5 mesačných dividendových akcií, na ktoré sa môžete spoľahnúť

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality Zdravotníctvo

Nový koronavírus bol pre americkú ekonomiku brutálny. Od Veľkej hospodárskej krízy krajina nestála pred výzvou na takéto dlhodobé spomalenie ekonomiky. Federálny rezervný systém v reakcii na to znížil úrokové sadzby a vydal sa na nákup dlhopisov. To pomohlo pri podpore finančných trhov a zabezpečení veľmi potrebnej stability. Ale na druhej strane, so zníženými úrokovými sadzbami a štátnymi dlhopismi s výnosom 1%, investorom zostáva investovať na akciových trhoch, aby dosiahli stabilný výnos. Preto sú mesačné dividendové akcie atraktívnou možnosťou.

Ale skôr ako začnete a naplníte svoje portfólio dividendovými akciami, bolo by rozumné skontrolovať tiež ich trhovú kapitalizáciu. Niekoľko spoločností v súčasnosti ponúka šťavnaté výnosy, ale veľa z nich sú menšie spoločnosti, ktoré sú relatívne nové.

Najlepšie je ísť do spoločností, ktoré majú vynikajúce výsledky v oblasti výnosov, vynikajúce riadenie a dlhú históriu vracania kapitálu akcionárom.

Ak to zúžite, existuje iba niekoľko spoločností, ktoré dividendy rozdeľujú mesačne a majú silné dividendové výnosy. Týchto päť mesačných dividendových akcií ponúka akcionárom stály tok pasívnych príjmov.

  • Gladstone Capital (NASDAQ: GLAD)
  • Healthpeak Properties (NYSE: PEAK)
  • Sabine Royalty Trust (NYSE: SBR)
  • STAG Industrial (NYSE: STAG)
  • AGNC Investment (NASDAQ: AGNC)

päťročný graf Gladstone Capital, zdroj: GOOGLE

Gladstone Capital (GLAD:NASDAQ)

Výnos dividendy: 10,2%

Spoločnosť Gladstone poskytuje pôžičky malým a stredným podnikom a poskytuje dlhodobé pôžičky, seniorské podriadené pôžičky a juniorské podriadené pôžičky súkromným podnikom.

Akcie spoločnosti GLAD sa v marci odrazili od panického vyvolaného výpredaja, zostávajú však hlboko pod svojimi predchádzajúcimi maximami. 

Z pohľadu investora je jednou z najlepších vecí spoločnosti šťavnatý 10,2%-ný dividendový výnos. A tento výnos sa pravdepodobne nezmení. Nedávno došlo k zníženiu dividend, ale neexistujú žiadne ďalšie náznaky toho, že v tomto roku dôjde k ich ďalšiemu zníženiu. Spoločnosť prevádzkuje vysoko diverzifikované portfólio 48 spoločností v 19 rôznych priemyselných odvetviach, takže dopad Covid-19 je minimálny.

päťročný graf Healthpeak Properties, zdroj: GOOGLE

Healthpeak Properties (PEAK:NYSE)

Výnos dividendy: 5,4%

Akcie zdravotnej starostlivosti neboli imúnne voči výpredaju počas Covid-19, ale odvtedy sa zotavili. Dôležitejšie je, že Covid-19 znovu zdôraznil význam zdravotníckeho priemyslu. Toto odvetvie teda predstavuje čistý zisk z vírusu. Ľudia v tomto období vyžadujú lekársku pomoc, či už kvôli Covid-19 alebo akejkoľvek inej chorobe. Toto je jav, ktorý zostane nezmenený, kým nebudeme mať  vakcínu.

Aj keď spoločnosť Healthpeak Properties priamo nevlastní žiadne zdravotnícke služby, je možné túto výhodu využiť. Prečo? Dôvera v oblasti investícií do nehnuteľností má dobre diverzifikované portfólio pozostávajúce z aktív zameraných na staršiu populáciu v krajine.

Ak sa zameriame na biologické vedy, lekárske ordinácie a priestory pre seniorov, portfólio poskytne stabilné výnosy počas a po tejto kríze.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár