7 akcií hotelov na kúpu pred začiatkom dovolenky

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Verejné služby

Druhá časť

Po neoficiálnom začiatku leta po Memorial Day budú prázdniny v roku 2020 úplne iné. USA je len v počiatočných fázach opätovného „otvorenia“, takže väčšina spotrebiteľov obmedzí cestovanie. Prečo by mali investori do hotelových akcií staviť na to, že ľudia budú najbližšie mesiace plánovať dovolenku?

Ak sú národné parky letnými rekreačnými strediskami, trhy už možno zaplatili príliš veľa za hotelové akcie. Napriek pravidelnej rally sú akcie súvisiace s dovolenkami v odvetví leteckých spoločností a výletných lodí vyššie. Výsledkom je, že investori by mohli v najbližších týždňoch staviť na opätovné spúšťanie dovoleniek.

Vláda navyše pomaly umožňuje a dokonca povzbudzuje cestovanie medzi štátmi. To podporí pokračujúcu rally v nasledujúcich siedmich hotelových akciách:

  • Marriott International (NASDAQ: MAR)
  • Hilton Worldwide (NYSE: HLT)
  • Wynn Resources (NASDAQ: WYNN)
  • MGM Resorts International (NYSE: MGM)
  • Hyatt Hotels (NYSE: H)
  • Royal Caribbean Cruises (NYSE: RCL)
  • InterContinental Hotels (NYSE: IHG)

MGM Resorts (MGM:NYSE)

päťročný graf MGM Resorts, zdroj: GOOGLE

Výkonný riaditeľ MGM Resorts Bill Hornbuckle povedal, že: „Sú tí, ktorí prídu okamžite, bez ohľadu na zdravotné problémy. Musíme si uvedomiť, že je to bezpečné a stále je to zábavné, povzbudzujúce a pútavé prostredie.“ To je také typické pre každého optimistického riaditeľa. Investori by sa preto mali v nasledujúcich týždňoch pozrieť na dovolenkové čísla v Las Vegas. Ak sa počet návštevníkov odrazí lepšie, ako sa predpokladalo, akcie MGM budú pokračovať v rastúcom trende, ktorý sa začal v polovici marca.

V prvom štvrťroku MGM vykázala stratu EPS 45 centov. Výnosy klesli o 29,2% na 2,25 miliardy dolárov. Taktiež znížila svoju dividendu. To umožní spoločnosti zachovať si svoj cash flow a investovať späť do podnikania. CFO Corey Sanders povedal, že spoločnosť stratila cez 270 miliónov dolárov mesačne. Zmenená a doplnená zmluva o úvere a zvýšenie dlhu zatiaľ zvýšia likviditu spoločnosti. A keď sa znovu otvoria jej strediská, MGM spomalí svoje krátkodobé straty.

Priemerný cenový cieľ akcií MGM je 16,75 dolárov. Naopak, na základe jej budúceho cash flow, hodnota akcie je takmer 27 dolárov.

Hyatt Hotels (H:NYSE)

päťročný graf Hyatt Hotels, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť Hyatt v prvom štvrťroku vykázala medziročný pokles RevPAR o 28,1%. Pre hotely v USA to bolo 24,5%. Generálny riaditeľ Mark Hoplamazian zaznamenal ťažké prevádzkové podmienky v tomto období a uviedol, že má dostatok likvidity na najmenej 30 mesiacov prevádzky.

Pokiaľ ide o budúcnosť, senior viceprezident Brad O’Bryan povedal: „Pravdepodobne budete na začiatku pozorovať silnejší dopyt po letoviskách a dovolenkových destináciách. Veríme, že prechodné obchodné cesty budú nasledovať po tom, ako podniky zvýšia svoje aktivity.“  S obmedzeniami služobných ciest sa spoločnosť Hyatt bude v lete spoliehať na dopyt po dovolenke.

Investori musia hľadať vedúce ukazovatele, ktoré budú nasledovať pri silnejších rezerváciách v spoločnosti Hyatt. Generálny riaditeľ povedal: „Budeme sa musieť pozrieť, ako niektoré zmeny vo výhľadoch, ktoré v súčasnosti zakazujú alebo znižujú cestovanie, keď sa začnú vydávať, ako bude vývoj vyzerať. Veľa z toho bude závisieť od toho, ako sa ľudia dostanú do lietadiel.“

Stock Rover poznamenáva, že akcia H má 13,5% od dna. Medvedia stávka proti hotelovým akciám, ako je Hyatt, sa mohla vyplatiť, kým spoločnosť nehlási vyššiu mieru obsadenosti, ktorá by sa mohla začať začiatkom leta.

Royal Caribbean Cruises (RCL:NYSE)

päťročný graf Royal Caribbean Cruises, zdroj: GOOGLE

Royal Caribbean nie je technicky akciou hotelov, ale jej výletné lode majú k dispozícii veľa izieb. V prvom štvrťroku spoločnosť vykázala stratu EPS podľa GAAP vo výške 6,91 dolárov, pretože tržby medziročne poklesli o 16,8% na 2,03 miliardy dolárov.

Spoločnosť čelila zhoršujúcemu sa počtu rezervácií od polovice februára. Do polovice marca to kleslo na najnižšiu úroveň. CFO Jason Liberty uviedol, že „zatiaľ čo rezervácie zostávajú potláčané, sú teraz lepšie ako v polovici apríla, čo bolo vyvolané zlepšenými trendmi predaja za štvrtý štvrťrok 2020 a 2021.“

Akcie RCL sa zlepšia, ak budú pribúdať aj rezervácie. Spoločnosť nie je v nadchádzajúcich mesiacoch imúnna voči zvyšovaniu rizika ďalšieho prepuknutia choroby Covid-19. Zákazníci si však môžu rezervovať výlety bez obáv zo straty peňazí. Royal poskytuje veľkú flexibilitu pri opakovanej rezervácii a zrušenie v prípade, že dôjde k zmene bezpečnostných okolností.

Regulačné orgány v oblasti zdravia môžu posunúť povolené dátumy odchodu, čo by zvýšilo riziká pre investorov z Karibiku. Má dlhodobý dlh 12,27 miliárd dolárov. Spoločnosť pridala dlh vo výške 4 miliárd dolárov, aby zvýšila svoju likviditu a zároveň znížila splatnosť dlhov o 400 miliónov dolárov do konca roku 2020. Ak teda Centers for Disease Control umožní spoločnosti Royal obnoviť niektoré plavby v najbližších mesiacoch, spoločnosť vygeneruje tak veľa potrebný peňažný tok.

InterContinental Hotels (IHG:NYSE)

päťročný graf InterContinental Hotels, zdroj: GOOGLE

Negatívny sentiment dosiahol vrchol akcií spoločnosti InterContinental Hotels 20. marca. Spoločnosť zverejnila v prvom štvrťroku dopyt po hoteloch na najnižšej úrovni, akú kedy zaznamenala. RevPAR poklesol v januári a februári, čo prinútilo spoločnosť odložiť dividendové výplaty a znížiť náklady o 150 miliónov dolárov.

Uzamknutie, ktoré sa začalo v Európe a ktoré nasledovalo v USA, ponúka nádej pre akcie IHG. Keď spoločnosť rozširuje svoj program očisty, po ktorom nasleduje 1. júna intenzívnejšie úsilie, dovolenkári budú mať väčšiu dôveru v pobyt v InterContinental.

IHG v roku 2015 spolupracovala so spoločnosťami Ecolab a Diversey s cieľom získať hygienické a upratovacie služby. Spoločnosť oznámila, že „… budú praktizovať sociálne dištancovanie, zabezpečujú školenie a certifikáciu zamestnancov, poskytujú dezinfekčné prostriedky a utierky na ruky, zvyšujú bezkontaktné interakcie, poskytujú ďalšie hĺbkové čistenie povrchov s vysokým dotykom a poskytujú nové štandardy pre stravovacie a nápojové služby.“

Investori do hotelových akcií môžu v aktuálnom štvrťroku čeliť prudkému poklesu peňažných tokov, pretože rezervácie v USA a Európe klesajú. Ale ako sa cestovné obmedzenia začnú zmierňovať, IHG bude mať lepšiu predstavu o sadzbách za rezerváciu v nasledujúcich mesiacoch. Môže vyrovnať prevádzkové náklady v súlade so zákazníkmi vracajúcimi sa do svojich hotelov.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár