7 akcií s vysokým výnosom a dividendou nad 5%

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Služby Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Teraz, keď je S&P 500 na pokraji najlepšej ročnej návratnosti od roku 2013 a iba štvrtýkrát za (posledných 20 rokov), keď index skončil nad 20%, sme pripravili zoznam akcií s vysokými výnosmi a dividendami.

Nie je to také ľahké, ako to vyzerá, vybrať akcie s vysokými výnosmi a dividendami, keďže väčšinou vynášajú viac ako 5%. 

V záujme zachovania objektívnosti sme vybrali akcie spoločností zo 7 rôznych odvetví. 

Rio Tinto (RIO)

V roku 2018 Rio Tinto (LSE:RIO) vyplatila dividendy v celkovej výške 3,08 dolárov na akciu, čo je o 30% viac ako 2,37 dolárov, ktoré vyplatila v roku 2017. V apríli vyplatila 1,80 dolárov v bežných dividendách a 2,43 dolárov v špeciálnych dividendách. V septembri vyplatila pravidelné dividendy 1,51 dolárov a špeciálne dividendy 61 centov. Špeciálne dividendy boli výsledkom vyšších ročných ziskov v roku 2019.

ročný graf RIO TINTO, zdroj: FINANZEN100

Ak by ste vlastnili akcie tohto výrobcu kovov a minerálov po celý rok, dostali by ste za ADR dividendy 6,35 dolárov, čo predstavuje výnos 11,4% na základe jeho záverečnej ceny 6. novembra vo výške 55,66 dolárov.

Jean-Sebastian Jacques, generálny riaditeľ Rio Tinto (LSE:RIO), nedávno povedal, že priemysel potrebuje zintenzívniť svoju stratégiu v oblasti životného prostredia, sociálnych vecí a riadenia, ak chce zostať ziskový vo svete, kde sa klíma mení drastickým tempom.

„Veľa ľudí o tom hovorí, ale nie som si istý, či existuje aj nejaká akcia v tomto smere,“ povedal Jacques.

Jednou z možností, ktorú na londýnskej konferencii uviedol generálny riaditeľ Rio Tinto, bolo vytvorenie aplikácie, ktorá by zákazníkom umožnila zistiť, koľko sacharidov emituje z produktov, ktoré kupujú.

Tapestry (TPR)

Akcie Tapestry (NYSE:TPR) sa medziročne znížili o 20,2%, vrátane dividend. Za posledných 52 týždňov majú vlastníci Tapestry celkovú „návratnosť“ -33,8%.

Spoločnosť bola kedysi známa ako Coach. Potom v júli 2017 ju získala Kate Spade za 2,4 miliardy dolárov a zmenila svoj názov na Tapestry, aby odrážala povahu jej podnikania v holdingovej spoločnosti. Od čias, kedy Tapestry uzavrela obchodnú dohodu, akcie TPR stratili 46% svojej hodnoty. 

ročný graf TAPESTRY, zdroj: FINANZEN100

Ako však uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Tapestry (NYSE:TPR) – Jide Zeitlin vo svojom konferenčnom hovore, spoločnosť Tapestry v prvom štvrťroku kúpila späť za 300 miliónov dolárov svojich akcií. V kombinácii s ročnou dividendou 1,35 dolárov za akciu plánuje vrátiť akcionárom v nasledujúcom fiškálnom roku 700 miliónov dolárov.

Tapestry v súčasnosti prinášajú 5,2%.

Zatiaľ čo jej výsledky za prvý štvrťrok neboli veľmi slávne – 1%-ný pokles predaja a 10,4%-ný pokles prevádzkového príjmu mimo GAAP – jeho odkaz po Coach naďalej poskytuje zisky potrebné na to, aby spoločnosť pod vedením Zeitlin mohla robiť to, čo je potrebné na oživenie značky Kate Spade, ktorá bola veľkým zlyhaním.

Táto spoločnosť má silnú hodnotu len pre investorov s veľkou dávkou trpezlivosti.

Gaming and Leisure Properties (GLPI)

Gaming and Leisure Properties (NASDAQ:GLPI) je investícia do nehnuteľností (REIT) so sídlom vo Wyomissingu v Pensylvánii. Vlastní 46 nehnuteľností v 16 štátoch, ktoré zahŕňajú 23,5 milióna štvorcových stôp a 12 520 hotelových izieb.

Pokiaľ ide o dividendu, v súčasnosti platí ročnú dividendu – 2,72 dolárov za akciu, čo predstavuje 6,5%. Vypláca približne 80% svojich upravených finančných prostriedkov z operácií (AFFO), pričom poskytuje dostatočnú finančnú flexibilitu a čo je dôležitejšie, peňažný tok potrebný na udržanie rastu dividendy na jednu akciu je na úrovni cca 5% ročne.

ročný graf GAMING & LEISURE PROP. zdroj: FINANZEN100

31. októbra vykázala svoje príjmy za tretí štvrťrok v roku 2019. Tržby vzrástli o 13,2% na 287,6 milióna dolárov, zatiaľ čo jej AFFO v tomto štvrťroku vzrástli o 13,6%. Na celý rok 2019 sa očakáva príjem vo výške 1,15 miliárd dolárov (nárast o 9,2%) a 741,5 milióna dolárov v AFFO (8,5%).

Spoločnosť Gaming and Leisure Properties (NASDAQ:GLPI) investovala svoje imanie do viacerých rôznych prevádzkovateľov kasín. Žiadne vlastníctvo nevytvára viac ako 5,3% hrubých výnosov. Jeho top traja nájomníci majú spoločnú hodnotu podniku 26,3 miliárd dolárov.

AbbVie (ABBV)

Ak by ste v polovici augusta kúpili akcie spoločnosti AbbVie (NYSE:ABBV), v súčasnosti by ste boli za génia. Akcie ABBV, narástli o 30% z 52-týždňového minima 62,66 dolárov, stále prinášajú atraktívnych 5,8%.

Akvizícia spoločnosti Allergan (NYSE: AGN), ktorá je výrobcom Botox-u, v hodnote 63 miliárd dolárov, pridáva do svojej súvahy aj značné množstvo dlhov. Okrem toho Allergan neprináša na stôl žiadne trháky v oblasti liekov, ako napríklad Humira od Abbvie, ktorá sama osebe zrejme stráca časť svojho rastu v Európe, ale v USA sa jej stále darí dobre.

ročný graf ABBVIE, zdroj: FINANZEN100

Hlavným dôvodom, prečo vedenie spoločnosti AbbVie (NYSE:ABBV) malo záujem o Allergan bolo dať si čas na nájdenie náhradných liekov pre Humiru. V posledných rokoch sa príliš prikláňala ku liekom proti artritíde. Vďaka diverzifikácii svojho portfólia sa spoločnosť AbbVie v budúcnosti nebude musieť spoliehať len na liek Humira.

Outfront Media (OUT)

Za posledných päť rokov sa akcie spoločnosti Outfront Media (NYSE:OUT) pohybovali v rozmedzí od 10 do 30 dolárov. V súčasnosti, keď dosahuje 5,7%, jej akcie  klesli asi o 9% od dosiahnutia maxima 52-och týždňov na začiatku októbra.

Zabezpečuje prvotriedne nehnuteľnosti prostredníctvom dlhodobých prenájmov a navyše prenajíma aj svoje billboardy a prístrešky pre autobusy inzerentom, ktorí svoje výrobky predávajú masám.

ročný graf OUTFRONT MEDIA, zdroj: FINANZEN100

Pravdepodobne ste si už všimli, že prístrešky pre autobusy a billboardy sa v týchto dňoch často digitalizujú, čo zvyšuje náklady na údržbu a zmenu reklám a to zvyšuje ich maržu.

Pokiaľ ide o rast výnosov a výplat, je dôležité pamätať na to, že ide o firmu, ktorá má tendenciu mierne klesať, keď sa hospodárstvo spomalí, v čase keď vlastne spoločnosti obmedzujú reklamu.

Vo svojej najnovšej správe o príjmoch však uvádza, že vnútroštátnym a miestnym reklamným trhom sa v USA darí dobre.

Owl Rock Capital Corporation (ORCC)

Owl Rock Capital Corporation (NYSE:ORCC) je spoločnosť zameraná na rozvoj podnikania (BDC), ktorá v júli zverejnila zisk 15,30 dolárov za akciu. Rovnako ako všetky BDC, ktoré sa kvalifikujú ako regulovaná investičná spoločnosť, musí vyplatiť aspoň 90% zo zdaniteľného príjmu svojim akcionárom.

Spoločnosť Owl Rock Capital Corporation (NYSE:ORCC) bola založená v októbri 2015 ako špecializovaný poskytovateľ úverov pre stredné podniky v USA. Stredný trh je definovaný ako podniky s EBITDA medzi 10 miliónmi – 250 miliónmi dolárov a príjmami medzi 50 miliónmi – 2,5 miliónmi dolárov v čase investície.

polročný graf OWL ROCK CAPITAL CORP., zdroj: FINANZEN100

K 31. marcu 2019 však 81 portfóliových spoločností spoločnosti Owl Rock Capital Corporation (NYSE:ORCC) malo priemerné ročné príjmy 455 miliónov dolárov s EBITDA vo výške 80 miliónov dolárov a priemernú investíciu vo výške 84,3 milióna dolárov so ziskom 9,4%, čo vysvetľuje, že je schopná vyplatiť 7,1%-nú dividendu akcionárom.

V posledný deň každého štvrťroka vo fiškálnom roku 2020 sa však vyplatí osobitná dividenda vo výške 8 centov, čím sa zvýši súčasný výnos na forwardovom základe na 8,9%.

Ready Capital (RC)

Ready Capital (NYSE:RC) je komerčná hypotekárna REIT so sídlom v New Yorku, ktorá sa špecializuje na poskytovanie úverov malým a stredným podnikom. Je to jediná celonárodná špeciálna finančná spoločnosť zameraná na trh SBC.

Pôžičky SBC sú tie, ktorých odhadovaná hodnota je nižšia ako 5 miliónov dolárov a na menej ako 50 000 štvorcových stôp. Úvery s malým zostatkom predstavujú približne 15% zo 4,4 bilióna dolárov v komerčnom hypotekárnom dlhu.

Svoje výsledky za tretí štvrťrok oznámila 6. novembra. Hoci nedosiahli očakávania analytikov – zisk minul 40 centov, zatiaľ čo príjmy dosiahli 20,33 milióna dolárov, čo je 2,3% konsenzu. Spoločnosť poskytuje výnos 9,9%. 

ročný graf READY CAPITAL, zdroj: FINANZEN100

31. októbra spoločnosť Ready Capital (NYSE:RC) oznámila, že získala spoločnosť Knight Capital LLC, technologicky orientovaného poskytovateľa pracovného kapitálu pre malé a stredné podniky vo všetkých 50 štátoch. 

Zo siedmich akcií s vysokými výnosmi, ktoré sú uvedené v tomto článku, sa Ready Capital považuje za najrizikovejšiu.

Ready Capital (NYSE:RC) od svojho založenia v roku 2012 vytvoril v úveroch SBC viac ako 3,5 miliardy dolárov. Okrem toho má jej externý správca aktív, spoločnosť Waterfall Asset Management, viac ako 75 investičných odborníkov so skúsenosťami s komerčnými pôžičkami s malým zostatkom.

Zdroj: investorplace

Ohodnoť článok

Pridaj komentár