7 akcií s najlepšou hodnotou na nákup v roku 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor Verejné služby

Prvá časť

V roku 2010 dominovali rastúce akcie a keď prišiel rok 2020, mnohí investori mali pocit, že je na čase, aby sa vedenia ujali cenné papiere. Teoreticky by medvedí trh bol najlepším časom na to, aby hodnotové akcie prekonali rast, ale mnoho hodnotových mien medzi ich doterajšími výsledkami podhodnotilo svojich kolegov zameraných na rast – najmä lacnejšie energetické spoločnosti (ktoré boli stále lacnejšie a lacnejšie, keď ceny ropy klesali) – a navyše – pandémia zasiahla všetky odvetvia. To znamená, že pre obozretného, ​​trpezlivého investora množstvo solídnych hodnotových mien vyzerá celkom lacno pri terajších cenách. Tu je sedem najlepších akcií, ktoré sa dajú kúpiť v roku 2020 v dôsledku zmeny „hry“ vplyvom COVID-19.

päťročný graf Albemarle Corp., zdroj: GOOGLE

Albemarle Corp. (ALB:NYSE)

Albemarle je špeciálna chemická spoločnosť, ktorá je jedným z najväčších a najlacnejších výrobcov lítia na svete. Ešte pred pandemickým „selloff-om“ analytik Seth Goldstein tlieskal manažmentu za riadenie so zameraním na znižovanie nákladov a kapitálovú disciplínu. Lítium predstavuje zhruba polovicu ziskov spoločnosti Albemarle a spoločnosť plánuje do roku 2022 rozšíriť svoju výrobnú kapacitu z približne 65 000 metrických ton (rok 2018) na 155 000 ton. Aj keď vystavenie Albemarle oblastiam, ako sú elektrické vozidlá a skladovanie energie, prispelo k poklesu akcií približne o 25% ročne, sú to stále žiaduce konečné trhy z dlhodobého hľadiska. Cenový cieľ vo výške 80 dolárov (zo 120 dolárov na začiatku tohto roka) stále znamená extrémne pozitívny vývoj zo súčasných úrovní. Okrem toho, na začiatku marca ALB zvýšila svoju dividendu o 5% (16-ty rok zvyšovania dividend).

päťročný graf ViacomCBS, zdroj: GOOGLE

ViacomCBS (VIAC:NASDAQ)

ViacomCBS začala obchodovať v decembri po dokončení mega-fúzie médií medzi spoločnosťami Viacom a CBS. Analytik Neil Macker povedal, že nová spoločnosť bude čeliť tvrdej konkurencii, ale jej cenné portfólio športových práv, populárne programovanie a káblové siete z tejto spoločnosti môžu urobiť atraktívnu investíciu. Až koncom decembra Morningstar udelilo spoločnosti rating „buy“ a odhad reálnej hodnoty 77 dolárov. Po strašnom prvom štvrťroku, ktorý ovplyvnili aj pandemické ťažkosti, vyzerajú tieto odhady trochu optimisticky. Niektoré z jej najlepších aktív, ako napríklad Paramount Pictures a live športové siete CBS, kolísali na hodnote, pretože odstavenie zdecimovalo ekonomiku. Na súčasných úrovniach je však ťažké ignorovať akcie VIAC – ponúkajú dividendu lepšiu ako 7%.

päťročný graf British American Tobacco, zdroj: GOOGLE

British American Tobacco (BTI)

Jedna z najväčších tabakových spoločností na svete – s trhovou kapitalizáciou viac ako 80 miliárd dolárov – nielenže vyzerá ako lacná akcia, ktorú je možné kúpiť práve teraz, ale je tiež mimoriadne bezpečná. Občas narazíte na lacnú akciu, ktorá vyzerá príliš dobre na to, aby ste sa jej vyhli, kúpili ju a potom akcie nikdy neprestanú byť lacnejšie. BTI, podobne ako zvyšok trhu, prekonala „selloff“ na akciovom trhu, má však jednu z najvernejších zákazníckych základní, aké si možno predstaviť. Značky ako Camel, Newport, Pall Mall a Kool okrem iného majú stálych zákazníkov, ktorí bažia po chuti „značky“ a táto chuť nezmizne ani pri poklese. BIT sa v súčasnosti pýši 7,4%-nou dividendou. 

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár