6 dividendových akcií na kúpu so stabilným výnosom a rastovým potenciálom

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Technológie Zdravotníctvo

Prvá časť

Investori milujú dividendové akcie z niekoľkých dôvodov. V prvom rade pre príjem z dividend.

Investori majú koniec koncov radi, keď investícia vráti peniaze vo forme dividend a má potenciál zhodnotiť na cene. Tento rastový potenciál je zvyčajne druhoradým hľadiskom. Akcie, ktoré majú obe vlastnosti, sú skutočnými víťazmi.

Háčik je v tom, že dividendy zvyčajne vyplácajú iba dobre zavedené spoločnosti, ktorých rast sa ustálil. Takéto spoločnosti majú tendenciu byť stabilné, ale takisto neprinášajú veľké výhody. Investori, ktorí nájdu akcie, ktoré vyplácajú dividendy aj zhodnocujú na cene, našli skutočne niečo zvláštne.

Tieto akcie ponúkajú atraktívne dividendové výnosy, ako aj výplatné pomery, ktoré ponechávajú dostatočný príjem na opätovné investovanie do spoločnosti. Majú teda potrebné zdroje na rast. Budú tiež mať silné katalyzátory rastu.

Tu je 6 dividendových akcií, ktoré je možné kúpiť z hľadiska výnosu a rastu:

  • AbbVie (NYSE: ABBV)
  • Carlisle Company (NYSE: CSL)
  • Skyworks Solutions (NASDAQ: SWKS)
  • Coca-Cola (NYSE: KO)
  • Automatic Data Processing (NASDAQ: ADP)
  • Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)

Príliš vysoký pomer výplaty dividend brzdí dlhodobý rast daných akcií, pretože akcionárom sa vypláca príliš veľa ziskov. Teda sa do spoločnosti reinvestuje príliš málo kapitálu. Preto rast zaostáva. Pre investorov hľadajúcich dividendový výnos a rast teda treba hľadať tenkú hranicu. A to je presne to, čo ponúkajú nižšie uvedené akcie.

päťročný graf AbbVie, zdroj: GOOGLE

AbbVie (ABBV:NYSE)

AbbVie nie je najstabilnejšia spoločnosť, čo je trochu kontroverzný výber, ktorý vedie tento zoznam. Ale to znamená, že existuje veľa dôvodov, prečo by investori mali brať do úvahy akcie ABBV.

Aktuálne ceny sú pod 90 dolárov, ale za posledný rok boli nad 100 dolárov, čo znamená, že existuje priestor pre rast. Spoločnosť je tiež mierne podhodnotená. Skombinujte to so skutočnosťou, že analytici hodnotia akcie ako „buy“ so strednou cieľovou cenou 110 dolárov, čo vyzerá dobre.

Dividenda spoločnosti nie je dokonalá, ale je stabilná. Nedávno deklarovala štvrťročnú hotovostnú dividendu vo výške 1,18 dolárov na akciu. Spoločnosť od svojho vzniku v roku 2013 zvýšila svoju dividendu o 195%.

Spoločnosť AbbVie má skupinu farmaceutických výrobkov s veľkým potenciálom budúceho rastu. Zameriava sa na niekoľko terapeutických oblastí. Humira je najznámejšie liečivo spoločnosti a mala by financovať vývoj budúcich potenciálnych produktov.

Pomer výplaty dividend je trochu vysoký. Napriek tomu má spoločnosť silný pomer WACC vs. ROIC. ROIC je nad 16%, zatiaľ čo WACC je okolo 4%. Ako člen dividendových aristokratov stojí za pozornosť jej dividenda, produktový rad a jej budúci rast.

päťročný graf Carlisle Companies, zdroj: GOOGLE

Carlisle Companies (CSL:NYSE)

Carlisle Companies je strojárenská skupina výrobcov originálneho vybavenia (OEM) a trh s náhradnými dielmi. Spoločnosť podniká v oblasti stavebníctva, prepojovacích technológií, fluidných technológií a bŕzd.

Akcie spoločnosti CSL utrpeli počas pandémie, nedávno však oznámili zvýšenie dividendy o 5% – čo je 44. ročný rast po sebe. Spoločnosti sa podarilo prekonať odhady konsenzu za druhý štvrťrok – EPS na úrovni 1,10 dolárov (prekonaný odhad o 26 centov). To by malo investorom poskytnúť určité náznaky schopnosti spoločnosti dosahovať vysoké požiadavky.

Investori by si mali uvedomiť, že akcie spoločnosti CSL boli pandémiou obzvlášť zničené. Akcie sa obchodovali v rozmedzí 160 dolárov, ale v súčasnosti sa pohybujú okolo 120 dolárov. Táto akcia je letecká hra a analytici sa veľmi zaujímajú o to, že akciu v drvivej väčšine ohodnotili analytici ako „buy“.

Spoločnosť v druhom štvrťroku odkúpila 556 000 akcií. Takže súčasní vlastníci majú teraz o niečo väčší nárok na vlastníctvo budúcich výnosov spoločnosti. Ďalej má dividendovú sadzbu 0,3. Zostáva tak veľa výnosov, ktoré sa majú nasmerovať späť do investícií spoločnosti.

Spojte to so svojimi schopnosťami vo výrobe v priemyselných odvetviach, ktoré sa po pandémii odrazia a pravdepodobne znovu rozvinú americkú výrobu – tým je táto akcia veľmi atraktívna.

päťročný graf Skyworks Solutions, zdroj: GOOGLE

Skyworks Solutions (SWKS:NASDAQ)

Skyworks je výrobca polovodičov, ktorý je v prevádzke od roku 1962. Ceny akcií sa na začiatku pandémie znížili až na 67,90 dolárov a dosiahli súčasnú úroveň 136 dolárov.

Je zrejmé, že spoločnosť má určitú volatilitu, ktorá môže investorov odradiť. Analytici to však považujú za „overweight“, pričom cenové ciele sa pohybujú na úrovni 170 dolárov.

Jedným z dôvodov, prečo majú analytici radi túto spoločnosť je jej pozícia v rámci 5G. Spoločnosti by sa malo dariť dobre v čase zavádzania 5G v USA. Takže aj keď toto spojenie môže viesť k určitému nadhodnoteniu, spoločnosť je stabilná.

Spoločnosť zaznamenala zvýšenie dividend v roku 2014 a nedávno ju opäť zvýšila. Akcie SWKS sa opierajú o veľmi rozumný pomer výplaty dividend 0,39. Je zrejmé, že sa spoločnosť nesnaží nalákať investorov na neudržateľnú dividendu. Investori získajú od tejto spoločnosti stabilnú dividendu a hru s 5G, IoT a s nimi spojený rast.

Jej solídna finančná sila a ziskovosť by mala prilákať aj investorov. Aj keď sa pomer PS a cena blížia k historickým maximám, existuje veľa pozitív. ROIC vo vzťahu k WACC všeobecne naznačuje, ako dobre daná spoločnosť investuje kapitál. ROIC spoločnosti Skyworks je 21,45% v pomere k WACC 8,41%.

Aj keď sú ceny vysoké a nemusia výrazne stúpať, spoločnosť naberá kapitál a umožňuje jeho fungovanie pre investorov. To je veľké plus a malo by to viesť k dlhodobému zhodnoteniu ceny.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár