výnos 2,4% a máte všetky predpoklady na to, aby ste mali jednu z najlepších akcií lítia.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár