7 akcií na nákup, aby ste čo najviac využili stimuly

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Priemysel Spotrebiteľský sektor Technológie

Druhá časť

Širšie trhy rástli, čiastočne kvôli pravdepodobnosti ďalšieho balíka fiškálnych stimulov v USA. Pre veľký počet Američanov by mohla byť výška stimulu od štátu v hodnote 1 400 dolárov. Takže tí, ktorí sú schopní pridať tieto peniaze do svojich dlhodobých portfólií, už skúmajú akcie na nákup. Dnešný článok ako taký predstavuje sedem akcií na nákup, aby ste čo najviac využili tieto stimuly.

Posledný výskum, ktorý uskutočnili David Chambers, Elroy Dimson a Charikleia Kaffe z Cambridgeskej univerzity, zdôrazňuje nasledujúce:

„V každej krajine, v ktorej existuje nepretržitý časový rad údajov o cenách a dividendách, bežné akcie priniesli značný dlhodobý skutočný výnos a ukázali sa ako najvýkonnejšia trieda aktív za posledných 120 rokov.“

Inými slovami, investorom typu buy-and-hold je pravdepodobné, že budú mať úžitok z investovania svojich úspor do akcií. Preto pre tých, ktorí si to môžu dovoliť, môže byť investícia stimulu skvelým spôsobom, ako ju využiť.

Zaujíma vás, ktoré akcie by ste si mali kúpiť z dlhodobého hľadiska? V prvom rade, podniky so silnými opakujúcimi sa príjmami sú väčšinou dobré investície. Spoločnosti, ktoré môžu inovovať a riešiť medzery na trhu, by navyše mali byť “na radare” každého investora. Nakoniec je vždy na mieste pozrieť sa na minulých víťazov a zvážiť kúpu ich dipov.

Všetko základné už bolo povedané, tu je sedem akcií, ktoré je vhodné kúpiť v ďalšom kole stimulov:

  • ARK Innovation ETF (NYSEARCA: ARKK)
  • AT&T (NYSE: T)
  • Bank of America (NYSE: BAC)
  • Facebook (NASDAQ: FB)
  • Starbucks (NASDAQ: SBUX)
  • Qualcomm (NASDAQ: QCOM)
  • VanEck Vectors Gold Miners ETF (NYSEARCA: GDX)

*stimuly = občania v usa dostali od vlády usa finančný stimul vo výške 1 400 dolárov na občana, ako “pomoc v pandémii”  

päťročný graf Facebook, zdroj: GOOGLE

Facebook (FB:NASDAQ)

Rozsah 52 týždňov: 137,10 dolárov – 304,67 dolárov
Zmena ceny za rok: navýšenie 28,35%
Dividendový výnos: N / A

Facebook so sídlom v Kalifornii je známy a úspešný gigant v oblasti sociálnych médií, ktorý má platformy ako Instagram, Messenger, WhatsApp a Oculus – a rovnako aj jeho menovec Facebook – všetko pod jednou strechou.

FB oznámila svoje finančné výsledky za štvrtý kvartál 27. januára. Príjmy dosiahli 28,07 miliárd dolárov. Čistý príjem zaznamenal oproti predchádzajúcemu roku nárast o 52,7% a dosiahol 11,21 miliárd dolárov. Zriedený EPS vzrástol z 2,56 dolárov v 4. štvrťroku 2019 na 3,88 dolárov v roku 2020. Napokon voľný hotovostný tok medziročne vzrástol o 90,5%, čím vyskočil zo 4,84 milióna na 9,22 milióna dolárov. Finančný riaditeľ David Wehner v správe uviedol:

„Očakávame, že medziročné tempá rastu celkových výnosov zostanú stabilné alebo sa mierne zrýchlia postupne v prvom a druhom štvrťroku 2021. V druhej polovici roka prekonáme obdobia čoraz silnejšieho rastu, ktorý bude významne tlačiť na medziročné tempo rastu […] Existuje tiež pretrvávajúca neistota okolo životaschopnosti transatlantických prenosov údajov vo svetle nedávneho vývoja európskych právnych predpisov […] pozorne sledujeme potenciálny dopad […] “

V súčasnosti sú forwardové pomery cien a výnosov spoločnosti FB 24,34 a 7,16. Treba si však uvedomiť jednu dôležitú vec, že ​​reklamný obchodný model Facebooku sa spolieha na rozsiahly zber údajov. Ako Wehner vo svojom vyhlásení spomenul, v súvislosti s touto reklamou narastajú obavy z možných problémov v oblasti ochrany súkromia a právnych predpisov. A to nielen v štátoch, ale aj v zámorí.

Z tohto dôvodu môže byť ľahké prehliadnuť silné finančné výsledky a potenciál zárobkov spoločnosti. Veríme však, že rok 2021 bude pre akcionárov FB ďalším rokom dvojciferného rastu. Preto zvážte investíciu do akcií FB. 

Dividendový výnos: 1,71%

päťročný graf Starbucks, zdroj: GOOGLE

Starbucks (SBUX:NASDAQ)

Rozsah 52 týždňov: 50,02 dolárov – 107,75 dolárov
Zmena ceny za rok: navýšenie 18,83%
Dividendový výnos: 1,71%

Známy maloobchod so špecialitami v káve – Starbucks – je už dlho miláčikom Wall Street. Spoločnosť SBUX poskytuje zákazníkom svoje pobočky vlastnené a licencované spoločnosťou v USA a na celom svete.

Podľa metrík spoločnosti Starbucks z prvého kvartálu 2021 boli čisté príjmy 6,7 miliárd dolárov, čo je medziročný pokles o 5%. Vedenie ukázalo prstom najmä na pandémiu. Jej spodná hranica navyše dosiahla 622,2 milióna dolárov, čo je pokles o 29,8% oproti predchádzajúcemu roku. Non-GAAP zisk na akciu klesol zo 79 centov na 61 centov. Napokon, hotovosť a ekvivalenty spoločnosti boli 5,02 miliárd dolárov.

Generálny riaditeľ Kevin Johnson vo svojej správe poznamenal, že to v novom roku začína pre spoločnosť vyzerať pozitívne. Johnson uviedol: „Investície do našich partnerov, inovácie v oblasti nápojov a digitálne vzťahy so zákazníkmi naďalej podporovali naše zotavenie a stavajú spoločnosť Starbucks k dlhodobému udržateľnému rastu.“

Pomery forwardových cien a výnosov akcií SBUX sú na úrovni 37 a 4,35. Celkovo možno povedať, že spoločnosť Starbucks je uznávaná pre svoj inovatívny prístup v danom odvetví. V priebehu rokov predstavila nové kávové nápoje a ďalšie jedlá a nápoje, ktoré povzbudili zákazníkov, aby utrácali viac v obchodoch. Očakáva sa, že tento trend bude pokračovať aj v nasledujúcich štvrťrokoch, pretože SBUX vidí návrat v mobilite.

Dividendový výnos: 2%

päťročný graf Qualcomm, zdroj: GOOGLE

Qualcomm (QCOM:NASDAQ)

Rozsah 52 týždňov: 58 dolárov – 167,94 dolárov
Zmena ceny za rok: navýšenie 64,47%
Dividendový výnos: 2%

Polovodičový titán Qualcomm zažil skvelý rok 2020. Je to nesporný líder na trhu bezdrôtových telefónov. Wall Street si tohto inovátora veľmi váži. Posledné výsledky ziskov však vytvárajú tlak na akcie QCOM. To by mohlo byť skvelým vstupným bodom pre investorov, ktorí tam chcú investovať svoje stimuly.

Spoločnosť Qualcomm nedávno oznámila finančné výsledky za 1. štvrťrok, čo ukazuje, že jej príjmy mimo GAAP sa medziročne zvýšili o viac ako 62% na 8,23 miliárd dolárov. Hospodársky výsledok sa tiež viac ako zdvojnásobil a dosiahol 2,5 miliardy dolárov. Zriedený EPS – čo bolo rok predtým 80 centov – vyskočil na 2,12 dolárov. Hotovosť a ekvivalenty nakoniec dosiahli takmer 7,08 miliárd dolárov. Výkonný riaditeľ Steve Mollenkopf k výsledkom poznamenal toto:

„Poskytli sme výnimočný štvrťrok, ktorý sa medziročne viac ako zdvojnásobil z dôvodu silného dopytu po sieťach 5G a rastu v oblasti front-endov RF, automobilového priemyslu a internetu vecí, čo prinieslo rekordné zisky v našom podnikaní s čipmi.“

Pokiaľ ide o výhľad, Qualcomm očakáva, že v 2. štvrťroku 2021 vygeneruje výnosy niekde medzi 7,2 a 8 miliardami dolárov. Okrem toho vedenie poskytlo usmernenie EPS, ktoré nie je GAAP, v rozpätí 1,55 až 1,75 dolárov.

A nakoniec, pokiaľ ide o hodnotu, forwardové pomery ceny a výnosu akcií QCOM sú 20,14 a 5,4. Nedávny pokles ceny mohol byť dobrou príležitosťou na nákup akcií čipového giganta.

Dividendový výnos: 0,59

päťročný graf VanEck Vectors Gold Miners ETF, zdroj: GOOGLE

VanEck vektory Gold Miners ETF (GDX:NYSEARCA)

Rozsah 52 týždňov: 16,18 dolárov – 45,78 dolárov
Zmena ceny za rok: navýšenie 21,09%
Dividendový výnos: 0,53%
Pomer výdavkov: 0,53%

Posledné meno na tomto zozname akcií, ktoré si môžete kúpiť z vašich stimulov, je VanEck Vectors Gold Miners ETF, fond, ktorý investuje do ťažiteľov zlata. Akcie fondu GDX – čo predstavuje podiely v 52 rôznych akciách – sledujú výnosy NYSE Arca Gold Miners Index. Fond začal obchodovať v máji 2006 a jeho čisté aktíva dosahujú v súčasnosti 15,1 miliárd dolárov. Ak sa pozrieme na jeho váhy v jednotlivých krajinách, čisté aktíva tohto ETF sa rozprestierajú v Kanade (44,41%), USA (17,39%) a Austrálii (14,57%).

Prvých desať podielov spoločnosti GDX tvorí takmer 60% fondu. Medzi popredné mená patria Newmont (NYSE: NEM), Barrick Gold (NYSE: GOLD) a Franco-Nevada (NYSE: FNV).

Po silnom roku 2020 sa tento rok začal pre ťažiarov zlata miernym útlmom. GDX medziročne pokleslo o viac ako 4,5%. Ak však máte záujem o zlato, tento ETF by mohol byť vaším najlepším spôsobom investovania. Analytici očakávajú, že sa produkcia zlata – ktorá za posledných 12 mesiacov utrpela – v nasledujúcich štvrťrokoch oživí. Ak je toto zvýšenie produkcie sprevádzané zvýšením ceny zlata, potom by baníci naďalej vytvárali hodnotu pre akcionárov. 

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár