7 5G akcií na nákup v roku 2020 4/5 (1)

Akcie Americké akcie Technológie Telekomunikácie

Toto odvetvie sa dotklo nových maxím. Akcie ťažili z telekomunikačných spoločností, ktoré zavádzajú bezdrôtové 5G. Tento trend sa nielen že zahrieva, ale aj zrýchľuje. Spoločnosť AT&T (T:NYSE) ponúkne koncom tohto roka riešenie s pevným bezdrôtovým pripojením a umožní zákazníkom získať 5G internet doma. AT&T prehral so spoločnosťou Verizon (VZ:NYSE), ktorá sa oficiálne stala prvým hlavným americkým dopravcom ponúkajúcim 5G služby. Víťazstvo spoločnosti Verizon vytvára tlak na telekomunikačné spoločnosti, aby urýchlili svoje investície do zostavenia 5G, lebo im inak hrozí, že zaostanú.

Ciena Corporation

Akcie spoločnosti Ciena Corporation (CIEN:NYSE) sa v máji po zverejnení výsledkov za druhý štvrťrok odrazili z minima – 33 dolárov. Spoločnosť vykázala nárast výnosov o 18,5% na 865 miliónov dolárov. Upravený zisk na akciu spoločnosti CIEN bol 48 centov. Aj keď spoločnosť čelila tvrdším medziročným porovnaniam, investori ponúkajú túto akciu na ročné maximá nad 46 dolárov. V posledných niekoľkých štvrťrokoch spoločnosť zaznamenala mieru rastu o niekoľko bodov nad dlhodobým priemerom. Po tomto roku sa rast vráti k rozpätiu 6% – 8%. A rast EPS o 20% ročne je udržateľný.

V roku 2016 získala CIEN spoločnosť TeraXion za 32 miliónov dolárov a získala tak kontrolu nad vysokorýchlostnými fotonickými komponentmi, ktoré umožnili spoločnosti Ciena rozvinúť optické čipové sady. Tento krok tiež poskytol spoločnosti CIEN možnosti vykonávania okolo časti optických prvkov spoločnosti TeraXion a kremíkovej fotoniky spoločnosti.

ročný graf CIENA CORP., zdroj: GOOGLE

Zavedenie 5G malo pozitívny vplyv na akcie CIEN za posledný štvrťrok. Ciena je veľmi prepojená so svojimi zákazníkmi, najmä na úrovni optických projektov. Pri tejto úrovni zapojenia sa do najväčších spoločností prvého stupňa v Severnej Amerike očakávajte v dohľadnej budúcnosti veľmi dobré príjmy. 

Za predpokladu primeraného päťročného zloženého ročného tempa rastu 7,1%, akcie CIEN majú pozitívny vývoj – nad 10%.

Cisco Systems

Krátkodobý rast akcií spoločnosti Cisco Systems (CSCO:NASDAQ) sa stane najväčšou systémovou bezpečnou platformou doménových mien, aj keď je dátové centrum ďalším zdrojom základného rastu. Spoločnosť Cisco má okolo 35 dátových centier, ktoré rastú mesačne, pretože spoločnosť rozširuje cloud. Na svojej platforme má 100 miliónov denných používateľov, avšak spoločnosť sa chce v budúcnosti stať väčším hráčom v 5G.

9. júla spoločnosť Cisco oznámila, že kúpi výrobcu optických komponentov Acacia Communications (ACIA:NASDAQ)za 2,84 miliárd dolárov. Dodávateľ telekomunikačných zariadení tým rozšíri svoj trh v priestore 5G. A pretože poskytovatelia služieb uvedú upgrade na 5G, CSCO bude musieť tiež upgradovať svoje optické komponenty. Keďže sa globálny internetový prenos do roku 2022 strojnásobí, spoločnosť Cisco bude mať spôsob, ako predať hardvér, ktorý zákazníci potrebujú na podporu pohybu údajov.

ročný graf CISCO, zdroj: GOOGLE

Akvizícia spoločnosti – Acacia, poskytuje spoločnosti Cisco potrebné odborné znalosti v oblasti presunu údajov o diaľkových a podmorských trasách a tiež trasách metra. Predtým optické portfólio spoločnosti pokrývalo iba pripojenia dátového centra s krátkym dosahom.

Integrácia spoločnosti Acacia v budúcnosti posilní jej pozíciu v kategórii 5G. Acacia už vyrába veľa optických prepojovacích modulov v zariadeniach spoločnosti Cisco. V budúcnosti sa však dopyt po vysokorýchlostnom prepojení rýchlo zvýši.

Nokia

Spoločnosť Nokia (NOK:NYSE) vykázala hospodárske výsledky za druhý štvrťrok, ktoré prekonali odhady konsenzu. Spoločnosť ťažila z nových víťazstiev v dohodách o 5G. Vďaka zlepšeniu konkurencieschopnosti výrobkov má spoločnosť pôsobivých 50 komercionálnych 5G dohôd.

Nokia má dobrú pozíciu na to, aby sa v budúcnosti stala hráčom 5G. Okrem toho, že Nokia predáva 5G rádio zákazníkom, predáva aj iné produkty. Nielen to, ale NOK buduje aj svoje podnikanie v oblasti 5G, konverziou všetkých svojich zákazníkov 4G LTE – má viac ako 300 komerčných zákazníkov 4G, ktorí potrebujú pomoc s prechodom na 5G v priebehu nasledujúcich 10 – 20 rokov.

ročný graf NOKIA, zdroj: GOOGLE

Pri pomere ceny a zisku – 13, Nokia nebude ocenená ako silný 5G hráč. Trhy robia chybu, keď ignorujú silné vyhliadky tejto spoločnosti.

Pretože mnoho krajín sa rýchlo presúva s nasadením 5G, manažment môže zvýšiť jeho usmernenie. Teraz operátori očakávajú, že nasadenie 5G na 75% svojich zákazníkov bude trvať štyri alebo päť rokov od počiatočného zavedenia. To naznačuje, že zrýchlenie rastu 5G spoločnosti Nokia je stále v ranom štádiu.

NXP Semiconductors

Spoločnosť NXP Semiconductors (NXPI:NASDAQ) sa za posledných niekoľko rokov zamerala na automobilový a 5G trh. Silné nasadenie 5G v posledných niekoľkých štvrťrokoch zaisťuje pozíciu spoločnosti na trhu. Jej druhý štvrťrok, zverejnený 30. júla, dosiahol odhady konsenzu. Je to čiastočne kvôli prospechu veľkého mobilného zákazníka, ale vyššie príjmy od zákazníka tiež viedli k nižšiemu nasadeniu v treťom kvartáli. S cieľom prispôsobiť sa, NXPI znížila svoje ciele ohľadom príjmov za tretí kvartál na 2,21 miliárd dolárov – 2,27 miliárd dolárov. To je menej ako odhadovaný príjem – 2,35 miliárd dolárov.

Akcie NXPI klesli až na úroveň 96,11 dolárov, aj keď boli už na hranici 100 dolárov.. Pokiaľ ide o perspektívu 5G, manažment ráta so vzostupom, ale ráta aj s potenciálnym krátkodobým spomalením v priemysle. Ak sa očakávania investorov znížia, investori majú šancu nakúpiť akcie NXPI pri 15-násobnom P/E a 11,3-krát forwardovom P/E.

ročmný graf NXP SEMICONDUCTORS, zdroj: GOOGLE

V súčasnosti NXP Semiconductors ťaží z nárastu nasadenia viacerých multi-inputov a multi-outputov (MIMO), kde zákazníci rozširujú svoje kapacity spojené s nainštalovanou infraštruktúrou. V budúcnosti sa zákazníci presunú ku rozmiestneniu 5G. Odtiaľto môžu túto kapacitu rozšíriť pomocou softvérových nasadení. Takže MIMO v krátkom čase nepriamo zvyšuje príjmy. 

T-Mobile

V oblasti telekomunikačných nosičov sa stáva spoločnosť T-Mobile (TMUS:NASDAQ) väčším a odvážnejším rivalom prostredníctvom akvizície Sprint (NASDAQ: S). Možnosti zlúčenia sa zlepšili po tom, čo ministerstvo spravodlivosti USA a FCC dali firmám povolenie na uzavretie dohody. Najskôr však musí Sprint odpredať svoje predplatené služby a predať aj licenciu na frekvenciu 800 MHz.

Zatiaľ čo spoločnosť T-Mobile očakáva, že z dohody prinesie synergiu vo výške 43 miliárd dolárov, zefektívnenie zlúčenia 5G bude pre investorov najviac zaujímavé. Pri pohľade do budúcnosti sa spoločnosť T-Mobile zaviazala pokryť 97% americkej populácie 5G za tri roky. Za šesť rokov dostane 99% populácie pokrytie 5G. Táto časová os je možná, aj keď je agresívna.

ročný graf T-MOBILE, zdroj: GOOGLE

V súčasnosti T-Mobile implementuje vlnové spektrum 600 MHz, pričom prvý z nich sa stane základom jeho celoštátnej siete 5G. Keď budú k dispozícii 5G smartfóny, spoločnosť uvedie koncom tohto roka 5G na 600 MHz.

Rast spoločnosti T-Mobile prinesie aj širokopásmové podnikanie. Cieľom je dosiahnuť do roku 2024 9,5 milióna domácich predplatiteľov širokopásmového pripojenia. Toto dopĺňa nákladovú synergiu: 4 miliardy dolárov pochádzajú z divízie siete, 1 miliarda dolárov z predaja, služieb a marketingu a 1 miliarda dolárov z back office. Pri neustálom raste zákazníkov a vyššej efektívnosti nie je divu, že akcie spoločnosti TMUS sú v roku 2019 na vzostupe.

Verizon

Verizon (VZ:NYSE) ktorého akcie ponúkajú dividendu s výnosom 4,1%, je ďalšou 5G akciou na nákup do budúcnosti. VZ predpokladá, že do konca roka bude mať pokrytie 5G v 30 mestách.

Kapitálové výdavky spoločnosti Verizon podporia vybudovanie jej 5G ultra-širokopásmovej siete. Za celý rok 2019 sa kapitálové výdavky pohybujú v rozmedzí od 17 miliárd do 18 miliárd dolárov. Pôsobivejšia je rýchlosť, ktorú teraz ponúka 5G Mobility VZ. Ponúka rýchlosti, ktoré sú výrazne rýchlejšie ako 4G, čo povzbudzuje zákazníkov k upgrade-u.

ročný graf VERIZON, zdroj: GOOGLE

Priemerný cenový cieľ analytikov pre akcie VZ je iba o 2 doláre vyšší ako aktuálna cena akcií. Napriek konzervatívnym očakávaniam, ktoré majú analytici voči spoločnosti Verizon, bude rok 2020 dôležitým rokom pre rast 5G. 5G Home sa bude naďalej rozširovať. Keď spoločnosť uvedie na trh zariadenie 5G Home customer premise (CP), v roku 2021 bude mať pozitívny príspevok k výnosom.

Intel Corporation

Spoločnosť Intel Corporation (INTC:NASDAQ) rozširuje svoje podnikanie aj na čipy procesorových jednotiek PC. Verí, že jej sieťová infraštruktúra bude mať úžitok z pozitívnej budúcnosti 5G, takže investuje do sietí. Toto podnikanie už od roku 2014 vzrástlo o 40%, z minuloročných výnosov z vyše 1 miliardy dolárov na vyše 4 miliardy dolárov. Akcie sa oceňujú približne 10,8-násobkom zisku.

Globálne zavádzanie 5G zvyšuje dopyt po „sieťovom zakalení“. Spoločnosť Intel má príležitosti v základnej sieti. A systém 10nm Snow Ridge založený na čipovej technológii bude na začiatku budúceho roka poháňať základňové stanice 5G. Tento spôsob už zabezpečil dvoch veľkých výrobcov telekomunikačných zariadení. Do roku 2022 spoločnosť Intel predpovedá 40%-ný podiel na trhu.

ročný graf INTEL CORP., zdroj: GOOGLE

Počas druhého štvrťroku sa spoločnosť Intel rozhodla opustiť obchod s 5G smartfónmi. Jednotku predala spoločnosti Apple (NASDAQ: AAPL). Toto je kritický zlom pre spoločnosť Intel, pretože čipový gigant môže namiesto toho obrátiť svoju pozornosť na sieť 5G.

V blízkej budúcnosti bude rast v oblasti cloud computingu pomalý. Neskôr v tomto roku a v roku 2020 spoločnosť Intel očakáva, že jej cloudové podnikanie bude rásť rýchlejšie. Hrubá marža mierne klesne a v roku 2021 klesne na 57%, uvádza INTC. A zatiaľ čo očakávanú hrubú maržu v 60%-nom rozsahu budúci rok bude poháňať obnovenie čipu 10 nm, zvýšenie 5G pomôže jej sieťovému obchodu.

Zdroj: investorplace

Ohodnoť článok

Pridaj komentár