5 ziskových, ale lacných akcií zdravotnej starostlivosti

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Prvá časť

V súčasnosti je bezpečnosť pred novou krízou koronavírusu prioritou mnohých ľudí, pretože sa obmedzujú na domov. Investovanie do solídnych akcií zdravotnej starostlivosti je však možno jedným zo spôsobov, ako túto prioritu posilniť.

Prinášame zoznam lacných, ale stabilných akcií zdravotnej starostlivosti, ktoré by boli užitočné. To je opak toho, ako investovať do novej špekulatívnej populácie na liečenie koronavírusu. Investovanie do finančne zdravej, ale lacnej zdravotníckej spoločnosti je jedným zo spôsobov podpory týchto spoločností.

Tieto spoločnosti chcú solídnych, dlhodobých investorov, ktorí ich nebudú nútiť do špekulatívnych aktivít alebo ničivých akvizícií.

Prinášame päť stredne veľkých až veľkých kapitalizačných akcií zdravotnej starostlivosti, ktoré sú finančne výnosné, ale tiež veľmi lacné. Napríklad tieto akcie majú pomer cena / zisk (P / E), ktorý je 10-násobný alebo nižší.

Okrem toho všetci vyplácajú dividendy a dividendy sú dobre kryté zárobkami. V skutočnosti je ich priemerný dividendový výnos asi 4%.

Napokon, každá z týchto spoločností je generátorom voľných peňažných tokov (FCF). Napríklad úroveň FCF v porovnaní s cenou akcií je približne 11% alebo vyššia. 

Tento pomer je dôležitý, pretože FCF platí to, z čoho sa platia dividendy, softvér, kapitálové výdavky a zníženie dlhu. Umožňuje spoločnosti tiež zvyšovať hotovostný zostatok a platiť za akvizície.

Tu je päť zdravotných akcií, ktoré majú nízky pomer P / E a dostatok výnosov:

  • CVS Health (NYSE: CVS)
  • Walgreens Boots Alliance (NASDAQ: WBA)
  • AbbVie (NYSE: ABBV)
  • Bristol-Myers Squibb (NYSE: BMY)
  • Kardinálne zdravie (NYSE: CAH)
päťročný graf CVS Health, zdroj: GOOGLE

CVS Health (CVS)

CVS Health je akciová spoločnosť s trhovou kapitalizáciou vo výške 80 miliárd dolárov, ktorá má viac ako 9 900 maloobchodných predajných miest. Stručne povedané, CVS Health prosperuje uprostred koronavírusovej krízy v USA. Akcie CVS sú navyše lacné len s 8,7-násobkom očakávaného zisku.

Napríklad príjmy CVS Health v prvom štvrťroku vzrástli o 8,3% na 66,8 miliárd dolárov. Okrem toho jej voľný peňažný tok vzrástol na viac ako 2 miliardy dolárov zo straty 38 miliónov dolárov v minulom roku.

Je to veľmi silná spoločnosť. Napriek pandémii ľudia nakupujú v CVS viac. Spoločnosť uviedla, že počet 90-dňových receptov narástol a ľudia si tiež dávajú predpisovať svoje nutné lieky.

Je to kvôli tomu, že spoločnosť CVS Health koncom roka 2018 získala akvizíciu obrovskej zdravotnej poisťovne Aetna. Generálny riaditeľ CVS Larry Merlo uviedol, že jedným z cieľov dohody bolo zvýšenie „osobných kontaktov a prehĺbenie spolupráce s lekármi primárnej starostlivosti.“

Okrem toho si CVS zachovala vyhliadky aj pre nasledujúci rok. Očakáva tiež silný druhý štvrťrok s pomocou znížených výdavkov v spoločnosti Aetna. To znamená, že akcie sa obchodujú za veľmi lacný pomer P / E, pod 9-násobkom budúcich výnosov.

Okrem toho je dividenda CVS veľmi bezpečná. Dividendový výnos je 3,3%, ale výnos FCF je oveľa vyšší – takmer 15%. To znamená, že existuje veľa FCF na vyplatenie dividendy.

Celkovo vzaté, ide o skvelú zdravotnú akciu pre dlhodobého investora.

päťročný graf Walgreens Boots Alliance, zdroj: GOOGLE

Walgreens Boots Alliance (WBA)

Walgreens je akcia v zdravotníckom priemysle v hodnote 36 miliárd dolárov. Má viac ako 18 750 obchodov v 11 krajinách a viac ako 400 distribučných centier. V USA má 9 277 obchodov pod menom Walgreens a Duane Reade.

Navyše, Walgreens mala skvelý druhý kvartál. Jej príjmy sa v porovnaní s 2. štvrťrokom 2019 zvýšili o 3,7% na 35,8 miliárd dolárov. Hrubý, prevádzkový a čistý zisk sa však medziročne znížil. Spoločnosť má program optimalizácie obchodov od roku 2018 v snahe znížiť náklady a uzavrieť 750 obchodov so slabou výkonnosťou.

Väčšina z nižších výsledkov príjmov bola spôsobená bezhotovostnými nákladmi. Napríklad jej peňažný tok z operácií sa v prvej polovici fiškálneho roka zvýšil o 100% na 2,5 miliardy dolárov.

Okrem toho voľný cash flow vzrástol o viac ako 400% na 1,8 miliardy dolárov v dôsledku svojich reštrukturalizačných snáh. To znamená, že spoločnosť má veľmi dobrý výnos FCF. Tento rok bude FCF viac ako 5,2 miliardy dolárov, rovnako ako minulý rok. To dáva akcii výnos FCF vyšší ako 14,5%.

Okrem toho je jej dividendový výnos veľmi atraktívny na úrovni 4,4%, čo je dobre kryté vyššie uvedeným výnosom FCF.

Spoločnosť neposkytla žiadne ďalšie usmernenie po pandemickom účinku koronavírusu na ich podnikanie po štvrťroku, ktorý sa skončil 19. februára. Predtým očakávali v porovnaní s rokom 2019 slabší výkon.

Výkon nemusí príliš trpieť na základe pokynov poskytnutých spoločnosťou CVS Healthcare. Ako bolo uvedené vyššie, ľudia používajú recepty omnoho viac. Toto je v podstate veľmi dobrá obchodná situácia pre obchod s liekmi – ako je napríklad Walgreens.

Walgreens je silná, hodnotná akcia, ktorá si zaslúži pozornosť.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár