50 zaujímavých akcií na rok 2020, časť druhá

Akcie Americké akcie Ekonomika

Americké akciové indexy síce atakujú historické maximá, ale to neznamená, že sa darí všetkým titulom. Je to skôr naopak, indexy sú ťahané najúspešnejšími firmami, ostatné mnohokrát stagnujú. Pre investorov, ktorí nechcú svoje peniaze ukladať iba do indexov, dávame do pozornosti zoznam päťdesiatich firiem, ktoré v budúcom roku iste nebudú nudné.

Analytici z Bloombergu vybrali zhruba v polovici októbra 50 firiem z rôznych sektorov, ktoré by mohli v roku 2020 prísť so zaujímavými produktmi alebo službami, a tiež tie, ktoré čelia neobvyklým výzvam. Pri výbere brali do úvahy rast výnosov, marže, podiel na trhu, dlhy a ďalšie faktory. V druhej časti zoznamu sa pozrite na desať spoločností z technologického sektora.

CD Projekt

Očakávaný rast tržieb 446,12%
Očakávaný rast zisku na akciu 1183,13%
Celkové aktíva 304,19 milióna USD
Zhodnotenie (total return) za posledný rok 30,28%
Tržby za posledný rok 108,34 milióna USD
Podiel žien vo vedení 20%
Najväčšia poľská spoločnosť z odvetví vývoja počítačových hier môže prekonať očakávania analytikov vďaka vydaniu očakávanej hry Cyberpunk 2077 v apríli 2020. Očakáva sa, že už v budúcom roku sa predá okolo 20 miliónov kusov.

Contemporary Amperex

Očakávaný rast tržieb 17,1%
Očakávaný rast zisku na akciu -16,6%
Celkové aktíva 13,09 miliardy USD
Zhodnotenie (total return) za posledný rok 15,13%
Tržby za posledný rok 5,94 miliardy USD
Podiel žien vo vedení 11,11%
Čínska firma s veľmi cool názvom by mohla ťažiť z toho, že vlády jednotlivých krajín preferujú rozširovanie elektrických áut s batériami s vysokou energetickou hustotou. Najväčší výrobca lítium-iónových batérií na svete môže ťažiť z pokročilých technológií a výskumu a vývoja v tejto oblasti, čo mu umožní rozšírenie dodávok aj medzi európskymi výrobcami áut.

Facebook

Očakávaný rast tržieb 29,3%
Očakávaný rast zisku na akciu 30,3%
Celkové aktíva 117,01 miliardy USD
Zhodnotenie (total return) za posledný rok 15,3%
Tržby za posledný rok 62,6 miliardy USD
Podiel žien vo vedení 37,5%
Na tejto firme nie je cool ani názov, ani nič iného, ​​ale v budúcom roku vsádza na štart nových biznisov. Instagram sa tlačí do e-commerce, Messenger rozširuje Stories. Rast tržieb môže byť ale ohrozený reguláciou. Pomerne nízke očakávania a možný rast príjmov z nových služieb by aj preto mohli priniesť pre investorov pozitívne prekvapenie.

Keyence

Očakávaný rast tržieb 10,4%
Očakávaný rast zisku na akciu 10,2%
Celkové aktíva 15,66 miliardy USD
Zhodnotenie (total return) za posledný rok 12,1%
Tržby za posledný rok 5,2 miliardy USD Podiel žien vo vedení N / A
Rozvoj sietí piatej generácie a nárast objemu dátových tokov by mali mať pozitívny vplyv na dodávky automatizačných senzorov. Prevádzková marža na úrovni 50% umožňujú firme udržiavať post svetovej jednotky, rovnako ako nový softvér a nástroje pre strojové učenie podporujúce výrobné operácie a marketingové stratégie.

Motorola

Očakávaný rast tržieb 7,4%
Očakávaný rast zisku na akciu 11,6%
Celkové aktíva 9,97 miliardy USD
Zhodnotenie (total return) za posledný rok 33,8%
Tržby za posledný rok 7,63 miliardy USD
Podiel žien vo vedení 25%
Motorola je jednou z firiem, ktoré môžu ťažiť z obchodnej vojny USA s Čínou, konkrétne zo zákazu dovozu elektroniky a podobne. Spoločnosť sa mení z dodávateľa hardvéru s nízkymi maržami na poskytovateľa softvéru a služieb, čo by malo spoločne s rozvojom mobilných sietí a dopytom po bezpečných riešeniach pomôcť k lepším výsledkom.

Nidec

Očakávaný rast tržieb 22,6%
Očakávaný rast zisku na akciu 107,1%
Celkové aktíva 17,28 miliardy USD
Zhodnotenie (total return) za posledný rok -2,8%
Tržby za posledný rok 13,46 miliardy USD
Podiel žien vo vedení N / A
Prísnejšie predpisy v oblasti životného prostredia a rozšírenie vysoko účinných motorov a riadiacich systémov pre elektrické vozidlá by mali byť faktorom podporujúcim rast zisku japonskej spoločnosti. Firma ťaží aj zo štíhlejšej a pevnej nákladovej štruktúry a silného postavenia v oblasti priemyselných zariadení a domácich spotrebičov.

Nutanix

Očakávaný rast tržieb 15,4%
Očakávaný rast zisku na akciu -88,8%
Celkové aktíva 1,79 miliardy USD
Zhodnotenie (total return) za posledný rok -48,5%
Tržby za posledný rok 1,24 miliardy USD
Podiel žien vo vedení 11,1%
Tržby americkej spoločnosti môžu pozitívne reflektovať ako veľkosť trhu firemných cloudových riešení, tak špekulácie o prevzatí firmy. Jej softvérové ​​riešenia sú pre užívateľov flexibilnejšie ako staršie IT systémy, na druhej strane ale existujú riziká vo forme obmedzenej funkčnosti, zmeny modelu predplatného alebo obmedzenie výdavkov firiem na IT.

Pinduoduo

Očakávaný rast tržieb 97,7%
Očakávaný rast zisku na akciu N / A
Majetok v správe 7,92 miliardy USD
Zhodnotenie (total return) za posledný rok 36,3%
Tržby za posledný rok 3,05 miliardy USD
Podiel žien vo vedení N / A
S 500 miliónmi aktívnych klientov, ktorí každý štvrťrok v priemere zdvojnásobujú svoje výdavky, má tretia najväčšia elektronická obchodná platforma v Číne potenciál, aby sa v roku 2020 dostala do zisku. Vysoké hrubé marže sú udržateľné vďaka rastu tržieb i rýchlemu rastu počtu užívateľov na veľmi rýchlo expandujúcom trhu.

Samsung

Očakávaný rast tržieb -1,7%
Očakávaný rast zisku na akciu N / A
Celkové aktíva 296,02 miliardy USD
Zhodnotenie (total return) za posledný rok N / A
Tržby za posledný rok 205,61 miliardy USD
Podiel žien vo vedení 18,2%
Korupčné aféry môže donútiť kórejsku firmu k úprave trojročného plánu výplaty dividend a spätných odkupovp akcií v záujme udobrenia si investorov. Náskok firmy vo výrobe 5G a skladacích telefónov môže pomôcť generovať udržateľné zisky. Problémom pre firmu môže byť pokračovanie obchodného napätia, ktoré môže byť brzdou pre zotavenie trhu s pamäťami RAM.

Uber

Očakávaný rast tržieb N / A
Očakávaný rast zisku na akciu N / A
Celkové aktíva 30,98 miliardy USD
Zhodnotenie (total return) za posledný rok N / A
Tržby za posledný rok N / A
Podiel žien vo vedení 22,2%
Združovanie ponúk a lepšia monetizácia základne pravidelných vodičov, ktorá je asi päťkrát väčšia ako u spoločnosti Lyft, by mali pomôcť prekonať očakávania na úrovni marží. Firma môže využiť rastúcu popularitu zdieľania jázd a rozvozu jedla k rozšíreniu do ďalších odvetví, ako je napríklad dodávka potravín, čo by viedlo k rastu počtu užívateľov.

Zdroj: Bloomberg

Ohodnoť článok

Pridaj komentár