6 z najlepších mesačných dividendových akcií na obohatenie vášho portfólia

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality

Druhá časť

Akcie, ktoré poskytujú mesačný príjem, nie sú také bežné. Mnoho energetických komanditných spoločností (master limited partnerships = MLP) boli mesačnými platiteľmi dividend, ale tieto dni skončili. A ani tí najlepší z nich nie sú práve teraz veľmi dobrým výberom. Preto je hľadanie najlepších akcií s mesačnou dividendou výzvou.

Niektoré akcie však stále poskytujú mesačný príjem, ktorý stojí za váš čas. Zvyčajne sa nachádzajú v podnikateľskom sektore, ako sú trusty na investovanie do nehnuteľností (REIT) alebo korporácie na rozvoj podnikania (BDC), ktoré sú štruktúrované pre výhodné daňové účely, takže investori sú priamymi vlastníkmi spoločnosti a zdieľajú svoje čisté zisky ako aj dividendy.

Aj keď ste investorom zameraným na rast, je dobré mať vo svojom portfóliu nejaké solídne akcie vyplácajúce dividendy mesačne, len aby ste diverzifikovali trhy, ako je ten, na ktorom sa práve nachádzame.

A mesačné dividendy fungujú dobre aj s typickejšími štvrťročnými dividendami, pretože hotovosť sa vypláca pravidelnejšie. Aj keď je každá platba 1/12 ročnej dividendy, nie 1/4 dividendy. Tu je teda šesť najlepších akcií, ktoré zodpovedajú daným faktorom:

  • Horizon Technology Finance Corp (NADSAQ: HRZN)
  • Armor Residential REIT (NYSE: ARR)
  • Gladstone Investment Corp (NASDAQ: GAIN)
  • LTC Properties (NYSE: LTC)
  • PennantPark Floating Rate Capital (NASDAQ: PFLT)
  • Solar Senior Capital (NASDAQ: SUNS)

LTC Properties (LTC:NYSE)

Existujú dva dlhodobé trendy, ktoré tu boli pred novou pandémiou koronavírusu a budú tu po nájdení a distribúcii vakcíny – stará populácia a zdravotná starostlivosť.

LTC je REIT, ktorý sa už takmer 3 desaťročia zameriava na tieto dva sektory nehnuteľností. Niet pochýb o tom, že akonáhle sa dostaneme zo súčasného zmätku, v ktorom sa nachádzame, budú tieto dva sektory opäť na ceste rastu.

päťročný graf LTC Properties, uzdroj: GOOGLE

LTC má oporu v silnom dlhodobom trende, ktorý pretrvá. A jej 7%-ná dividenda z nej robí oveľa atraktívnejšiu možnosť, ako keby ste svoje peniaze vložili do banky.

PennantPark Floating Rate Capital (PFLT:NASDAQ)

Ďalšia alternatívna finančná spoločnosť PFLT poskytuje prvý záložný dlh spoločnostiam, predovšetkým na trhu v USA. Poskytuje tiež určité druhé záložné právo a zaujíma akciové pozície v niektorých spoločnostiach.

Jej priemerná veľkosť investície je 10,6 milióna dolárov a má celkové portfólio vo výške 1,1 miliardy dolárov. PFLT má v súčasnosti v portfóliu 104 spoločností, ktoré pôsobia v 43 odvetviach.

päťročný graf PennantPark Floating Rate Capital, zdroj. GOOGLE

Nedávno PFLT vytvorila spoločný podnik s investorom na svetových súkromných trhoch Pantheon, aby rozšírila svoje príležitosti na rast.

Akcie spoločnosti PFLT majú v súčasnosti vysokú dividendu a to až 14,5% a vzhľadom na svoje vedenie a kvalitné spoločnosti v jej portfóliu, by mali prekonať súčasnú pandémiu. To všetko zabezpečí, aby sa stala jednou z najlepších akcií s mesačnou dividendou, ktoré je možné teraz zvážiť.

Solar Senior Capital (SUNS:NASDAQ)

Možno si myslíte, že toto BDC sa zameriava na solárny priemysel, ale nie je to tak. Spolupracuje so spoločnosťami, ktoré hľadajú kapitál v rozmedzí 5 až 20 miliónov dolárov ako prvý záložný alebo druhý záložný veriteľ.

Jej klientmi sú všeobecne spoločnosti so sídlom v USA, ktoré sú necyklickými podnikmi. Takto je prehľad a transparentnosť ľahká. A necyklický model znamená, že SUNS nemusí kľučkovať naprieč priemyselnými odvetviami, aby udržala vyvážené portfólio, keď sektory rastú a klesajú.

päťročný graf Solar Senior Capital, zdroj: GOOGLE

Rovnako ako mnoho z týchto spoločností, ktoré financujú malé a stredné podniky, aj v súčasnosti platí, že súčasným rizikom je udržanie ekonomiky, kým sa neobnoví. Ak sa ekonomika zocelí, klienti spoločnosti SUNS budú splácať svoje pôžičky ťažko. A to bude pre SUNS ťažké.

Akcie spoločnosti SUNS však už toto riziko majú v sebe započítané, takže 9,5%-ná dividenda je veľmi atraktívna a je dobrým zdrojom príjmu.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár