5 podhodnotených dividendových akcií na nákup

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Druhá časť

V dnešnom prostredí s takmer nulovou úrokovou mierou to bolo pre investorov, ktorí hľadajú výnos, ťažké. Existuje veľa vysoko výnosných dividendových akcií, ktoré si môžete kúpiť, ale keďže trhy sa pohybujú na maximálnych hodnotách, mnohé z nich sa pri oceňovaní natiahli.

S obavami, že nadhodnotený akciový trh v roku 2020 bude smerovať nižšie v roku 2021, nemusíte sledovať práve tieto často spomínané mená. Namiesto toho zvážte mnoho podhodnotených akcií, ktoré ponúkajú nielen fantastický budúci dividendový výnos, ale aj potenciálny zisk v nasledujúcich 12 mesiacoch.

Je pravda, že ak trhy celkovo zasiahnu, môže byť ťažké pre mnohé z týchto akcií (ktoré zostávajú dole kvôli novej pandémii koronavírusu) vrátiť sa späť na predchádzajúce cenové maximá. Ale s potenciálom ziskov prevyšujúcich potenciálne straty by všetky mohli byť skvelým nákupom, keď sa vydáme do nového roka.

Zvážte nákup týchto piatich podhodnotených dividendových akcií, ktoré ponúkajú hodnotu a výnos: 

  • Gilead Sciences (NASDAQ: GILD)
  • H&R Block (NYSE: HRB)
  • Kraft Heinz (NASDAQ: KHC)
  • Lumen Technologies (NYSE: LUMN)
  • Altria Group (NYSE: MO)

Dividendový výnos: 4,73%

päťročný graf Kraft Heinz, zdroj: GOOGLE

Kraft Heinz (KHC:NASDAQ)

Začiatkom tohto roka bola KHC označená ako „hodnotná pasca, ktorá môže ďalej klesať“. Akcie sa pandemických faktorov nezľakli a ukázali sa ako nesprávne, akcie v obore balených potravín vyzerajú za dnešné ceny dobre. Aj po tom, čo sa od marca narástli vyššie z menej ako 20 dolárov na akciu, na zhruba 35 dolárov na akciu.

Kraft Heinz si “odbila” 75%-nú rally, ale prečo je aj napriek tomu hodnotná? S dividendovým výnosom okolo 4,6% je to ďalšia akcia odolná voči recesii, ktorá ponúka dostatočné výplaty. Nielen to, že v porovnaní s “kolegami” je Kraft lacná. Forwardové P / E s hodnotou 12,8 je oveľa menej, ako majú momentálne súperi Conagra (NYSE:CAG) a General Mills (NYSE:GIS).

Aby toho nebolo málo, spoločnosť sa poučila zo svojich minulých chýb. Namiesto toho, aby sa spoločnosť opierala o finančné inžinierstvo, má teraz solídny plán organického rastu. Vedenie potravinového giganta je presvedčené, že táto nová stratégia pomôže dosiahnuť špičkový rast.

Pamätajte na to, že s pokrokom v očkovaní môžu investori profitovať z pandemickej akcie od minulého marca. Ale za primeranú cenu a odmeňujúc akcionárov prostredníctvom dividendy, zvážte ďalšiu hodnotu a výnos vášho portfólia.

Dividendový výnos: 8,18%

päťročný graf Lumen Technologies, zdroj:GOOGLE

Lumen Technologies (LUMN:NYSE)

Sme si istý, že poznáte bývalý názov tejto spoločnosti – CenturyLink. Spoločnosť sa snaží zbaviť svojej minulosti (pevnej siete a káblov) a prejsť komplexne na riešenia v rámci optických vlákien.

Nie je to žiadny šok. Akcie LUMN ostávajú ďaleko od pôvodného stavu v tomto roku, a to nielen kvôli tomu, že ich strategický pivot je stále nedokončenou prácou. Vďaka svojej veľkej dlhovej pozícii (okolo 33 miliárd dolárov) sa investori môžu obávať, že je nadmerne zadĺžená.

Ale pri bližšom pohľade vyzerá riziko / výnos s touto hodnotnou hrou dobre. Wall Street obchoduje s forwardovým P / E na hodnote 6,7. Aj keď je dlh vysoký, spoločnosť je naďalej dojnou kravou. Spoločnosť za posledných 12 mesiacov vytvorila prevádzkový hotovostný tok vo výške 6,75 miliárd dolárov, má plány ako splácať svoj dlh a vyplatiť 10,1%-né dividendy.

Vzhľadom na to, že je zaneprázdnená racionalizáciou svojich obchodných operácií, môže táto veľká výplata trvať roky. Toto meno, ktoré ponúka vysoký výnos aj potenciál solídnych ziskov, si však v roku 2021 pamätajte.

Dividendový výnos: 8,10%

päťročný graf Altria, zdroj: GOOGLE

Altria Group (MO:NYSE)

MO akcie sú tie, ktoré sú aj hodnotové akcie aj dividendové akcie. Aj keď investori v oblasti dividend a hodnôt ich môžu chváliť, existuje veľa vecí, ktoré kritizujú jej dlhodobé vyhliadky.

Vďaka tomu, že mnoho investorov alebo analytikov tvrdí, že „Altria sa zrúti“, s odvolaním sa na klesajúcu mieru fajčenia a maximálny pomer výplat, môže sa mnohým stať, že ide o dividendovú akciu, podobnú Exxon Mobil (NYSE:XOM).

Áno, budúci potenciál spoločnosti Altria môže byť oveľa nižší ako historické výnosy akcií. Príjmy, ktoré zďaleka nebudú „kolabovať“, majú v nadchádzajúcom roku vzrásť o jednu číslicu. Pridajte potenciálne príležitosti v nehorľavom tabaku a kanabise. Jednoducho povedané, existuje spôsob, ako sa môžu akcie vrátiť k predchádzajúcim cenovým úrovniam (50 – 60 dolárov za akciu).

S dividendovým výnosom 8,3% a potenciálom pomalých a stabilných ziskov zostáva táto „akcia hriechu“ skvelou hodnotovou a dividendovou hrou.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár