5 maloobchodných akcií na predaj

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Koronavírus môže byť prínosom pre veľké predajne. Je to evidentné, pretože akcie ako Walmart (WMT:NYSE), Costco (COST:NASDAQ) a iné sa obchodujú za ceny, ktoré sú vyššie ako ich najvyššie hodnoty pred vypuknutím korona krízi. Ale pre mnohých maloobchodníkov a maloobchodné akcie to nie je až také ružové.

Mnoho maloobchodníkov čelí pokračujúcemu uzatváraniu obchodov kvôli tomu, že sú klasifikovaní ako „nepodstatné podniky“. Niektorí môžu vidieť trochu úľavy, ale toto podnikanie však bolo ich hlavným zdrojom príjmov. Keď zostanú obchody zatvorené, ich hlavný príjem zmizne.

Pre väčšinu maloobchodníkov sa toto riziko teraz jasne odráža v ich cenách akcií. Vďaka financiám za posledných dvanásť mesiacov vyzerajú tieto maloobchodné akcie lacno. Kto však môže s istotou povedať, že sa tieto mená úplne obnovia po tom, čo vírus prestane predstavovať hrozbu? Stručne povedané, v tejto oblasti momentálne nie je potrebné loviť.

Avšak okrem „zdanlivo lacných“ maloobchodných akcií existuje veľa mien, ktoré zostávajú nadhodnotené. 

Keď sa pozrieme na verejne obchodované maloobchodné akcie, týchto päť príde na myseľ zrejme väčšine, keď sa hovorí o predaji, pretože ich obchody sú zatiaľ zatvorené: 

  • Burlington Stores (NYSE:BURL)
  • Five Below (NASDAQ:FIVE)
  • Lululemon (NASDAQ:LULU)
  • Ulta Beauty (NASDAQ:ULTA)
  • Under Armour (NYSY:UA)

Poďme sa na to pozrieť bližšie a uvidíme, prečo by týchto päť maloobchodov mohlo klesnúť nižšie, pretože pandémia a „sociálny dištanc“ naďalej ovplyvňujú ich fungovanie.

ročný graf Burlington Stores, zdroj: GOOGLE

Burlington Stores (BURL:NYSE)

V marci sa tento maloobchodný predajca zaradil medzi maloobchodných predajcov so zľavou, čo bolo spôsobené koronavírusom. Počas marca akcie klesli z cien nad 200 dolárov za akciu až na 105,67 dolárov za akciu.

Akcie spoločnosti sa však v posledných týždňoch rástli. Akcie sa teraz obchodujú okolo 190 dolárov za akciu. Napriek tomu sa niečo zmenilo. Všetky miesta boli dočasne zatvorené. Ak si myslíte, že prítomnosť spoločnosti online by mohla minimalizovať straty, tak to nie je najlepším riešením, keďže spoločnosť ukončila svoju platformu elektronického obchodu tesne pred vypuknutím pandémie.

Prečo sa teda burlingtonská burza odrazila namiesto pretrvávajúcich miním počas 52 týždňov? Možno investori umiestnili tohto maloobchodníka do rovnakého tábora ako Ross (NASDAQ: ROST) a TJX Companies (NYSE: TJX). Oboch si však môžete kúpiť za nižšie forwardové pomery cena / zisk (P / E).

Stručne povedané, keďže ostáva neisté, či a kedy sa maloobchodný predajca vráti, prečo platiť maloobchodnému predajcovi zľavu? Keďže obchody ostanú zatvorené, predajte tieto akcie čím skôr.

ročný graf Five Below, zdroj: GOOGLE

Five Below (FIVE:NASDAQ)

Akcie FIVE boli zriedkavým úspechom uprostred „maloobchodnej apokalypsy“. Ich úspech je vďaka ich schopnosti zobrať „nudný“ koncept dolárového obchodu a urobiť z neho niečo príťažlivé pre mladšiu generáciu.

Avšak pandémia bola príslovečnou maskou. Ak sú obchody na neurčito zatvorené, príbeh rastu spoločnosti Five Below sa môže skončiť. Áno, spoločnosť má online obchod. To však nemusí kompenzovať prípadné straty v kamenných obchoodch. Tiež, aj keď sa veci pohnú rýchlejšie, ako sa očakávalo, nemôžete poprieť, že tento významný faktor bude mať vplyv na predchádzajúcu trajektóriu spoločnosti.

Pandémiou vyvolaný sell-off akcií reflektuje túto zmenu. Akcie pri prvom náraze klesli z približne 115 dolárov na akciu až kým nepadli do výšky 50 dolárov na akciu. Akcie sa však medzimesačne opäť narástli, zatiaľ čo akcie sa teraz obchodujú okolo 90 dolárov za akciu.

Toto diskontované ocenenie však nemusí úplne odzrkadľovať, do akej miery sa situácia zmenila v prípade spoločnosti Five. Obchodovanie s akciami pri forwardovom pomere cena / zisk 25,7. Prečo platiť také vysoké ceny za neistotu, keď iní zápasiaci maloobchodníci predávajú za nižšie ceny?

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár