6 z najlepších mesačných dividendových akcií na obohatenie vášho portfólia

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality

Prvá časť

Akcie, ktoré poskytujú mesačný príjem, nie sú také bežné. Mnoho energetických komanditných spoločností (master limited partnerships = MLP) boli mesačnými platiteľmi dividend, ale tieto dni skončili. A ani tí najlepší z nich nie sú práve teraz veľmi dobrým výberom. Preto je hľadanie najlepších akcií s mesačnou dividendou výzvou.

Niektoré akcie však stále poskytujú mesačný príjem, ktorý stojí za váš čas. Zvyčajne sa nachádzajú v podnikateľskom sektore, ako sú trusty na investovanie do nehnuteľností (REIT) alebo korporácie na rozvoj podnikania (BDC), ktoré sú štruktúrované pre výhodné daňové účely, takže investori sú priamymi vlastníkmi spoločnosti a zdieľajú svoje čisté zisky ako aj dividendy.

Aj keď ste investorom zameraným na rast, je dobré mať vo svojom portfóliu nejaké solídne akcie vyplácajúce dividendy mesačne, len aby ste diverzifikovali trhy, ako je ten, na ktorom sa práve nachádzame.

A mesačné dividendy fungujú dobre aj s typickejšími štvrťročnými dividendami, pretože hotovosť sa vypláca pravidelnejšie. Aj keď je každá platba 1/12 ročnej dividendy, nie 1/4 dividendy. Tu je teda šesť najlepších akcií, ktoré zodpovedajú daným faktorom:

  • Horizon Technology Finance Corp (NADSAQ: HRZN)
  • Armor Residential REIT (NYSE: ARR)
  • Gladstone Investment Corp (NASDAQ: GAIN)
  • LTC Properties (NYSE: LTC)
  • PennantPark Floating Rate Capital (NASDAQ: PFLT)
  • Solar Senior Capital (NASDAQ: SUNS)

Horizon Technology Finance Corp (HRZN:NASDAQ)

Alternatívne finančné spoločnosti sú na vzostupe od pádu trhu v roku 2008, čo brzdilo banky a zdecimovalo trhy s rizikovým kapitálom ako na Divokom západe.

To, čo vyrástlo, je viac odmeraný prístup k rizikovému kapitálu, ktorý sa zvyčajne nazýva „alt-financials“. Jedná sa o nebankových poskytovateľov pôžičiek, ktorí sprístupňujú kapitál spoločnostiam, pre ktoré je ťažké získať financovanie prostredníctvom tradičných poskytovateľov pôžičiek za výhodných podmienok.

päťročný graf Horizon Technology Finance Corp., zdroj. GOOGLE

HRZN sa zameriava na vývojové spoločnosti v oblasti biologických vied a technológií. Poskytne financovanie až do výšky 25 miliónov dolárov a to až na 2 roky a v rámci svojej platby môže tiež brať opčné listy alebo iné poplatky.

V súčasnosti má zhruba 10%-nú ročnú dividendu, ktorú vypláca mesačne. Akcie mali svoje vzostupy aj pády. Na jednej strane je v najhorúcejších odvetviach na trhu. Na druhej strane sú to malí hráči a riskujú zlyhanie v ťažkej ekonomike.

Ale HRZN má svoje aktíva diverzifikované a má dobrú povesť výberu správnych spoločností.

Armor Residential REIT (ARR:NYSE)

Keď si spomeniete na REIT, objavia sa myšlienky na spoločnosti, ktoré vlastnia pozemky alebo nehnuteľnosti, ktoré prenajímajú nájomníkom. Ale objavil sa ďalší typ REIT, ktorý sa zaoberá iba hypotékami a hypotekárnymi zárukami.

Portfólio spoločnosti ARR sa zameriava na hypotéky, ktoré uzatvárajú americké vládne agentúry, čo tiež odstraňuje veľké riziko z jej investičného portfólia. Ak je majiteľ domu v omeškaní, väčšinu tejto straty musí zaplatiť vládna agentúra, ktorá poskytuje hypotéku, nie ARR.

päťročný graf Armour Residential REIT, zdroj: GOOGLE

Tento podnik generuje veľa peňazí, čo znamená, že generuje vysoký dividendový výnos. Tento výnos sa teraz pohybuje okolo 12,7%.

Vzhľadom na to, že trh s nehnuteľnosťami by mal byť trendový niekoľko rokov, pričom úrokové sadzby by sa pohybovali na rekordne nízkych úrovniach, je ARR v dobrom priestore.

Gladstone Investment Corp (GAIN:NASDAQ)

Táto firma má v sebe množstvo fondov, z ktorých všetky vyplácajú mesačné dividendy. Je to private-equity fond, ktorý sa zameriava na spoločnosti s nižším priemerom na trhu. GAIN pomáha s kapitálom, prístupom na trhy a rozširovaním podnikania.

päťročný graf Gladstone Investment Corp., zdroj: GOOGLE

Všeobecne investuje až 30 miliónov dolárov do dlhov a vlastného imania do spoločnosti, ktorá má EBITDA od 3 do 20 miliónov dolárov. Zameriava sa na stabilné spoločnosti a je hrdá na rozvoj dlhodobých vzťahov so svojimi spoločnosťami.

Táto stabilita je pekným zaistením na rovnako nestabilnom trhu ako je tento. Keď sa po voľbách vyrieši ďalší ekonomický stimul, GAIN bude prosperovať. Do tej doby má akcia 10%-nú dividendu.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár