5 REIT na kúpu kvôli dividende

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Prvá časť

Realitné akcie sa stali populárnym nástrojom na investovanie. Väčšina z nich funguje ako investičné spoločnosti v oblasti nehnuteľností (REIT). 

Tieto REIT majú vyplácať najmenej 90% svojich príjmov vo forme dividend. Na oplátku REIT nemusí platiť daň z príjmu z ich nehnuteľností.

Z tohto dôvodu majú REIT tendenciu vyplácať vyššie dividendy ako väčšina akcií a niektoré z nich si môžu udržať veľmi vysoké výplaty niekoľko rokov. K tomu dochádza, aj keď zmeny životného štýlu a technológie ovplyvňujú dopyt po nehnuteľnostiach a ich používanie.

V našej dynamickej ekonomike si týchto päť akcií nehnuteľností udržalo silné a stabilné dividendy aj pri súčasných turbolenciách. Preto sú dobrými akciami na kúpu.

p=äťročmnýá graf Kite Realty, zdroj: GOOGLE

Kite Realty (KRG:NYSE)

Kite Realty (NYSE: KRG) sa môže javiť ako zvláštne meno na zozname realitných akcií, ktoré sa dajú kúpiť v dôsledku prudko sa rozvíjajúceho pandemického zotavovania. Mnohí investori sa chcú vyhnúť najmä retailovému sektoru REIT, v ktorom KRG pôsobí, najmä na prebudovanom trhu s nehnuteľnosťami.

Investori však musia pamätať na to, že kamenný maloobchod neumiera, iba sa zmenšuje. Potenciálny kupujúci by sa preto týmto akciám nemali nevyhnutne vyhnúť. Uprostred opustených nákupných stredísk po celej krajine našli maloobchodné REIT, ako napríklad akcie KRG, spôsob, ako prosperovať.

Maloobchodné REIT sa teraz môžu zdať strašidelné, ale aj na tomto depresívnom maloobchodnom trhu s nehnuteľnosťami môžu akcie KRG stále ponúkať štedré dividendové výnosy za rozumnú cenu, takže si táto akcia určite zaslúži byť zaradená do zoznamu realitných akcií, ktoré sú vhodné k nákúpu.

Kite Realty má to šťastie (alebo dobrý obchodný zmysel) vlastniť nehnuteľnosť väčšinou na vysoko rastúcich trhoch. Aj na preplnenom trhu si spoločnosť KRG udržuje vysokú obsadenosť a nájomné sadzby. Okrem toho preskupuje svoje portfólio s cieľom zvýšiť toto geografické zameranie. To viedlo k zvýšenému nákupu insiderov a hedžových fondov.

Maloobchodný trh však práve teraz absolútne poráža a znižuje cenu akcií KRG. KRG je stále solídna stávka na začiatku opätovného otvorenia. Medzitým vypláca dividendy vo výške viac ako 6,5%.

päťročný graf Omega Healthare, zdroj: GOOGLE

Omega Healthcare (OHI:NYSE)

Omega Healthcare (NYSE:OHI) je akciový fond REIT, ktorý sa špecializuje na kvalifikované opatrovateľské a asistované bývanie v USA a Spojenom kráľovstve.

Spoločnosť pôsobí na základe dohody „triple-net“, čo znamená, že prenajímateľ preberá zodpovednosť za dane, poistenie a náklady na údržbu.

Vďaka starnutiu generácie baby boomu sa do systému Medicare dostane okolo 10 000 ľudí denne. Demografia preto slúži ako motor rastu tohto a mnohých realitných akcií tohto typu.

Vrchol baby boomu nastal v roku 1957, čo znamená, že tento trend by mal byť na vrchole v roku 2022. Je možné, že tento rast ostane silný až do roku 2029, keď posledná generácia baby boomu dosiahne vek 65 rokov.

Dividenda má od roku 2003 stabilný trend rastu. Dnes spoločnosť vypláca dividendu 2,68 dolárov za akciu. To vedie k výnosu nad 13%.

Na rozdiel od mnohých REIT, akcie OHI môžu priniesť určitý rast cien akcií. P/E je 26,6. Pri REIT sa to môže zdať vysoké. Analytici však predpovedajú priemernú mieru rastu 15,8% ročne v nasledujúcich piatich rokoch.

Z tohto dôvodu by sa dividenda aj cena akcií OHI mali v nasledujúcich rokoch pohybovať vyššie. Rovnako ako u všetkých REIT v oblasti zdravotnej starostlivosti je jasné, že investori musia mať na pamäti demografické údaje. Kým však baby-boom starne, OHI bude naďalej prosperovať, čo odôvodňuje jeho zahrnutie do tohto zoznamu realitných akcií.

päťročný graf Diversifield Healthcare Trust, zdroj: GOOGLE

Diversified Healthcare Trust (DHC)

Diversified Healthcare Trust (NYSE:DHC) prevádzkuje 443 nehnuteľností rozmiestnených v 42 štátoch a Washingtone, D.C.

Pozostávajú z lekárskych zariadení, wellness centier a komunít pre seniorov žijúcich v USA.

Začiatkom tohto roku sa zmenil názov (predtým bývalý Senior Housing Properties Trust) a zameranie.

Keby história slúžila ako indikácia, očakáva sa len malé zhodnotenie ceny.

Avšak pre tých, ktorí chcú vysokú dividendu, ktorá by sa mala držať väčšinu nasledujúceho desaťročia, budú akcie DHC dobre slúžiť tomuto účelu, vďaka čomu sa stane jednou z piatich najväčších realitných akcií na kúpu.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár