7 akcií predávaných so zľavou

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Priemysel Služby Technológie Telekomunikácie

Druhá časť

V dnešnej dobe nie je veľmi populárne zamerať sa na podhodnotené akcie – teda na prístup založený na takzvanom hodnotovom investovaní. Namiesto toho je záujem založený väčšinou na obrátkach??? Ine slovo.

Takýto prístup je z väčšej časti jednoducho…šialený! Fenomén investorov Redditu zobral Wall Street útokom – a dokonca ohrozil stabilitu hedžových fondov za miliardy dolárov.

Títo investori sa zamerali na akcie so silným “shortom”. Výsledkom je obrovský nárast ceny spoločností ako GameStop (NYSE: GME), AMC Entertainment Holdings (NYSE: AMC), Koss (NASDAQ: KOSS) a BlackBerry (NYSE: BB).

Ale kedykoľvek dôjde k tejto úrovni špekulácií, je pravdepodobné, že trhy dosiahnu vrchol. A ak to tak je tentoraz, možno sa budú chcieť investori pozrieť na niečo hodnotnejšie.

Takže, ktoré vyzerajú práve teraz zaujímavo? Pozrime sa teda na týchto sedem známych mien:

  • IBM (NYSE: IBM)
  • Morgan Stanley (NYSE: MS)
  • Oracle (NYSE: ORCL)
  • Ameriprise Financial (NYSE: AMP)
  • Cisco Systems (NASDAQ: CSCO)
  • Verizon Communications (NYSE: VZ)
  • Lockheed Martin (NYSE: LMT)

Dividendový výnos: 1,88%

päťročný graf Ameriprise Financial, zdroj: GOOGLE

Ameriprise Financial (AMP:NYSE)

Predpokladá sa, že príjmy prevádzkovateľov finančného poradenstva sa v nasledujúcom desaťročí zvýšia z 57 miliárd dolárov na 200 miliárd dolárov. Jedným z hnacích mechanizmov je digitalizácia odvetvia. Ale potom je tu vplyv generácie Baby Boom, ktorá má 75 miliónov obyvateľov. Táto skupina bude požadovať viac služieb na pomoc s dôchodkovými potrebami (napríklad hľadanie spôsobov, ako žiť z ich súčasných aktív).

Takéto trendy sú pre Ameriprise Financial určite dobrou správou. Spoločnosť je jednou z najväčších finančných poradenských spoločností. Spravuje aktíva v hodnote viac ako 900 miliárd dolárov a má viac ako dva milióny klientov.

Ameriprise Financial je tiež veľmi disciplinovaná organizácia. Za posledných osem rokov sa zisk na akciu takmer strojnásobil a spoločnosť akcionárom vrátila statných 15 miliárd dolárov.

Akcie AMP sa tiež predávajú so zľavou, s forwardovým P/E 11x. Čo sa týka dividendy, tá je na úrovni 2,1%.

Dividendový výnos: 2,96%

päťročný graf Cisco Systems, zdroj: GOOGLE

Cisco Systems (CSCO:NASDAQ)

Minulý rok zaznamenali investori pokles akcií spoločnosti Cisco Systems asi o 6%, zatiaľ čo index S&P 500 získal viac ako 18%. Potom sa opäť rast rozprskol, keď sa konkurencia rozbehla a kvôli pandémii Covid-19 došlo k úpadkom.

Pokiaľ však ide o nový rok, je pravdepodobné, že bude lepší pre akcie CSCO. Analytici očakávajú pokračujúce zlepšovanie operácií potom, čo spoločnosť prekonala konsenzuálne odhady vo fiškálnom prvom štvrťroku. Spoločnosť robí posun smerom k softvéru a k obchodným modelom s opakovaným predplatným. Výsledky druhého kvartálu sú splatné 9. februára.

Najväčšou hnacou silou môže byť videokonferencia WebEx. Spoločnosť Cisco vykonáva značné aktualizácie platformy, čo by malo pomôcť zvýšiť rast. Niektoré z nových funkcií zahŕňajú preklad jazykov v reálnom čase, vylepšenie reči a prepisy.

Pokiaľ ide o ocenenie spoločnosti Cisco, je minimálne na úrovni veľkých operátorov na relatívne nízkej úrovni. Násobok forwardového P/E je 14,3x a dividendový výnos je 3,2%.

Dividendový výnos: 4,41%

päťročný graf Verizon Communications, zdroj: GOOGLE

Verizon Communications (VZ:NYSE)

Spotrebiteľský priemysel s mobilnými telefónmi v USA je pomerne nasýtený. Stále je to však skvelý zdroj peňažných tokov. Stačí sa pozrieť na Verizon.

Počas prvých deviatich mesiacov minulého roka dosiahli hotovostné toky 32,5 miliárd dolárov, čo je nárast z 26,7 miliárd dolárov v rovnakom období z roku 2019. V súčasnosti má zhruba 94,1 milióna zákazníkov.

V nasledujúcich rokoch sa však spoločnosť Verizon chystá získať podporu zo svojej 5G siete. A nebude to iba o spotrebiteľských ponukách. Príležitosť pre firemných zákazníkov môže byť ešte väčšia. Kľúčovým bude vývoj okrajových sieťových systémov, ktoré umožnia aplikácie internet vecí, napríklad v továrni.

Ocenenie VZ je tiež na diskontovaných úrovniach. Forwardový pomer P/E je 10,88x a dividendový výnos je 4,6%. Spoločnosť navyše zvýšila výplatu už 13 po sebe nasledujúcich rokov. 

Dividendový výnos: 2,94%

päťročný graf Lockheed Martin, zdroj GOOGLE

Lockheed Martin (LMT:NYSE)

S novou administratívou Bidena, bude pravdepodobne väčší tlak na rozpočet obrany. Ďalším faktorom je stupňovanie rozpočtových deficitov.

U veľkých dodávateľov obrany však bude pravdepodobne pokračovať rast – najmä preto, že je potrebné naďalej riešiť značné riziká národnej bezpečnosti.

Takže jednou zo spoločností, ktorá vyzerá atraktívne, je spoločnosť Lockheed Martin, ktorá má výhodu obrovského rozsahu. Berte to tak, že je to najväčší dodávateľ obrany v USA.

Počas posledného štvrťroka sa výnosy zvýšili o 7,3% na 17,03 miliárd dolárov a výnosy sa zvýšili o 20,6% na 6,38 dolárov na akciu. Veľkým zdrojom podnikania je masívny program F-35.

Existujú však aj ďalšie dôležité faktory. Spoločnosť v skutočnosti nedávno získala Aerojet Rocketdyne za 4,4 miliardy dolárov. Spoločnosť je vývojárom hypersonickej technológie, ktorá je nevyhnutná pre raketové a vesmírne systémy.

Pokiaľ ide o akcie LMT, ocenenie je pri rozumných 12,2-násobných forwardových príjmoch. Dividendový výnos je tiež na úrovni 3,3%. 

Zroj: investorplace 

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár