5 najlepších farmaceutických akcií, ktoré sa dajú kúpiť hneď teraz

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Prvá časť

Pokiaľ ide o objem obchodovania, rýchlu cenovú akciu a rozruch finančnej komunity, farmaceutické akcie sú teraz neuveriteľne horúce. Obchodníci, ktorí hľadajú akcie, čelia výzve, aby robili svoju náležitú starostlivosť a využili najväčšie hybné sily vo farmaceutickom odbore. Nájdenie najlepších farmaceutických akcií pomôže vytvoriť najlepšie portfólio.

Ak by ste chceli pomocnú ruku, nemusíte sa obávať – prinášame vám tento článok.

V skutočnosti by najväčšie zisky mohli byť pri niektorých alebo všetkých týchto akciách hneď na dosah: 

  • Zoetis (NYSE: ZTS)
  • Regeneron Pharmaceuticals (NASDAQ: REGN)
  • vTv Therapeutics (NASDAQ: VTVT)
  • Gilead Sciences (NASDAQ: GILD)
  • Takeda Pharmaceutical (NYSE: TAK)

Mohlo by regulačné schválenie alebo iný vývoj poslať tieto farmaceutické akcie do stratosféry? To nikto nevie, ale je isté, že tieto akcie sú žiadané.

päťročný graf Zoetis, zdroj: GOOGLE

Zoetis (ZTS)

Možno ste nepočuli o akciách spoločnosti Zoetis (ZTS:NYSE), ale je to vážny ťah na Wall Street s priemerným denným obchodovaním s viac ako 1 miliónom akcií. Nezabúdajte, že táto populácia nebola imúnna voči novému zlyhaniu trhu kvôli koronavírusu. Pokles cien akcií bol rýchly a vykazuje len niekoľko znakov spomalenia.

Zoetis predstavuje neobvyklý vstupný bod na farmaceutický trh. Spoločnosť sa špecializuje na lieky pre zvieratá, najmä pre hospodárske zvieratá. Dopad nového koronavírusu na Zoetis bol nepriamy a zmiešaný. Ako poznamenáva generálny riaditeľ Kristin Peck, „dopyt po hovädzine a mliečnych výrobkoch je menší, zatiaľ čo hydina zostáva silná, pretože ľudia si vyberajú lacnejšie bielkoviny.“

Spoločnosť Zoetis však mala v prvom štvrťroku výsledky s príjmami 1,5 miliardy dolárov a upraveným čistým výnosom 455 miliónov dolárov. Ak si spoločnosť dokáže udržať toto tempo, mohli by akcionári ZTS v nasledujúcom výnosovom cykle dosiahnuť výrazné zisky.

päťročný graf Regeneron, zdroj: GOOGLE

Regeneron Pharmaceuticals (REGN)

Nemusí to byť najdostupnejšia akcia na svete, ale Regeneron (REGN:NASDAQ) je jednou z najlepších farmaceutických akcií. Môže sa pohybovať rovnako ako akcie s nižšími cenami. Akcie medziročne pridali z menej ako 400 dolárov na viac ako 600 dolárov.

Aj pri týchto 50%-ných výnosoch majú akcie REGN dokonale primeranú končiacu sa 12-mesačnú cenu a zisk 31,6. Navyše má Regeneron farmaceutickú superhviezdu v liečbe zápalových chorôb – Dupixent.

Len nedávno bolo oznámené, že Dupixent bol schválený Úradom pre potraviny a liečivá USA na použitie pomocou pohodlného predplneného pera s jednou dávkou 300 miligramov. Toto naplnené pero, bude k dispozícii v treťom štvrťroku.

päťročný graf Vtvtherapeutics, zdroj: GOOGLE

vTv Therapeutics (VTVT)

Nie každá horúca farmaceutická spoločnosť musí byť priamo spojená s novým koronavírusom. Napríklad vTv Therapeutics (VTVT:NASDAQ) sa zaoberá vývojom dôležitých spôsobov liečby metabolických chorôb, ktoré postihujú milióny jednotlivcov.

Lieky od vTv zahŕňajú lekárskych kandidátov na diabetes typu 1 a súvisiacu demenciu a cystickú fibrózu, ako aj na diabetes typu 2, CHOCHP a poruchy oxidácie mastných kyselín. Posledné výsledky klinickej štúdie fázy 2 liečby symptómov cukrovky typu 1 boli pozitívne.

Výsledky konkrétne naznačujú, že „[terapia vTv TTP399] môže byť prínosom nad samostatnou liečbou inzulínom u pacientov s cukrovkou 1. typu.“ Mohli by ďalšie štúdie uľahčiť väčší pokrok? Iba čas ukáže, ale v minulosti sme zaznamenali prudký nárast akcií VTVT o 50% a viac, takže obchodníci určite môžu očakávať opakovaný výkon.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár