5 REIT na kúpu kvôli dividende

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Druhá časť

Realitné akcie sa stali populárnym investičným nástrojom pre príjem. Väčšina z nich funguje ako investičná spoločnosť v oblasti nehnuteľností (REIT). 

Tieto REIT‘s majú vyplácať najmenej 90% svojich príjmov vo forme dividend. Na oplátku – REIT nemusia platiť daň z príjmu z čistého príjmu z ich nehnuteľností.

Z tohto dôvodu majú REIT tendenciu vyplácať vyššie dividendy ako väčšina akcií a niektoré z nich môžu udržiavať veľmi vysoké výplaty niekoľko rokov. K tomu dochádza, aj keď zmeny životného štýlu a technológie ovplyvňujú dopyt po nehnuteľnostiach a ich používanie.

V našej dynamickej ekonomike si týchto päť REIT-ov udržalo silné a stabilné dividendy aj pri zmenách. 

ročný graf STAG Industrial, zdroj: GOOGLE

STAG Industrial (STAG:NYSE)

STAG Industrial (STAG:NYSE) nakupuje a prevádzkuje priemyselné nehnuteľnosti pre nejedného nájomcu v USA. Vlastní 76,8 milióna štvorcových stôp priestoru rozloženého medzi 390 nehnuteľností v 37 štátoch.

Akcie STAG a ďalšie priemyselné nehnuteľnosti v posledných rokoch ťažili z neočakávaného zdroja výnosov – elektronického obchodu. Keď sa čoraz viac maloobchodných firiem pohybuje online, veľká časť maloobchodnej činnosti s nehnuteľnosťami sa presťahovala do skladov.

Vďaka spoločnosti Amazon (NASDAQ: AMZN) a iným elektronickým maloobchodníkom sa priemyselný priestor prenajal ako prémiový. Táto prémia prešla na zisky a v konečnom dôsledku na dividendy. Investori teraz dostávajú 1,43 dolárov na akciu ročne, výnos je 5,68%. Najlepšie zo všetkého je, že výplaty sú vo forme mesačných dividend, ktoré v priebehu času neustále rastú.

Okrem toho by sa dividenda mala stať kritickejšou súčasťou akcií STAG, pretože rast sa spomaľuje. Po tom, ako priemerná ročná miera rastu v posledných piatich rokoch dosiahla 65%, analytici predpovedajú rast na ďalších päť rokov iba 7% ročne. Výsledkom je, že akcie sa od svojho minima v roku 2011 takmer strojnásobili. 

Rozmazanie hraníc medzi priemyselnými a maloobchodnými nehnuteľnosťami zmenilo priemysel spoločnosti STAG. Podnikanie vytvorené prostredníctvom elektronického obchodu nezmizne. Aj keď sa rast ceny akcií STAG spomaľuje, očakáva sa, že si zachová svoju stabilnú mesačnú dividendu s vysokým výnosom, vďaka čomu sa stane najlepším REIT na nákup z dôvodu dividend.

ročný graf Vereit, zdroj: GOOGLE

Vereit (VER:NYSE)

Vereit (VER:NYSE) je jednou z mála akciových REIT, ktorý sa neobmedzuje len na jeden typ nehnuteľností. Tento diverzifikovaný REIT vlastní a prevádzkuje priemyselné, kancelárske, reštauračné a maloobchodné nehnuteľnosti po celej krajine.

Jej portfólio pozostáva z 95 miliónov štvorcových stôp rozmiestnených v približne 4 000 nehnuteľnostiach. REIT vlastní budovy v 49 štátoch USA a Portoriku.

Dividenda priniesla stabilitu a stabilný nárast v rovnakom časovom rámci. Práve teraz vypláca VER ročnú dividendu vo výške 1,43 dolárov na akciu. Výnos je asi 10,43% od nedávneho krachu. Aj keď spoločnosť dividendu nezvyšuje ročne, zvýšila ju štvrťročne – v rokoch 2018 a 2015 (2015 – rok, keď prešla z mesačných na štvrťročné dividendy).

Čas ukáže, či cena akcií VER pokračuje v smere vyššie. S diverzifikovaným portfóliom nehnuteľností a stabilnými dividendami s vysokými výnosmi by sa však investorom zameraných na príjem malo vo Vereite dariť dobre bez ohľadu na cenovú akciu, takže je to určite jedna z piatich najväčších realitných akcií na kúpu.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár