5 najlepších farmaceutických akcií, ktoré sa dajú kúpiť hneď teraz

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Druhá časť

Pokiaľ ide o objem obchodovania, rýchlu cenovú akciu a rozruch finančnej komunity, farmaceutické akcie sú teraz neuveriteľne horúce. Obchodníci, ktorí hľadajú akcie, čelia výzve, aby robili svoju náležitú starostlivosť a využili najväčšie hybné sily vo farmaceutickom odbore. Nájdenie najlepších farmaceutických akcií pomôže vytvoriť najlepšie portfólio.

Ak by ste chceli pomocnú ruku, nemusíte sa obávať – prinášame vám tento článok.

V skutočnosti by najväčšie zisky mohli byť pri niektorých alebo všetkých týchto akciách hneď na dosah: 

  • Zoetis (NYSE: ZTS)
  • Regeneron Pharmaceuticals (NASDAQ: REGN)
  • vTv Therapeutics (NASDAQ: VTVT)
  • Gilead Sciences (NASDAQ: GILD)
  • Takeda Pharmaceutical (NYSE: TAK)

Mohlo by regulačné schválenie alebo iný vývoj poslať tieto farmaceutické akcie do stratosféry? To nikto nevie, ale je isté, že tieto akcie sú žiadané.

päťročný graf Gilead Sciences, zdroj: GOOGLE

Gilead Sciences (GILD)

S 11 800 zamestnancami a miestami na plný úväzok vo viacerých štátoch USA je Gilead Sciences (GILD:NASDAQ) skutočnou farmaceutickou oporou. Pokiaľ ide o akcie spoločnosti, GILD je horúca komodita s priemerným denným objemom obchodovania v desiatkach miliónov.

To, čo dnes robí Gilead horúcim je, že je kandidátom na liečbu Covid-19 pomocou lieku remdesivir. Dokonca aj ľudia, ktorí neobchodujú s akciami, počuli o remdesivire. Do konca roku 2020 plánuje spoločnosť Gilead vyprodukovať viac ako 2 milióny liečebných medikamentov remdesiviru.

Je povzbudivé, že generálny riaditeľ spoločnosti Gilead Daniel O’Day uvádza, že inhalovateľná verzia remdesiviru, ktorá bude čoskoro v štádiu fázy 1 – „by potenciálne mohla umožniť ľahšiu administráciu mimo nemocnice v skorších štádiách choroby“. Vzhľadom na to môžu obchodníci očakávať, že akcie GILD prekročia úroveň 100 dolárov – alebo budú strieľať ešte vyššie.

päťročný graf Takeda, zdroj: GOOGLE

Takeda Pharmaceutical (TAK)

Poďme na chvíľu na rýchly výlet do Japonska a pozrite sa na akcie Takeda Pharmeceutical (TAK:NYSE), ktoré so štedrým ročným dividendovým výnosom dosahujúcim 4,4% a nízkym koncom 12-mesačného pomeru cena / zisk 23,2.

Prečo je Takeda Pharmaceutical výnimočná? Ako zdôrazňuje analytik Louis Navellier, spoločnosť Takeda je „najväčšou farmaceutickou spoločnosťou v Ázii a jednou z 10 najlepších na svete podľa príjmov.“ A ak tomu nemôžete uveriť, jeden dôkaz – Takeda existuje už od roku 1781.

Napriek tomu, hoci je to starobylá spoločnosť, Takeda je stále horúcou témou. V súčasnosti prebieha boj o japonský spotrebiteľský obchod Takedy. Hovorí sa, že toto podnikanie by mohlo mať hodnotu až 400 miliárd jenov, čo by znamenalo približne 3,7 miliardy dolárov. Ak je to tak, potom sa nemusíte diviť, že akcie TAK čoskoro prerazia cenovú hladinu 25 dolárov.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár