5 mesačných dividendových akcií, na ktoré sa môžete spoľahnúť

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Reality

Nový koronavírus bol pre americkú ekonomiku brutálny. Od Veľkej hospodárskej krízy krajina nestála pred výzvou na takéto dlhodobé spomalenie ekonomiky. Federálny rezervný systém v reakcii na to znížil úrokové sadzby a vydal sa na nákup dlhopisov. To pomohlo pri podpore finančných trhov a zabezpečení veľmi potrebnej stability. Ale na druhej strane, so zníženými úrokovými sadzbami a štátnymi dlhopismi s výnosom 1%, investorom zostáva investovať na akciových trhoch, aby dosiahli stabilný výnos. Preto sú mesačné dividendové akcie atraktívnou možnosťou.

Ale skôr ako začnete a naplníte svoje portfólio dividendovými akciami, bolo by rozumné skontrolovať tiež ich trhovú kapitalizáciu. Niekoľko spoločností v súčasnosti ponúka šťavnaté výnosy, ale veľa z nich sú menšie spoločnosti, ktoré sú relatívne nové.

Najlepšie je ísť do spoločností, ktoré majú vynikajúce výsledky v oblasti výnosov, vynikajúce riadenie a dlhú históriu vracania kapitálu akcionárom.

Ak to zúžite, existuje iba niekoľko spoločností, ktoré dividendy rozdeľujú mesačne a majú silné dividendové výnosy. Týchto päť mesačných dividendových akcií ponúka akcionárom stály tok pasívnych príjmov.

  • Gladstone Capital (NASDAQ: GLAD)
  • Healthpeak Properties (NYSE: PEAK)
  • Sabine Royalty Trust (NYSE: SBR)
  • STAG Industrial (NYSE: STAG)
  • AGNC Investment (NASDAQ: AGNC)

päťročný graf Sabine Royalty Trust, zdroj: GOOGLE

Sabine Royalty Trust (SBR:NYSE)

Výnos dividendy: 3,85%

Priemysel fosílnych palív sa počas pandémie podrobil veľkému požiaru. Akcie ropy a zemného plynu sa trochu zotavili, ale stále sú ďaleko od úrovne z roku 2019. Ľudia sú pochopiteľne skeptickí, pokiaľ ide o investovanie do tohto priestoru. V sektore chýba bezpečnosť a stabilita.

Preto sa Sabine Royalty javí ako najbezpečnejší spôsob vystavenia sa tomuto odvetviu bez rizika nadmerných strát. Bola založená v roku 1982 a zhromažďuje licenčné podiely na ropných a plynových zariadeniach na Floride, Louisiane, Mississippi, Novom Mexiku, Oklahome a Texase. Vybraná autorská odmena závisí od toho, ako sú na tom zariadenia. Keďže ceny ropy a zemného plynu sa blížia k historickým minimám, nie je prekvapujúce, že sa poplatky prepadli.

Bez ohľadu na to, čo spoločnosť urobí, je k dispozícii na distribúciu po postaraní sa o predajné, všeobecné a administratívne náklady, ktoré sú zvyčajne medzi 4% a 7% z príjmu z licenčných poplatkov. To je žiaduci návrh pre akcionárov, ktorí hľadajú neustále vysoké výnosy.

päťročný graf Stag Industrial, zdroj: GOOGLE

STAG Industrial (STAG:NYSE)

Výnos dividendy: 4,41%

Aj keď širšie trhy vyrovnali veľa stratených pozícií, existuje niekoľko sektorov, ktoré sú naďalej obmedzené. Jedným z nich je náhodou maloobchod. Čím viac ľudí zostáva vo svojich domovoch, tým trpia maloobchodné spoločnosti, ktoré nemajú robustný model online obchodu.

Na druhej strane, technickí giganti využívajú súčasnú krízu. Z dôvodu zvyšovania dodávok sa zvyšuje využitie skladov. Preto vidíme veľký rast aj v priemyselnom priestore REIT. STAG Industrial ťaží z tohto faktoru, ale spoločnosť už rástla, keď pandémia zasiahla.

Za posledných päť rokov spoločnosti STAG rástli finančné prostriedky z prevádzky (FFO) na akciu rýchlejšie ako u kolegov, vďaka jej stratégii investovania do priemyselných zariadení triedy B v 2 mestách, ktoré majú lepšiu vnútornú mieru návratnosti ako tie v triede A v 1 meste. Počítajúc Amazonom (NASDAQ: AMZN) ako jej najväčším nájomcom, má na svojom zozname tiež spoločnosti Ford (NYSE: F), FedEx (NYSE: FDX) a XPO Logistics (NYSE: XPO).

Zrejme predpokladáte že so všetkými uvedenými faktormi by STAG Industrial obchodovala v rekordných násobkoch, ale tu je tá najlepšia časť. Aj po prekonaní konkurencie sa akcie obchodujú za lacnejšie násobky ako Rexford (NYSE: REXR) a Terreno (NYSE: TRNO). 

päťročný graf AGNC Investment, zdroj. GOOGLE

AGNC Investment (AGNC:NASDAQ)

Výnos dividendy: 10,4%

AGNC Investment funguje ako REIT, ale s obratom. Investuje do agentúrnych cenných papierov krytých hypotékou na základe pákového efektu, financovaných predovšetkým prostredníctvom kolateralizovaných pôžičiek štruktúrovaných ako dohody o spätnom odkúpení – v skutočnosti hypotéka REIT.

Z ľahšieho hľadiska má AGNC obchodný model zameraný na požičiavanie kapitálu za nízke sadzby a jeho investovanie do cenných papierov s vyššou výnosnosťou. Akýkoľvek rozdiel sa potom rozdelí medzi akcionárov vo forme mesačnej dividendy. Keďže vládne agentúry ako Federálna národná hypotekárna asociácia alebo Fannie Mae zaručujú bezpečnosť investícií, akcie spoločnosti AGNC sú veľmi bezpečnou investíciou.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár