7 akcií hotelov na kúpu pred začiatkom dovolenky

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Verejné služby

Prvá časť

Po neoficiálnom začiatku leta po Memorial Day budú prázdniny v roku 2020 úplne iné. USA je len v počiatočných fázach opätovného „otvorenia“, takže väčšina spotrebiteľov obmedzí cestovanie. Prečo by mali investori do hotelových akcií staviť na to, že ľudia budú najbližšie mesiace plánovať dovolenku?

Ak sú národné parky letnými rekreačnými strediskami, trhy už možno zaplatili príliš veľa za hotelové akcie. Napriek pravidelnej rally sú akcie súvisiace s dovolenkami v odvetví leteckých spoločností a výletných lodí vyššie. Výsledkom je, že investori by mohli v najbližších týždňoch staviť na opätovné spúšťanie dovoleniek.

Vláda navyše pomaly umožňuje a dokonca povzbudzuje cestovanie medzi štátmi. To podporí pokračujúcu rally v nasledujúcich siedmich hotelových akciách:

  • Marriott International (NASDAQ: MAR)
  • Hilton Worldwide (NYSE: HLT)
  • Wynn Resources (NASDAQ: WYNN)
  • MGM Resorts International (NYSE: MGM)
  • Hyatt Hotels (NYSE: H)
  • Royal Caribbean Cruises (NYSE: RCL)
  • InterContinental Hotels (NYSE: IHG)

Marriott International (MAR:NASDAQ)

päťročný graf Marriott International, zdroj: GOOGLE

V prvom štvrťroku Marriott vykázala zisk 26 centov za akciu, z minuloročných 1,41 dolárov na akciu. Spoločnosť zahrnula aj 45 centový poplatok za zníženie hodnoty a neodbytné pohľadávky. Ďalších 42 centov vyžadoval podiel na záručných rezervách. Štvrťročný výplach naznačuje, že zisky sa odtiaľto môžu odraziť.

V poslednom štvrťroku Marriott začala so silným tempom. Príjmy za dostupnú izbu (RevPAR) však klesli na celom svete o 90%. Stabilizácia RevPAR v apríli naznačuje, že jej podniky vo Veľkej Číne sa budú zotavovať ako prvé. Obsadenosť bude v Severnej Amerike napredovať pomaly, ale vytrvalo. V Európe, kde Marriott zavrela tri štvrtiny svojich hotelov, by malo opätovné otvorenie podnikov pomôcť jej príjmom.

Generálny riaditeľ Arne Sorenson povedal, že keď sa pláže otvoria začiatkom mája, „očakáva sa, že napríklad Ritz-Carlton Bacara v Santa Barbare a naše hotely v Hilton Head v Južnej Karolíne dosiahnu približne 50%-né obsadenia na základe rezervácií v rezervačnej knihe.“

17 analytikov hodnotiacich akcie MAR má priemernú cieľovú cenu 91,40 dolárov. A naopak, s 8%-nou diskontnou sadzbou a terminálovým výnosom 7,1-násobku v 5-ročnom modeli ukončenia výnosu z cash flow, má Marriott hodnotu asi 95 dolárov za akciu.

Hilton Worldwide (HLT:NYSE)

päťročný graf Hilton Worldwide, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť Hilton Worldwide vykázala zisk na akciu podľa GAAP 74 centov. Tržby medziročne klesli o 12,7% na 41,92 miliárd. RevPAR klesol v prvom štvrťroku o 22% – na 24%.

Hilton kúpila späť 2,6 milióna akcií za priemernú cenu 107,26 dolárov. Žiaľ, 26. marca, keď sa akcie obchodovali za takmer polovicu tejto ceny, pozastavili vyplácanie dividend. Napriek zlému načasovaniu sa podnikanie začína zlepšovať, čo viedlo k opätovnému otvoreniu všetkých 150 hotelov, ktoré boli predtým v Číne zatvorené. Kým sa začne oživenie v hotelových akciách v nasledujúcich mesiacoch spolu so zvýšeným počtom dovoleniek, úplné zotavenie môže trvať niekoľko rokov.

Chris Nassetta, generálny riaditeľ spoločnosti Hilton, povedal: „Myslím si, že ešte lepší argument je, že ľudia budú chcieť ľudí vidieť viac ako kedykoľvek predtým.“ Ak hotelový reťazec pridá potrebné preventívne opatrenia, ako je dodatočné čistenie a používanie masiek, ľudia sa cítia bezpečnejšie a je pravdepodobnejšie, že si rezervujú hotelovú izbu v hoteli Hilton.

Na Wall Street je priemerný cenový cieľ takmer 78 dolárov. Naopak, akcie majú reálnu hodnotu pod 55 dolárov z dôvodu nepriaznivého P/E a P/S. Napriek tomu HLT má skóre kvality 82/100. Ak sa zvýši záujem spotrebiteľov o dovolenku, Hilton je jednou z prvých hotelových spoločností, ktorá z toho bude mať úžitok.

Wynn Resources (WYNN:NASDAQ)

päťročný graf Wynn Resources, zdroj: GOOGLE

Plánované opätovné otvorenie herného priemyslu v Nevade pomôže spoločnosti Wynn Resources a ďalším akciám hotelov. Spoločnosť potrebuje znovu otvoriť kasína potom, čo v 1. štvrťroku 2020 zaznamenala pokles výnosov o 42,3% na 953,7 milióna dolárov. Aj keď pozastavila svoju štvrťročnú dividendu, úspory pomôžu vyrovnať predčasné straty v budúcnosti.

Keď sa kasína v Las Vegas znovu otvoria, Wynn nebude mať okamžitý úžitok. Návštevníci nebudú hrať a. Skutočné a komplexnejšie opätovné otvorenie kasín si bude vyžadovať pravidelnú kontrolu zákazníkov a zamestnancov. Znížením šancí na šírenie systému Covid-19 sa ľudia budú menej báť navštíviť tieto priestory.

Generálny riaditeľ Matt Maddox uviedol, že: „Keď by každý zamestnanec a zákazník chcel test s výterom, môžete ho mať, máme ho na mieste. Máme tri rôzne testy protilátok, ktoré práve prechádzajú schválením EUA, a jeden, ktorý už má, na ktorom pracujeme – a bude tiež k dispozícii. “

Na začiatku opätovného otvorenia by investori nemali očakávať výrazný nárast hospodárskej činnosti. Wynn zatiaľ neotvára toľko miest. Pokiaľ však viac miest znovu začne podnikať, nárast rezervácií sa uskutoční primeraným tempom.

Priemerný cenový cieľ akcií WYNN je 95,40 dolárov. Naopak, investori môžu priradiť násobok nízkeho príjmu a prísť s reálnou hodnotou približne 76 dolárov za akciu.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár