5 silných dividendových akcií so stabilným výnosom

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie Zdravotníctvo

Druhá časť

Po celé desaťročia – dokonca storočia – investori z celého sveta kupujú akcie s pevným výnosom za relatívne bezrizikový príjem. Koncept je jednoduchý. Dáte peniaze vláde alebo právnickej osobe, ktorá ich otočí a zaplatí vám úrok za zapožičanie týchto peňazí na kompenzáciu rizika a času.

Ale tento jednoduchý koncept bol nedávno prevrátený. Konkrétne „úroková“ časť vyššie uvedenej rovnice s pevným výnosom. Zvážte nasledujúce:

  • výnos 10-ročného štátneho dlhopisu sa pohybuje okolo 0,6%
  • 30-ročný výnos štátneho dlhopisu sa prepadol na minimálnu hodnotu – okolo 1,3%

Inými slovami, na celom svete príjmová časť rovnice s pevným príjmom rýchlo mizne. Divné, však?

Americké akcie napriek tomu stále poskytujú investorom príjem. To znamená, že dividendový výnos S&P 500 sa v súčasnosti pohybuje okolo 2% – výrazne nad historicky najnižšími úrovňami (približne 1% v roku 2000) a tiež na hornej hranici, kde sa dividendový výnos S&P 500 pohyboval v posledných 20 rokoch. 

Zatiaľ čo trh s pevným príjmom trpí zmrazením výnosov, niektoré akcie stále vyplácajú dobrý výnos.

Výsledok? Nakúpte stabilné dividendové akcie, ktoré platia viac ako akýkoľvek iný relatívne bezrizikový dlhopis na svete. Keďže investori už nie sú unavení ani tým, že bojujú proti inflácii zakúpením 10-ročnej pokladničnej poukážky, nevyhnutne budú hromadiť akcie, ktoré: 1) majú oveľa vyššie výnosy a 2) majú v histórii stabilné a konzistentné zvyšovanie dividend.

Bez ďalších podrobností sa pozrime na päť dividendových akcií, ktoré zodpovedajú tomuto popisu.

päťročný graf CVS Health, zdroj: GOOGLE

CVS (CVS)

Výnos z dividend: 3,06%
História dividend: CVS naposledy zvýšila svoju výplatu dividend v roku 2017

Štvrtú v tomto zozname máme podhodnotenú a stabilnú akciu – maloobchodný farmaceutický gigant CVS (NYSE:CVS).

Pokiaľ ide o maloobchodné lekárne, zvýšená konkurencia súčasne tlačila na súčasné trendy predaja a znižovala náladu investorov ohľadom budúcich trendov predaja. Pokiaľ ide o správcu výhod pre lekárne, legislatíva má podobne tlak na predaj a zisky.

V dôsledku toho do polovice roku 2019 akcie CVS klesli na 50 dolárov – najnižšia úroveň akcie od začiatku roka 2013 – a obchodovali sa pod 8-násobkom budúcich výnosov.

Odvtedy sa trendy maloobchodného predaja zlepšili, pretože CVS obnovila obchody a rozšírila možnosti aby sa vyrovnala konkurencii. Takéto zlepšenia by mali pretrvávať aj vtedy, keď spoločnosť rozširuje miestny program zdravotnej starostlivosti, ktorý má potenciál dramaticky zlepšiť základné trendy prevádzkovej výkonnosti.

Zároveň Biely dom zrušil zákon, ktorý by bol pre PBM katastrofálny. A teraz sa výhľad na tejto strane podnikania tiež výrazne zlepšuje.

V reakcii na tento pozitívny vývoj akcie CVS od marca opäť zažívajú ralla a postupne stúpajú späť na svoje hodnoty pred koronavírusom. Akcie sú stále lacné, výnos je stále veľký, výhľad sa stále zlepšuje a rýchlosť rastu je veľmi reálna. Zdá sa, že akcie CVS sa nachádzajú v prvých krokoch pred obrovským vypuknutím.

päťročný graf Target, zdroj: GOOGLE

Target (TGT)

Výnos z dividend: 2,24%
História dividend: dividenda sa za posledných 51 rokov neustále zvyšuje

V poslednom rade tu máme maloobchodného bluechip giganta, ktorý je dnes úplne v strehu: Target (NYSE:TGT).

Príbeh Targetu je dosť jednoduchý. Pred niekoľkými rokmi spôsobil vznik a zavedenie elektronického obchodu exodus pre maloobchodníkov. Na krátku dobu sa Target snažil. Neskôr nastala náprava. Vybudoval veľkú platformu elektronického obchodu, obnovil obchody, aby bol technologicky dôvtipnejší, vybudoval možnosti on line kanálov, rozšíril ponuku a ešte oveľa viac.

Stručne povedané, Target sa stal typickým, moderným maloobchodníkom, ktorý využíva technológiu na optimalizáciu pohodlia zákazníka vo všetkých možných prípadoch.

Funguje je to. Za posledných niekoľko rokov Target ukázal svoje najlepšie čísla. Hovoríme o desaťročnom najlepšom raste predaja, porovnateľnom raste predaja a raste online predaja. Zároveň boli marže do značnej miery stabilné, takže rast zisku bol rovnako silný. Akcie TGT sa prirodzene zhromaždili v reakcii na túto vynikajúcu prevádzkovú úroveň.

Táto rally nie je zďaleka u konca. Target sa optimálne umiestnil tak, aby naďalej vykazoval pôsobivé čísla. Akcia nie je vôbec nijako drahá (17-násobný výnos), výnos zostáva vysoký (2,12%) a akcie TGT majú veľmi zdravý rast.

Akcie TGT sú stabilné dividendové akcie, ktoré by mali v dohľadnej budúcnosti zachovať svoj rastúci trend.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár