5 najlepších ETF dividendových aristokratov

Akcie Americké akcie Dividendy Európske akcie všetky články

V USA existuje niekoľko ETF, ktoré sledujú dividendových aristokratov. V Európe je ponuka vďaka novým predpisom trochu obmedzená.

1) Najznámejší z nich je S&P 500 dividend Aristocrats ETF (NOBL), ktorý mapuje všetkých 54 dividendových aristokratov z S&P 500. Európske predpisy v súčasnosti znemožňujú európskym investorom investovať do tohto ETF.

ročný graf S&P 500 dividend Aristocrats ETF, zdroj: GOOGLE

2) The SPDR S&P dividend ETF (SDY) je dobrou alternatívou a sleduje akcie z S&P 1500 composite, ktoré dokázali nepretržite zvyšovať dividendu po dobu 20 rokov.

ročný graf The SPDR S&P dividend ETF (SDY), zdroj: justETF.com

3) Toto ETF má verziu, ktorá je prístupná Európe – SPDR S&P US Dividend Aristocrats UCITS ETF (ISIN: IE00B6YX5D40). ETF má objem 3,18 miliardy EUR, pomer výdavkov 0,35% a dividendový výnos 1,9%. Najzvučnejšími tituly sú AbbVie, AT & T a Amcor.

ročný graf SPDR S&P US Dividend Aristocrats UCITS ETF, zdroj: justETF.com

4) SPDR S&P Euro Dividend Aristocrats UCITS ETF (ISIN: IE00B5M1WJ87) mapuje akcie, ktoré zvyšovali dividendu najmenej 10 po sebe nasledujúcich rokov. ETF má objem 1,83 miliardy EUR, pomer výdavkov 0,30% a dividendový výnos 3,1%. Najväčšími spoločnosťami v tomto ETF sú UPM-Kymmene, EDP-Energias de Portugal a Bayer.

ročný graf SPDR S&P Euro Dividend Aristocrats UCITS ETF, zdroj: justETF.com

5) Existuje aj globálny variant dividendových aristokratov – SPDR S&P Global Dividend Aristocrats UCITS ETF (ISIN: IE00B9CQXS71). Akcie v tomto ETF zvyšovali dividendu po dobu najmenej 10 rokov. ETF má pomerne malý objem – 584 miliónov EUR, pomery výdavkov 0,45% a dividendový výnos 3,35%. Najdôležitejšími spoločnosťami v tomto ETF sú H&M, AT & T a Klepierre.

ročný graf SPDR S&P Global Dividend Aristocrats UCITS ETF, zdroj: justETF.com

Zdroj: lynxbroker.cz

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár