7 akcií s dividendou nad 9%

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Reality Ropa

Trh sa pohybuje a investori si toho všímajú. Keď sa blížil koniec výsledkovej sezóny v treťom štvrťroku 2019, Savita Subramanian zo spoločnosti Merrill Lynch uviedla, že po lepších výsledkoch, ako sa očakávalo, sa zdá, že došlo k obnoveniu pocitu optimizmu.

Podľa analytikov, spoločnosti, ktoré už vykázali zisk, získali „oveľa optimistickejší výhľad ako v posledných štvrťrokoch“, pričom 43% spoločností používa pri svojich vyjadreniach slovo „optimistický“ alebo „optimizmus“. 

Ako teda môžu investori najlepšie využiť tento obnovený hospodársky výhľad? Profesionáli z Wall Street navrhujú poskytovať stabilné výplaty alebo presnejšie dividendové akcie. Nie všetky dividendové akcie však predstavujú presvedčivé investície, pretože niektoré sa môžu pochváliť výrazne vyššími výnosmi ako iné.

Vybrali sme sedem dividendových akcií, ktoré sústavne vyplácajú nad 9%. Čo je lepšie ako 1,92% u S&P 500.

ročný graf ENERGY TRANSFER, zdroj: GOOGLE

Energy Transfer

Výnos z dividend: 10%

Energy Transfer, L.P. (ET:NYSE) je jednou z najväčších a najrozmanitejších energetických spoločností v strednej vrstve v USA. 

Špičková analytička spoločnosti RBC Capital – Elvira Scotto verí, že spoločnosť je na dobrej ceste k dosiahnutiu približne 4,5-násobku dlhu voči EBITDA. Očakáva sa, že sa to dosiahne zvýšením peňažných tokov z programov Rover, Revolution, ME2 / 2X a niekoľkých ďalších rastových projektov, ako aj prostredníctvom distribučných platieb koncom roka 2021.

„So svojimi rozsiahlymi projektmi zameranými predovšetkým na rast a založených na poplatkoch, ktoré prichádzajú online, očakávame, že rast peňažných tokov bude v nadchádzajúcich rokoch výrazne zvyšovať pákový efekt, čo by malo ET umožniť návrat väčšieho množstva hotovosti akcionárom,“ uviedla.

To vedie k jej záveru, že ET bude naďalej odmeňovať investorov stabilnou dividendou. Máme na mysli ročnú výplatu 1,22 dolárov za akciu, čo predstavuje výnos 9,7%. Na základe všetkých vyššie uvedených skutočností analytička predpovedá, že v nasledujúcich dvanástich mesiacoch by mohli akcie stúpať o 88%.

Keďže za posledné tri mesiace bolo pridelených sedem hodnotení „buy“ v porovnaní so žiadnymi „hold“ alebo „sell“, správa je jasná: ET je „strong buy“. Nehovoriac o tom, že jej priemerný cenový cieľ 21 dolárov, čo predstavuje rastový potenciál  70%.

ročný graf MPLX, zdroj: GOOGLE

MPLX

Výnos z dividend: 11%

MPLX, L.P. (MPLX:NYSE), založená spoločnosťou Marathon Petroleum (MPCX:NYSE), vlastní a prevádzkuje energetickú logistiku a infraštruktúru, ako aj poskytuje služby distribúcie paliva.

Zdá sa, že MPLX má masívne výnosy. Čistý zisk pripadajúci na MPLX dosiahol 629 miliónov dolárov, oproti 510 miliónom dolárov v predchádzajúcom štvrťroku. Okrem dobrých správ sa očakáva ďalšie zvýšenie vďaka akvizícii spoločnosti Andeavor Logistics, ktorá bola dokončená koncom júla.

Generálny riaditeľ Gary R. Heminger dodal: „Posunuli sme sa vpred s vysoko hodnotiacim portfóliom rastu a oznámili sme cieľ rastu kapitálu vo výške približne 2,0 miliárd dolárov na rok 2020.“

Keďže vedenie spoločnosti načrtlo jasnú cestu rastu, MPLX pravdepodobne zostane vysokým platcom dividend (10,3% ročne).

S týmto vedomím analytik RBC Capital TJ Schultz pokračoval v býčom štýle. Aj keď znížil cenový cieľ z 38 dolárov na 33 dolárov, stále vidí pre energetickú spoločnosť potenciál zvyšovania cien o 31%.

Podobne ako Schultz je zvyšok tiež optimistický v prípade MPLX. Hodnotenia sú 7 „buy“ a jedno „hold“, čím sa akcia stáva „strong buy“. Jeho priemerný cenový cieľ 34 dolárov naznačuje, že akcie by v budúcom roku mohli vzrásť o 33%.

ročný graf NEW YORK MORTAGE TRUST, zdroj: GOOGLE

New York Mortgage Trust

Výnos z dividend: 13%

New York Mortgage Trust, Inc. (NYMT:NASDAQ) spravuje portfólio aktív s cieľom poskytovať stabilné výnosy svojim klientom. Investičná spoločnosť v oblasti nehnuteľností (REIT) investuje a spravuje hypotekárne aktíva. 

NYMT neustále odmeňuje investorov pomocou výplaty ročne vo výške 0,80 dolárov, čo predstavuje dividendový výnos 12,8%. Toto nie je nič pôsobivé, ak vezmeme do úvahy priemer finančného sektora 0,04%.

Podľa analytika Maxim Group – Michaela Dianu má zameranie spoločnosti na účtovnú hodnotu a úverové stratégie potenciál upevniť postavenie spoločnosti NYMT ako spoľahlivého generátora zisku a dividend. „Podľa nášho názoru si NYMT zaslúži ocenenie z dôvodu jej silnej histórie, zachovania účtovnej hodnoty a zamerania sa na úverové stratégie v prostredí, ktoré považujeme za výhodné pre úverové stratégie,“ vysvetlil.

Jeho konsenzus pochádza z ocenenia 1 „buy“ a 1 „hold“. Akcie by sa však v nasledujúcich dvanástich mesiacoch mohli zvýšiť o 14%.

ročný graf TWO HARBORS INVESTMENT CORP., zdoj: GOOGLE

Two Harbors Investment Corporation

Výnos z dividend: 11,3%

Rovnako ako NYMT je spoločnosť Two Harbors Investment Corporation (TWO:NYSE) REIT, ktorej primárnym zameraním sú cenné papiere kryté hypotékou na bývanie (RMBS). Aj keď spoločnosť čelí silnej konkurencii vo finančnom sektore, má výhodu vďaka svojej obmedzenej citlivosti na úrokové sadzby. Louis Navellier, legendárny investor, nazýva tieto akcie ako „nepriestrelné akcie“.

„Two Harbors je hybridný hypotekárny REIT s menšou citlivosťou na úroky vďaka diferencovanej stratégii párovania agentúr MBS / MSR spolu s jedinečným, starým portfóliom orientovaným na úver,“ vysvetlil analytik RBC Capital – Kenneth Lee. Toto odôvodnenie sa odrazilo v rozhodnutí Lee-ho, kedy stanovil cieľovú cenu 15 dolárov.

Vzhľadom na svoju schopnosť vytvárať zisky bez ohľadu na súčasné makro pozadie je to pozitívny znak toho, že TWO môžu naďalej vyplácať štedrú dividendu. Každý štvrťrok vyplácali 40 centov, čím dosiahli ročnú sumu 1,60 dolárov na akciu (11,5% výnos).

Pokiaľ ide o zhrnutie analytikov, zvyšok má veľké nádeje. Ak vezmeme do úvahy tri „buy“ pridelené za posledné tri mesiace, akcie získajú stav „strong buy“.

ročný graf OASIS MIDSTREAM PARTNERS, zdroj: GOOGLE

Oasis Midstream Partners

Výnos z dividend: 12,4%

Producent ropy a zemného plynu Oasis Midstream Partners L.P. (OMP:NASDAQ) upútal pozornosť Wall Street po zverejnení hospodárskych výsledkov za 3. štvrťrok.

Investori sa dozvedeli, že štvrťročná distribúcia hotovosti získala 5% z predchádzajúceho štvrťroku. Okrem dobrých správ OMP podpísal ďalšie dohody tretích strán v povodiach Delaware a Williston.

Avšak jej dividendový výnos 11,4% upútal viac. Spoločnosť OMP každý štvrťrok spoľahlivo vypláca 49 centov na akciu, čo predstavuje ročnú výplatu 1,96 dolárov. S pomerom výplaty 61,7% je energetická spoločnosť pripravená naďalej poskytovať investorom veľké výhody.

To všetko podporuje predpoklad analytika RBC Capital – TJ Schultza, že príbeh OMP o raste ostáva silný. Aj keď znížil cenový cieľ z 25 dolárov na 22 dolárov, potenciálny pozitívny vývoj stále dosahuje 20%.

Schultzov sentiment všeobecne odrážajú iní analytici. Okrem získania statusu „strong buy“ je jeho priemerný cenový cieľ 23 dolárov potenciálnym ziskom za dvanásť mesiacov na 23%.

ročný graf ELLINGTON FINANCIAL, zdroj: GOOGLE

Ellington Financial (EFC)

Výnos z dividend: 9%

Ellington Financial Inc. (EFC:NYSE) je špeciálna finančná spoločnosť, ktorá poskytuje služby klientom so sídlom v USA. Keďže EFC je na dobrej ceste, aby zvýšila svoju už aj tak pôsobivú dividendu, niet divu, že investori boli touto akciou uchvátení.

Aj keď niektorí pôvodne vyjadrili obavy týkajúce sa toho, ako prechod EFC na REIT ovplyvní jej schopnosť vyplácať konzistentné platby, jeden top analytik upokojuje investorov.

„Sme presvedčení, že nedávna konverzia spoločnosti EFC na REIT v kombinácii s naším plánovaným rastom z jej diverzifikovaného obchodného modelu by mala zvýšiť úroveň akcie na jej forwardovú účtovnú hodnotu v súlade s jej hlavnou partnerskou skupinou pre hypotekárne REIT. Okrem toho je spoločnosť EFC schopná zvyšovať svoju dividendu s rastom jej úverových spoločností, návratnosťou investícií do jej stratégie MBS agentúry a požiadavky na daňový príjem REIT zvyšujú dividendu akcionárom,“ komentoval Matthew Howlett od Nomury.

Sú to neuveriteľne vzrušujúce správy, pretože spoločnosť poskytujúca finančné služby už každoročne stabilne vypláca 1,68 dolárov za akciu (9%-ný výnos).

Všetky vyššie uvedené faktory podnietili Howletta dať cenový cieľ 20 dolárov, čo znamená, že akcie by mohli v nasledujúcich dvanástich mesiacoch vyskočiť o 9%.

Na základe 100%-ného schválenia je EFC „strong buy“. Do úvahy by sa mal vziať aj potenciálny nárast 9%.

ročný graf BLACK STONE MINERALS, zdroj: GOOGLE

Black Stone Minerals (BSM)

Výnos z dividend: 11,3%

Táto spoločnosť sa zaoberá ťažbou ropy a zemného plynu. Black Stone Minerals, L.P. (BSM:NYSE), má nielen rating konsenzu „strong buy“ a rastový potenciál 45%, ale môže sa pochváliť aj pozoruhodnou dividendou.

V sektore základných materiálov dosahuje výnos spoločnosti BSM 11,3% v dôsledku výplaty na jednu akciu vo výške 1,48 dolárov. Vďaka silnému výkonu v treťom štvrťroku sa zdá, že jej schopnosť pokračovať vo vyplácaní týchto podstatných súm je istá.

Po zverejnení hospodárskych výsledkov dosiahla produkcia v minulom štvrťroku 49,0 MBoe / d, čo bolo spôsobené medziročným nárastom v licenčnej produkcii o 14%. Spoločnosť BSM v tomto štvrťroku kúpila nehnuteľnosti vo výške 2,3 milióna dolárov vo východnom Texase, čím celkové výdavky spojené s akvizíciou v roku 2019 dosiahli 43,9 milióna dolárov.

Spoločnosť BSM za posledné tri mesiace získala značnú podporu na Wall Street. Podporil ju napríklad aj analytik spoločnosti JonesTrading – Eduardo Seda.

„Berieme na vedomie, že spoločnosť BSM nedávno zvýšila svoje výrobné usmernenia pre celý rok 2019 na rozpätie 47,5 MBoe / d na 50,5 MBoe / d, čo je nárast o 5% v porovnaní s predchádzajúcim vedením,“ komentoval analytik. S týmto vedomím zopakoval svoje odporúčanie „buy“ a dal cenový cieľ 22 dolárov, čo naznačuje 69% -ný nárast oproti súčasnej cene akcií.

Legendárny investor Louis Navellier má vlastné názory. Louis verí, že investori by mali kupovať nepriestrelné akcie, ktoré môžu prosperovať na akomkoľvek trhu.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár