5 podhodnotených dividendových akcií na nákup

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby Zdravotníctvo

Prvá časť

V dnešnom prostredí s takmer nulovou úrokovou mierou to bolo pre investorov, ktorí hľadajú výnos, ťažké. Existuje veľa vysoko výnosných dividendových akcií, ktoré si môžete kúpiť, ale keďže trhy sa pohybujú na maximálnych hodnotách, mnohé z nich sa pri oceňovaní natiahli.

S obavami, že nadhodnotený akciový trh v roku 2020 bude smerovať nižšie v roku 2021, nemusíte sledovať práve tieto často spomínané mená. Namiesto toho zvážte mnoho podhodnotených akcií, ktoré ponúkajú nielen fantastický budúci dividendový výnos, ale aj potenciálny zisk v nasledujúcich 12 mesiacoch.

Je pravda, že ak trhy celkovo zasiahnu, môže byť ťažké pre mnohé z týchto akcií (ktoré zostávajú dole kvôli novej pandémii koronavírusu) vrátiť sa späť na predchádzajúce cenové maximá. Ale s potenciálom ziskov prevyšujúcich potenciálne straty by všetky mohli byť skvelým nákupom, keď sa vydáme do nového roka.

Zvážte nákup týchto piatich podhodnotených dividendových akcií, ktoré ponúkajú hodnotu a výnos: 

  • Gilead Sciences (NASDAQ: GILD)
  • H&R Block (NYSE: HRB)
  • Kraft Heinz (NASDAQ: KHC)
  • Lumen Technologies (NYSE: LUMN)
  • Altria Group (NYSE: MO)

Dividendový výnos: 3,97%

päťročný graf Gilead Sciences, zdroj: GOOGLE

Gilead Sciences (GILD:NASDAQ)

Zavedenie vakcín Covid-19 od spoločností Moderna (NASDAQ:MRNA) a Pfizer (NYSE:PFE) odvrátilo pozornosť od farmaceutického giganta a jeho liečby koronavírusu vďaka lieku remdesivir (na trhu ako Veklury).

To samo o sebe nebolo dôvodom, prečo si akcie od leta neviedli dobre. Negatívnym faktorom boli aj ďalšie obavy, ako napríklad jeho agresívna aktivita v oblasti fúzií a akvizícií a zádrhely v súvislosti s kandidátom na liečivo na reumatoidnú artritídu.

Akcie GILD, ktoré sa v júli obchodovali za 75 až 80 dolárov na akciu, sú teraz na zhruba 57 dolároch za akciu. Ale zatiaľ čo sa špekulanti kvôli pandemickým hrám presunuli inam, môže byť čas využiť príležitosť.

Ako to? Vďaka solídnemu 4,8%-nému forwardovému dividendovému výnosu a nízkemu oceneniu (forwardové P/E 8,7) je Gilead lacná v porovnaní s niektorými z jej veľkých farmaceutických konkurentov. Iste, s analytikmi, ktorí očakávajú v podstate nulový rast tržieb medzi rokmi 2020 a 2021, má zmysel, aby akcie ovládali iba jednociferný pomer P / E.

To však nezabránilo Brianovi Abrahamsovi z RBC, aby to považoval za špičkovú voľbu biofarmy pre rok 2021. Analytik, ktorý cituje viacero katalyzátorov, vidí v tejto ťažko postihnutej hre v zdravotníctve potenciál pre približne 50%-né zisky.

Dividendový výnos: 5,48%

päťročný graf H&R Block, zdroj: GOOGLE

H&R Block (HRB:NYSE)

Napriek tomu, že sú akcie HRB významným hráčom v recesii rezistentného obchodu, ostali hlboko pod svojimi predpandemickými cenami. Prečo sa investori vyhýbajú tomuto biznisu s výnosom 6,6% a predajom na forwardovom násobku iba 4,7 ?

Ako sa nedávno diskutovalo, spoločnosť sa zameriava na ročný rast v stredných číslach. Vzhľadom na to, že jednotlivci pokračujú v ceste k alternatívam online, nie je šokom, že H&R zostala neutrálna. Spoločnosť naďalej bojuje, aby sa vyhla zastaraniu.

Ako? Zameraním skôr na malé firmy ako na individuálnych klientov. Ako bolo spomenuté, prechod na prácu na diaľku (teda home-office) vyvolanú pandémiou by mohol viesť k nárastu počtu nezávislých dodávateľov.

Keď investori očakávajú to najhoršie, rok 2021 by mohol poslať tieto lacné akcie späť na predchádzajúce cenové hladiny (medzi 20 – 25 dolármi na akciu, v porovnaní s približne 15,50 dolármi na akciu).

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár