6 filmov s tématikou z Wall Street, ktoré musíte vidieť

všetky články

Wall Street (1987)
Oliver Stone mal pôvodne v úmysle zobraziť chamtivosť, ktorá sa spájala s Wall Street v 80. rokoch. Rozhodne nečakal, že by sa z filmu časom mohla stať jedna z najlepších snímok s finančnou tematikou, ktoré kedy bola natočená. Ľudia sú stále fascinovaní postavou Gordona Gekka v podaní Michaela Douglasa vytvorenú podľa Michaela Milken a Ivana Boeskyho.

Wall Street: Peniaze nikdy nespia (2010)
Film Olivera Stonea, ktorý nadväzuje na prvý diel z roku 1987, kde zažiarili Charlie Sheen a Michael Douglas. Ten v pokračovaní hrá dôležitú úlohu. Gordon Gekko sa vracia z väzenia a je v plnej sile. S jeho dcérou chodí mladý trader, ktorého hrá Shia LaBeouf. Téma bola a stále je veľmi aktuálna.

Vlk z Wall Street (2013)
Snímka režiséra Martina Scorseseho šokuje miestami šialeným, komickým a dekadentným príbehom. Za všetkou zhýralosťou je ale mnoho poučenia o tom, čo stálo za úspechom Jordana Belforta a Stratton Oakmont. Ako bol Belfort schopný vybudovať tak pulzujúce impérium, než si na neho šliaplo FBI? V hlavnej úlohe Leonardo DiCaprio, nezabudnuteľný je ale aj Jonah Hill.

Riziko (Boiler Room, 2000)
Tento klasický kúsok ukazuje kariérny postup Giovanniho Ribisiho až na vrchol, kde sa spriatelí s kolegom Vinom Dieselom. Naučí sa všetko, čo je potrebné k úspešnému predávaniu akcií po telefóne. Ak ste niekedy pracovali v telemarketingu, bude vám film blízky. Dejová línia sa podobá príbehu Jordana Belforta (až na tie jachty a drogy).

Quicksilver (1986)
Skrachovaný maklér Jack Casey, ktorého stvárnil Kevin Bacon, presedlá na bicykel, aby sa z neho stal poslíček. Ako sa ale ukáže, v uliciach nie je o nič bezpečnejšie než na trhoch. Casey bojuje nielen so sklamanými rodičmi, svojou priateľkou a neľútostnými drogovými dílermi, ale aj sám so sebou. Nakoniec uspeje aj v predchádzajúcej profesii, keď sa mu podarí viac ako zmazať obrovskú stratu.

Pí (π, 1998)
Debutový snímka režiséra Darrena Aronofského z roku 1998 natočený na vysoko kontrastný čiernobiely film získal cenu za najlepšiu réžiu na prestížnom filmovom festivale Sundance. Film rozpráva o geniálnym matematikovi Maxovi, ktorý sa snaží predvídať vývoj cien akcií na burze, čím priláka nechcenú pozornosť ortodoxnej židovskej sekty, ale aj vysoko postavených ľudí z Wall Street.

Zdroj: investicniweb.cz

Ohodnoť článok

Pridaj komentár