7 akcií s najlepšou hodnotou na nákup v roku 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie Zdravotníctvo

Druhá časť

V roku 2010 dominovali rastúce akcie a keď prišiel rok 2020, mnohí investori mali pocit, že je na čase, aby sa vedenia ujali cenné papiere. Teoreticky by medvedí trh bol najlepším časom na to, aby hodnotové akcie prekonali rast, ale mnoho hodnotových mien medzi ich doterajšími výsledkami podhodnotilo svojich kolegov zameraných na rast – najmä lacnejšie energetické spoločnosti (ktoré boli stále lacnejšie a lacnejšie, keď ceny ropy klesali) – a navyše – pandémia zasiahla všetky odvetvia. To znamená, že pre obozretného, ​​trpezlivého investora množstvo solídnych hodnotových mien vyzerá celkom lacno pri terajších cenách. Tu je sedem najlepších akcií, ktoré sa dajú kúpiť v roku 2020 v dôsledku zmeny „hry“ vplyvom COVID-19.

päťročný graf CVS Health Corp., zdroj: GOOGLE

CVS Health Corp. (CVS:NYSE)

Na rozdiel od British American Tobacco je CVS v období zdravotnej krízy skutočne nevyhnutnou súčasťou amerického hospodárstva. Ľudia budú nielen potrebovať udržiavať svoju liečbu počas tohto obdobia sociálnej izolácie, ale keď sa vyvinie vhodná vakcína COVID-19, miesta kliniky CVS Minute Clinic budú hrať dôležitú úlohu pri budovaní americkej imunity. Jednou z výhod je duopolistická dynamika CVS s Walgreens Boots Alliance (WBA). Akcie CVS sa v súčasnosti obchodujú za menej ako osemnásobný forwardový zisk a ponúkajú 3,5%-nú dividendu.

päťročný graf AutoZone, zdroj: GOOGLE

AutoZone (AZO:NYSE)

Medzi najlepšie hodnotené akcie na rok 2020 patrí AutoZone. Maloobchodníci s náhradnými dielmi, ktorí sú navrhnutí pre ťažké časy, takmer určite uvidia stabilný dopyt v dôsledku hospodárskeho dopadu pandémie. Vyhliadka na predaj nových automobilov je od jari 2020 v podstate mŕtva a spotrebitelia, ktorí sú si vedomí nákladov, budú nútení prijať spôsob života v zmysle „urob si sám“, pre ktorý je AutoZone vhodný. Je to ten prípad, keď sa vykonávajú objednávky domov a cestovné obmedzenia znížia opotrebenie starých áut, ale táto krátkodobá záležitosť sa pravdepodobne nezhoduje s rokmi zvýšeného dopytu po autodieloch, pretože spotrebitelia donekonečna oneskorujú veľké nákupy podľa vlastného uváženia. AZO má dlhoročné skúsenosti s vynikajúcou hodnotnou a dobre rešpektovanou značkou. 

päťročný graf Verizon Communications, zdroj: GOOGLE

Verizon Communications (VZ)

Všimli ste si trend v akciách s najlepšou hodnotou na rok 2020? Mnohé z nich ponúkajú tovary alebo služby, ktoré sú buď nevyhnutné, alebo sú odkázané na trvalý dopyt po dobu neurčitú. Telekomunikačný gigant Verizon je prvý. Celulárna služba, prístup na internet a dáta boli už nejaký čas pomôckami pre všetky účely. Keďže vo väčšine štátov sú príkazy na pobyt doma nútené, je pripojenie na internet dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Zatiaľ čo iné spoločnosti sú nútené zastaviť prevádzku, účty za mobilné telefóny, internet a káblovú televíziu stále prichádzajú každý mesiac. Napriek tejto upokojujúcej skutočnosti sú akcie spoločnosti Verizon medziročne stále mierne nižšie. 4,4%-ná dividenda a pomer cena / výnos pod 12 podčiarkujú hodnotu Verizon.

päťročný graf Alexion Pharmaceuticals, zdroj: GOOGLE

Alexion Pharmaceuticals (ALXN:NASDAQ)

V neposlednom rade je to spoločnosť Alexion Pharmaceuticals, biotechnologická spoločnosť so sídlom v Bostone. Alexion sa zameriava na takzvané „lieky na ojedinelé ochorenia“, ktoré liečia zriedkavé choroby – preto je liečba extrémne drahá, ale je životne dôležitá pre obyvateľstvo. Po druhé, ALXN sa domnieva, že jej liek Soliris, ktorý je v súčasnosti schválený na liečbu zriedkavých problémov s chronickým ochorením krvi, by mohol byť užitočný pri riešení problému COVID-19. Spoločnosť vedie diskusie s Úradom pre potraviny a liečivá USA o spôsoboch, ako postupovať. Akcia má tiež druhý najnižší P / E pomer medzi akoukoľvek zdravotníckou akciou v indexe S&P 500 – len 8,4. Existuje však riziko, ktoré prispieva k extrémnej hodnote ALXN: Amgen (AMGN) napadol patent na Soliris, ktorý bude musieť Alexion preukázať ako výsledok svojho duševného vlastníctva. Ak sa tak stane, platnosť patentu vyprší až v roku 2027.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár