5 REIT na kúpu kvôli dividende

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Prvá časť

Realitné akcie sa stali populárnym investičným nástrojom pre príjem. Väčšina z nich funguje ako investičná spoločnosť v oblasti nehnuteľností (REIT). 

Tieto REIT‘s majú vyplácať najmenej 90% svojich príjmov vo forme dividend. Na oplátku – REIT nemusia platiť daň z príjmu z čistého príjmu z ich nehnuteľností.

Z tohto dôvodu majú REIT tendenciu vyplácať vyššie dividendy ako väčšina akcií a niektoré z nich môžu udržiavať veľmi vysoké výplaty niekoľko rokov. K tomu dochádza, aj keď zmeny životného štýlu a technológie ovplyvňujú dopyt po nehnuteľnostiach a ich používanie.

V našej dynamickej ekonomike si týchto päť REIT-ov udržalo silné a stabilné dividendy aj pri zmenách. 

ročný graf Kite Realty, zdroj: GOOGLE

Kite Realty (KRG:NYSE)

Na prvý pohľad sa môže Kite Realty (KRG:NYSE) javiť ako zvláštne meno, ktoré by sa nachádzalo na zozname realitných akcií, ktoré sa dajú kúpiť. Na preplnenom maloobchodnom trhu s nehnuteľnosťami sa mnohí investori chcú vyhnúť retailovému sektoru REIT, v ktorom KRG pôsobí.

Investori však musia pamätať na to, že kamenné maloobchody neumierajú, iba sa zmenšujú. Potenciálnym kupujúcim by sa preto tieto akcie nemali nevyhnutne vyhnúť. Uprostred opustených nákupných stredísk po celej krajine našli maloobchodné REIT, ako napríklad akcie KRG, spôsob, ako prosperovať.

Maloobchodné REIT-y sa teraz môžu zdať strašidelné, ale aj na tomto depresívnom maloobchodnom trhu s nehnuteľnosťami môžu akcie KRG stále ponúkať štedré dividendové výnosy za rozumnú cenu, takže si určite zaslúži byť zaradená do zoznamu realitných akcií, ktoré sa dajú kúpiť kvôli príjmu z dividend.

Kite Realty má to šťastie (alebo dobrý obchodný zmysel) vlastniť majetok predovšetkým na trhoch s vysokým rastom. Aj na preplnenom trhu si spoločnosť KRG udržuje vysokú obsadenosť a nájomné sadzby. Okrem toho preskupuje svoje portfólio s cieľom zvýšiť toto geografické zameranie. To viedlo k zvýšenému nákupu insiderov a hedžových fondov.

Maloobchodný trh však práve teraz absolútne „prehráva“ a znižuje cenu akcií KRG. KRG je stále solídna stávka na začiatku opätovného otvorenia. Medzitým vypláca dividendy viac ako 13%.

ročný graf Omega Healthcare, zdroj: GOOGLE

Omega Healthcare (OHI:NYSE)

Omega Healthcare (OHI:NYSE) je akciový fond REIT, ktorý sa špecializuje na kvalifikované opatrovateľské a asistované bývanie v USA a Spojenom kráľovstve.

Spoločnosť pôsobí na základe dohody „triple-net“, čo znamená, že prenajímateľ preberá zodpovednosť za dane, poistenie a náklady na údržbu.

Vďaka starnutiu generácie baby boomu sa do systému Medicare dostane okolo 10 000 ľudí za deň. Demografia preto slúži ako motor rastu pre túto a mnoho realitných akcií tohto typu.

Vrchol baby boomu nastal v roku 1957, čo znamená, že tento trend by mal mať vrchol v roku 2022. Tento rast by však mal zostať silný až do roku 2029, keď posledná generácia baby boomu dosiahne vek 65 rokov.

Dividenda má od roku 2003 stabilný trend rastu. Dnes spoločnosť vypláca dividendu 2,68 dolárov za akciu. Výnos sa tak zvýšil na 9,09%.

Na rozdiel od mnohých REIT, akcie OHI môžu priniesť určitý rast cien akcií. Hodnota P / E je 26,6. Pri REIT sa to môže zdať vysoké. Analytici však predpovedajú priemernú mieru rastu 15,8% ročne v nasledujúcich piatich rokoch.

Z tohto dôvodu by sa dividenda aj cena akcií OHI mali v nasledujúcich rokoch pohybovať vyššie. Rovnako ako u všetkých REIT-ov v oblasti zdravotnej starostlivosti, investori musia mať na pamäti demografické údaje. Pokiaľ však ide o generáciu starnúceho baby-boomu v Medicare, OHI bude naďalej prosperovať, čo odôvodňuje jej zahrnutie do tohto zoznamu realitných akcií.

ročný graf Diversified Healthcare Trust, zdroj: GOOGLE

Diversified Healthcare Trust (DHC:NASDAQ)

Diversified Healthcare Trust (DHC:NYSE) prevádzkuje 443 nehnuteľností rozmiestnených v 42 štátoch USA a Washington, D.C. Jedná sa o zdravotnícke zariadenia, wellness centrá a komunity pre seniorov žijúcich v USA.

To všetko nastalo po zmene názvu a zamerania (predtým Senior Housing Properties Trust) začiatkom tohto roka.

Keby história slúžila ako indikácia, očakáva sa len malé zhodnotenie ceny. Avšak pre tých, ktorí chcú vysokú dividendu, ktorá by mala vydržať väčšinu budúceho desaťročia, budú akcie SNH dobre slúžiť tomuto účelu, vďaka čomu sa stane jednou z piatich najväčších realitných akcií, ktoré sa budú kupovať kvôli dividendám.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár