7 akcií USA na kúpu pri druhej vlne koronavírusu

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor Technológie

Druhá časť

Nová pandémia koronavírusu začína opäť ukazovať svoju odvrátenú tvár, práve keď sa USA usiluje znovu otvoriť svoju ekonomiku a to má negatívny dopad na americké akcie.

V štátoch ako Arizona, Utah, Texas, Arkansas, Južná Karolína a Alabama došlo k prudkému nárastu počtu hospitalizácií a pozitívnych testov. V reakcii na to, mnohé štáty pozastavili svoje úmysli o opätovné otvorenie a dokonca stanovili prísnejšie usmernenia. Napríklad Texas práve nariadil zatvorenie všetkých barov a znížil kapacitu reštaurácií na 50%.

V júni bol Dow Jones ohodnotený na 1 800 bodov, čím bol tento mesiac označený za najhorší od marca a za jeden z najhorších vo všeobecnosti. Odvtedy sú akcie také “nijaké”, jeden deň stúpajú o 2% a ďalšie dni klesajú o 2%.

Avšak, všetka nádej nie je stratená a táto situácia môže investorom skutočne ponúknuť najlepšiu príležitosť hľadať akcie v USA, ktoré si teraz môžu kúpiť.

Prečo?

Pretože sa nikto nechce vrátiť tam, kde sme boli v marci a apríli. A vzhľadom na to, že podľa najnovších a najlepších odhadov je miera úmrtnosti Covid-19 na cca 0,2%-ách, tento vírus nie je dosť smrteľný, aby nás oprávňoval vrátiť sa k úplnému uzavretiu ekonomík.

Namiesto toho vlády, podniky aj spotrebitelia sa budú čoraz viac učiť, ako udržať svet v otáčkach a súčasne riadiť riziká systému Covid-19 s vecami, ako je nosenie rúšok a sociálne dištancovanie. Reštaurácie zostanú otvorené, ale stoly budú náležite oddelené. Divadlá sa znova otvoria, musíte však mať rúško. Hotely a letoviská zostanú otvorené, ale hostia budú požiadaní, aby praktizovali sociálne dištancovanie – odstupy.

Ako svet sa v tomto novom stave v nasledujúcich mesiacoch zlepšíme. Tak, ako to robíme, zlepšíme sa v optimalizácii hospodárskej a sociálnej činnosti v tomto „novom svete“ a minimalizujeme ľudské straty či náklady.

Takže na rozdiel od úteku od akcií USA počas týchto nových obáv z koronavírusu, utekajme smerom k nim. Ekonomické základy v Amerike sa zlepšujú a americké akciové ceny budú túto realitu v nasledujúcich mesiacoch čoraz viac odrážať.

Za týmto účelom je tu 7 najlepších akcií v USA:

  • Apple (NASDAQ: AAPL)
  • Nike (NYSE: NKE)
  • Advanced Micro Devices (NASDAQ: AMD)
  • Netflix (NASDAQ: NFLX)
  • Intel (NASDAQ: INTC)
  • Amazon (NASDAQ: AMZN)
  • Microsoft (NASDAQ: MSFT)
päťročný graf Netflix, zdroj: GOOGLE

Netflix (NFLX:NASDAQ)

Streamovací gigant Netflix to mal počas koronavírusu ľahké. Zatiaľ čo všetky ostatné akcie klesli, akcie NFLX prudko vzrástli na najvyššie hodnoty.

Prečo?

Pretože táto spoločnosť vyhráva, keď sú spotrebitelia uzavretí doma.

Čím viac spotrebiteľov zostane doma zo strachu z chytenia vírusu, tým je pravdepodobnejšie, že sa prihlásia na odber a pozerajú sa na Netflix, pretože Netflix je tou najlepšou možnosťou domácej zábavy.

Čísla to dokazujú. V prvom štvrťroku 2020 spoločnosť Netflix pridala rekordných 15,8 milióna účastníkov, čo je dvojnásobok toho, čo sa očakávalo.

Medzitým z dlhodobého hľadiska koronavírusová pandémia pravdepodobne urýchlila medzinárodný posun od lineárnej k internetovej televízii. To je skvelá správa pre Netflix, pretože zatiaľ čo Netflix má tonu konkurentov v USA, nemá ich toľko medzinárodne. Netflix je jednou z mála streamingových služieb dostupných v celej Amerike, celej Európe a väčšine Ázie / Oceánie.

V dôsledku toho je spoločnosť Netflix neúmerne vystavená medzinárodnému rastu televíznych streamingov, čo znamená, že spoločnosť Netflix v roku 2020 pridá tonu medzinárodných predplatiteľov a ďalej rozšíri svoje globálne vedúce postavenie na trhu so streamingovými televíziami.

Toto rozšírené vedenie poskytuje spoločnosti Netflix viac údajov a viac zdrojov na udržanie lepšieho pôvodného obsahu ako jej kolegovia, čo len posilní konkurenčné postavenie spoločnosti na trhu a zvýši palebnú silu pre dlhodobý rastový príbeh.

Táto spoločnosť je a zostane lídrom na prosperujúcom globálnom trhu so streamingovým vysielaním, takže sa držte akcií NFLX.

päťročný graf Intel, zdroj: GOOGLE

Intel (INTC:NASDAQ)

Býčia nálada na globálnom polovodičovom gigante Intel je veľmi podobná býčej téze na Advanced Micro Devices.

Konkrétne akcie spoločnosti Intel sa pôvodne nakláňali k obavám, že prepuknutie koronavírusu bude tlmiť globálny dopyt po polovodičoch, a potom, ako sa tieto obavy zmiernili, sa znovu odrazili. Tieto obavy sa budú vo zvyšku roka naďalej znižovať a budú poháňať trvalé oživenie akcií INTC.

V lete 2020 sa dopyt opäť zvýši, a to vďaka novému cyklu fiškálnych stimulov od centrálnych bánk, prerušenému podnikovému dopytu, zrýchlenému pivotu smerom k službám a produktom hosťovania v cloude a obrovským katalyzátorom technologického rastu ďalšej generácie, ako je komerčné spustenie 5G.

Miera rastu výnosov spoločnosti Intel sa v nasledujúcich štvrťrokoch zlepší. Rovnako bude rásť miera rastu spoločnosti, pretože vyšší dopyt povedie k vyššej cenovej sile, čo povedie k vyšším maržiam a vyšším ziskom.

Trendy dopytu po 5G / AI / dát / samo-riadení, ktoré sú základom akcií spoločnosti Intel, si vyžiada viac ako krátkodobú pandémiu. Keď sa tieto dopytové trendy vrátia, lacné akcie INTC – obchodovanie s akciami za 12,6-násobok budúcich výnosov – sa znovu oživia.

päťročný graf Amazon, zdroj: GOOGLE

Amazon (AMZN:NASDAQ)

Pravdepodobne najlepšia americká akcia, ktorá sa dá kúpiť pri pandémii koronavírusu, je Amazon, a to preto, lebo rastie všade.

Spotrebitelia v týchto časoch nakupujú online. Amazon vlastní najväčšiu platformu elektronického obchodu na svete na Amazon.com.

Spotrebitelia sa tiež obracajú k online obchodom s potravinami. Prostredníctvom spoločnosti Whole Foods a Amazon Fresh má Amazon značnú prítomnosť v online potravinách.

Uprostred pandémie sa zvýšili výdavky na videohry a streaming. Amazon vlastní Twitch, najväčšiu platformu na streamovanie videohier na svete.

Podniky si vybrali na svoje výdavky cloud, keďže zastavenie fyzického podnikania prinútilo rýchlejší prechod k podnikaniu v cloude. Amazon Web Services je najväčší podnik v oblasti cloudovej infraštruktúry na svete.

Amazon skutočne vyhráva vďaka pandémii koronavírusu. Ešte lepšie je, že Amazon pravdepodobne zmení tento nedávny nárast dopytu na dlhodobý rast, pretože jeho rôzne podniky sú príťažlivé a ponúkajú trvalé hodnoty.

päťročný gtraf Microsoft, zdroj: GOOGLE

Microsoft (MSFT:NASDAQ)

Obrovský Microsoft spočiatku padol uprostred koronavírusovej pandémie kvôli obavám, že rýchlo sa šíriace ohnisko koronavírusu by zabilo dopyt po produktoch spoločnosti cloud computingu.

Akcie MSFT za posledných niekoľko týždňov ožili, pretože sa tak nestalo.

Spoločnosť Microsoft nedávno oznámila čísla v treťom štvrťroku, ktoré zahŕňali 60% -ný nárast Azure, 25%-ný nárast komerčných balíkov Office 365 a veľmi minimálny dosah Covid-19.

Dopyt po cloudovej infraštruktúre, produktivite a komunikačných službách spoločnosti narastá, pretože spoločnosti na celom svete čoraz viac virtualizujú svoje pracoviská. Tento virtualizačný efekt  bude pretrvávať ďalších niekoľko rokov. Microsoft tak zostane v strehu.

Z tohto hľadiska je akákoľvek krátkodobá slabosť akcií spoločnosti Microsoft jedinečnou príležitosťou na nákup spoločnosti, ktorá sa vďaka cloud computingu môže stať víťazom nasledujúcich niekoľko rokov.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár