5 najlepších dividendových akcií roka 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie všetky články

Prvá časť

Medzi mnohými rizikami, ktoré sa vyskytli v roku 2020, mnoho investorov zistilo, že dividendové akcie patria medzi nespočetné množstvo vecí, s ktorými sa už nedalo počítať. Keď sa globálna pandémia koronavírusu rozšírila, prinútila rad akcií, aby pozastavili svoje výplaty alebo ich drasticky sekli, čím vystrašili investorov hľadajúcich dividendový príjem.

Napriek tomuto obrovskému šoku pre globálnu ekonomiku stále existovalo veľa špičkových dividendových akcií, ktoré v roku 2020 naďalej poskytovali dividendový príjem. Niektoré z tejto globálnej krízy v zdravotníctve dokonca zosilneli.

Nižšie sme zostavili zoznam piatich najlepších dividendových akcií, ktoré produkujú pasívny príjem, aby sme investorom poskytli predstavu o ich silných obchodných modeloch a stabilných peňažných tokoch.

Táto sila v jednom z najtvrdších ekonomických prostredí tohto storočia tiež ukazuje, že tieto akcie by sa mohli v budúcnosti stať vynikajúcim doplnkom každého portfólia dlhodobých výnosov.

Home Depot (HD:NYSE)

Spoločnosti pre vylepšenie domácnosti tento rok prekonali výkon na širšom trhu a ťažili z opatrení „zostať doma“, ktoré mnohých Američanov prinútili vložiť počas pandémie viac peňazí do svojich domovov.

V tomto sektore sa spoločnosť Home Depot (NYSE: HD) ukázala ako jedna z najlepších dividendových akcií pre príjmových investorov.

päťročný graf Home Depot, zdroj: GOOGLE

Tesne pred smrteľnou pandémiou bol už atlantický maloobchodný reťazec pre domácich majstrov odmenený za úsilie vynaložené na modernizáciu obchodov spoločnosti v hodnote 11 miliárd dolárov, modernizáciu digitálnych možností a rozšírenie ponuky pre jej kľúčových obchodných zákazníkov. Vyzbrojený týmito aktualizáciami existuje veľká šanca, že sa tržby spoločnosti Home Depot budú naďalej zvyšovať a budú poskytovať investorom väčšie príjmy.

Spoločnosť je spoľahlivým platiteľom dividend. Za posledné desaťročie sa jej štvrťročná dividenda zvýšila o 380%. A pri zdravom výplatnom pomere 50% má oveľa viac priestoru na rast. S ročným dividendovým výnosom 2,2% spoločnosť vypláca štvrťročné výplaty vo výške 1,5 dolárov za akciu. Akcie tento rok získali 25%.

Microsoft (MSFT:NASDAQ)

Akcie technologického giganta Microsoft (NASDAQ: MSFT) poskytujú zúčastneným stranám dvojitú výhodu – solídny tok príjmov spolu s pokračujúcim potenciálom rastu.

päťročný graf Microsoft, zdroj: GOOGLE

Táto kombinácia príjmu a rastu sa počas roku 2020 ukázala ako mimoriadne odolná, pretože pandémia zvýšila dopyt po produktoch a službách spoločnosti, pretože zamestnanci a predajcovia pracovali mimo kancelárie. Viac podnikových zákazníkov sa prihlásilo na odber softvéru spoločnosti Microsoft pre produktivitu Office a urýchlilo ich prechod na cloudovú infraštruktúru.

Vďaka tomuto neočakávanému nárastu dopytu akcie spoločnosti Microsoft tento rok získali viac ako 38%. V priebehu roka tiež došlo k zvýšeniu výplat investorov o 10%, čím sa štvrťročná dividenda spoločnosti z Redmondu vo Washingtone zvýšila na 0,56 dolárov za akciu. MSFT sa momentálne obchoduje za 218,59 dolárov s výnosom 1,02%.

Zdroj: investing

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Ohodnoť článok

Pridaj komentár