5 ziskových, ale lacných akcií zdravotnej starostlivosti

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Druhá časť

V súčasnosti je bezpečnosť pred novou krízou koronavírusu prioritou mnohých ľudí, pretože sa obmedzujú na domov. Investovanie do solídnych akcií zdravotnej starostlivosti je však možno jedným zo spôsobov, ako túto prioritu posilniť.

Prinášame zoznam lacných, ale stabilných akcií zdravotnej starostlivosti, ktoré by boli užitočné. To je opak toho, ako investovať do novej špekulatívnej populácie na liečenie koronavírusu. Investovanie do finančne zdravej, ale lacnej zdravotníckej spoločnosti je jedným zo spôsobov podpory týchto spoločností.

Tieto spoločnosti chcú solídnych, dlhodobých investorov, ktorí ich nebudú nútiť do špekulatívnych aktivít alebo ničivých akvizícií.

Prinášame päť stredne veľkých až veľkých kapitalizačných akcií zdravotnej starostlivosti, ktoré sú finančne výnosné, ale tiež veľmi lacné. Napríklad tieto akcie majú pomer cena / zisk (P / E), ktorý je 10-násobný alebo nižší.

Okrem toho všetci vyplácajú dividendy a dividendy sú dobre kryté zárobkami. V skutočnosti je ich priemerný dividendový výnos asi 4%.

Napokon, každá z týchto spoločností je generátorom voľných peňažných tokov (FCF). Napríklad úroveň FCF v porovnaní s cenou akcií je približne 11% alebo vyššia. 

Tento pomer je dôležitý, pretože FCF platí to, z čoho sa platia dividendy, softvér, kapitálové výdavky a zníženie dlhu. Umožňuje spoločnosti tiež zvyšovať hotovostný zostatok a platiť za akvizície.

Tu je päť zdravotných akcií, ktoré majú nízky pomer P / E a dostatok výnosov:

  • CVS Health (NYSE: CVS)
  • Walgreens Boots Alliance (NASDAQ: WBA)
  • AbbVie (NYSE: ABBV)
  • Bristol-Myers Squibb (NYSE: BMY)
  • Kardinálne zdravie (NYSE: CAH)
päťročný graf AbbVie, zdroj: GOOGLE

AbbVie (ABBV)

AbbVie je veľká akcia z oblasti liečiv s trhovou kapitalizáciou vo výške 127 miliárd dolárov. Akcie ABBV sú lacné s forwardovým pomerom P / E len 8,7-násobok. Okrem toho je jej dividendový výnos veľmi atraktívny – 5,5%.

Okrem toho nákup Allerganu spoločnosťou AbbVie vo výške 63 miliárd dolárov, ktorý sa má čoskoro uzavrieť, zvýši zisky a dividendu a zvýši akcie ABBV. Allergan je dobre známa pre svoje kozmetické výrobky, napríklad Botox. Spoločnosť AbbVie získala 5. mája protimonopolné povolenie na akvizíciu v USA.

Podľa agentúry Reuters dohoda pomôže spoločnosti AbbVie diverzifikovať svoje zisky a „kúpi si čas“ skôr, ako jej liek na artritídu, Humira, v roku 2023 stratí patent.

Na základe minuloročného FCF, výnos FCF je najmenej 10% – úplne pokrývajúci dividendu 5,5%. Toto je zaujímavá hodnota akcií.

Spoločnosť napríklad poskytla výhľad na rok 2020 – EPS vo výške od 9,61 do 9,71 dolárov. To znamená, že akcie sú výrazne nižšie ako deväťnásobok zárobku za dnešnú cenu. To je veľmi atraktívna cena za solídny, nadpriemerný výnos vyplácaný dividendami.

päťročný graf Bristol-Myers Squibb, zdroj: GOOGLE

Bristol-Myers Squibb (BMY)

Bristol-Myers Squibb je veľká spoločnosť na trhu s liekmi s trhovou kapitalizáciou 141 miliónov dolárov, ktorá je tiež veľmi lacná. Jej forwardový P / E je asi 10-násobok a jej dividendový výnos je atraktívne stanovený na 2,9%.

V polovici novembra 2019 spoločnosť Bristol-Myers Squibb dokončila akvizíciu spoločnosti Celgene za 80 miliárd dolárov. Okrem toho bolo vydané kontingentové právo na hodnotu (CVR) za 9 dolárov na akciu Celgene, obchodovanie na burze pod symbolom CELGZ na NASDAQ.

Okrem toho spoločnosť Bristol-Myers Squibb 7. mája zaznamenala silný nárast v prvom kvartáli, vrátane 13% vyšších výnosov v divízii Celgene. Toto je proforma kalkulácia za predpokladu, že k akvizícii došlo 1. januára 2019. Väčšina tohto nárastu pochádza z akvizície Celgene a jej liečiva proti rakovine – Revlimid.

Spoločnosť predpokladala, že jej zisk do roku 2020 bude medzi 6 dolárov na akciu a 6,20 dolárov. Tým akcie dostanú forwardové P / E iba 10-násobne v strede svojho výhľadu.

Odhaduje sa, že výnos FCF je viac ako 5% na základe posledných 12 mesiacov. Toto naviac pokrýva dividendu, ktorá má tiež atraktívny výnos takmer 3%.

Investori by sa mali podrobnejšie zaoberať akciami BMY, najmä ako kombináciou oboch spoločností. Spoločnosť okrem toho uviedla, že pandémia koronavírusu zvýšila predaj o približne 500 miliónov dolárov. Táto udalosť teda pôsobí ako katalyzátor pre spoločnosť.

päťročný graf Cardinal Health, zdroj: GOOGLE

Cardinal Health (CAH)

Cardinal Health je integrovaná spoločnosť v hodnote 15 miliárd dolárov poskytujúca zdravotnícke služby. Vlastní nemocnice, lekárne, chirurgické centrá, klinické laboratóriá a lekárske ordinácie. 75% jej príjmov pochádza z distribúcie generických liekov.

Cardinal Health je lacná na základe svojej účasti na súdnych procesoch týkajúcich sa opioidných žalôb. Obe strany sa čoskoro snažia dosiahnuť národnú dohodu. Zdá sa, že výplaty budú nižšie, ako sa očakávalo. 

Očakáva sa, že spoločnosť Cardinal Health bude mať dobré výsledky na základe predaja osobných ochranných prostriedkov.

Od polovice februára spoločnosť poskytla výhľad na zisk na akciu od 5,20 do 5,40 dolárov.

Doposiaľ neupravila tento zvýšený odhad od posledného poskytnutia usmernenia. Predaj jej OOP a ďalších výrobkov súvisiacich s pandémiou mohli zvýšiť jej zisky.

Celkovo je cena CAH lacná pri 9,3-násobnom forwardovom výnose, dividendový výnos 4% a odhadovaný výnos FCF 11%. 

Zhrnutie a záver o zdravotníckych akciách

Dá sa povedať, že táto skupina piatich zdravotníckych akcií ponúka atraktívne metriky oceňovania pre opatrného investora. Ako skupina, tieto akcie ponúkajú priemerný pomer ceny k zisku nižší ako 9-násobok zisku plus dividendový výnos 4%.

Okrem toho sú dividendy dobre kryté, pretože priemerný voľný peňažný tok je vyšší ako 11%, čo je viac ako 4%-ný dividendový výnos.

Dôvod prečo investovať do týchto akcií je ten, že sa zdá, že ocenenia poskytujú prijateľnú mieru bezpečnosti pre väčšinu hodnotovo orientovaných investorov. Niektoré spoločnosti sa chystajú nahlásiť výkazy ziskov v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár